Садівник-городник > Оформлення клумб і саду > Як відновити троянди: поради садівника

Як відновити троянди: поради садівника

Роза аж ніяк не дарма носить горде звання королеви квітів: навіть один скромний кущик цієї рослини може стати справжньою окрасою будь-якого саду. Однак садова троянда є досить примхливою квіткою, і особливо погано вона переносить зимові заморозки. Саме тому кожен садівник, ділянку якого прикрашають колючі кущі, не раз задавався питанням про те, як відновити троянди.


як відновити троянди

Отже, як відновити, якщо низькі температури взимку буквально «вбили» рослину? Визначити, як кущі пережили зиму, можна буде вже на початку травня. Розу без єдиної живої нирки і з повністю засохлими гілками, на жаль, врятувати не вдасться.

Якщо ж на кущі з'явилася хоч одна жива нирка або маленький зелений шматочок гілки, рослина буде жити, але їй потрібно допомогти. Можна спробувати спорудити рослині своєрідну теплицю: відрізати від великої (як мінімум п'ятилітрової пляшки) дно і розмістити її над кущем, не закриваючи кришку. Молоду рослину можна повністю закрити землею, яку необхідно поливати в міру висихання.

Старій рослині, яку неможливо прикрити землею або накрити яким-небудь тепличним укриттям, допоможе проведення операції із зачистки щеплення. Щеплення необхідно розкопати і, якщо воно складається з одних пеньків, спиляти їх. Потім з щеплення слід повністю зняти стару кору, щоб вона не перешкоджала зростанню сплячих бруньок. Однак потрібно враховувати, що подібний захід можна проводити лише в тому випадку, якщо на рослині немає нирок, що проснулися, інакше їх можна просто поламати.

Цікаві матеріали по темі:

Загрузка...

Як відновити троянди: поради садівника: 2 коментарі

  1. Cофья on коментує:

    а я даже не знала, что можно прививку откопать пробовать и чистить. У меня так пропала вьющаяся роза. Ждала я от неё хоть новую почечку, но высохла и всё весной.

  2. На жаль, і у батьків на дачі під Мінськом після зими не завжди відновлюються троянди і клематиси. Обов'язково підкажу їм ця пораду з побудови "міні-теплички"!

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *