Садівник-городник > Овочі > Чому в’януть та сохнуть помідори і перець з картоплею? Вертицильозне в’янення

Чому в’януть та сохнуть помідори і перець з картоплею? Вертицильозне в’янення

Чому в'януть помідори

Чимало господарів не можуть зрозуміти, чому в'януть помідори та перець на городі, якщо догляд забезпечено як належить. При вирощуванні пасльонових культур нерідко можна спостерігати стрімке в'янення рослин.

Незважаючи на регулярний і достатній полив листя томатів, баклажанів, перців, картоплі та інших рослин, вони починають втрачати тургор (тобто в'януть).


Причиною цього є мікроскопічний грибок, що живе в грунті. Він-то і викликає інфекційне захворювання вертицильозне в'янення томатів і перцю, баклажанів, і інших пасльонових рослин.

Культури, що вирощуються в парниках і теплицях, страждають частіше, ніж рослини у відкритому грунті. Щоб точно встановити причину і почати надавати негайну допомогу овочевим посадкам, потрібно уважно оглянути уражені рослини.

Ознаки вертицильозного в'янення:

Вертицилльозне в'янення перця

 • Процес старіння починається з молодих верхівкових пагонів, поступово поширюючись на всю рослину.
 • У спекотну погоду листя жовтіє і починає обсипатися.
 • При великій вологості повітря рослини в'януть, зберігаючи зелене забарвлення. верицилльозне в'янення помідорів фото
 • На листках з'являється нехарактерна для виду п'ятнистість.
 • Згодом ділянки зі зміненим кольором набувають темно-сірого майже чорного кольору — починається некроз.
 • Формуються маленькі плоди.
 • На зрізі стебел помітні чорні судини.

Ознаки вертицилльозного в'янення

Характеристика збудника

Середовищем існування мікроскопічного грибка з роду Вертицилльозні Verticillium є грунт і рослинні тканини. Деякий час збудник вертіцилльозного в'янення може обходитися без рослин. В цьому випадку паразит утворює в великій кількості хламідоспори, які мають потовщені клітинні стінки. Така особливість дозволяє грибку пережити несприятливий для нього період.

верицилльозне в'янення фото

При активному зростанні коренів вертіцилльоз Verticillium проникає всередину рослин через тонкі кореневі волоски або через ранки і тріщинки на поверхні коренів. Зовні грибок можна помітити по бруднуватому сірому нальоту. У тканинах рослин патогенний мікроорганізм поширюється по провідній системі, вражаючи судини.

Джерелом інфекції може бути заражений субстрат, самі уражені рослини і їх органічні залишки. Найсприятливіші умови для спалаху захворювання - це температура навколишнього середовища в межах від 15 до 20 ° С і недолік вологи в грунті.

Заходи боротьби та профілактики

заходи боротьби з хворобами томатів

Вертицильозного в'янення томатів і перцю простіше запобігти, ніж боротися з ним на піку поширення. Щоб захистити свої овочеві грядки від цього небезпечного грибкового захворювання необхідно:

 • Пам'ятати і виконувати правила сівозміни на присадибній ділянці. Важливо дотримуватися не тільки періодичності посіву та посадки овочевих рослин, але і витримувати термін повернення культури на попереднє місце. Він, як правило, становить не менше трьох років.
 • Рекомендується підтримувати гідрологічний режим грунту на стабільному рівні. Грунт завжди повинен бути добре зволожений водою. Що стосується поливу пасльонових культур, які страждають від вертицильозного в'янення найсильніше, бажано використовувати тільки теплу воду.
 • Потрібні також регулярні підживлення калієм і фосфором. Саме ці елементи підсилюють захисні властивості рослин і дозволяють їм протистояти грізним інфекціям.
 • При виявленні джерела захворювання, слід видалити з грядки всі заражені рослини і спалити. Складати їх в компостну яму вважається неприпустимим.
 • В боротьбі і профілактиці може допомогти і обприскування посадок розчинами мікроелементів. Наприклад, хороший ефект дає розчин, приготований з 10 г марганцівки, 3 г борної кислоти, сірчанокислої міді і сірчанокислого цинку, взятих по 2 гр. Цю кількість розчиняють в 10 л води. Обприскування рослин проводять триразово з інтервалом в 14-20 днів.
 • З натуральних засобів уваги заслуговує настій золи з господарським милом. Обробка цієї рідиною також повинна бути мінімум дворазовою.

Нехай ветицилльозне в'янення томатів і перцю обійде ваші посадки стороною!

чому в'яне перець

Цікаві матеріали по темі:

Загрузка...

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *