Квіткові фантазії: складаємо ефектні композиції для саду

Варіації на клумбі навесні

Сезон відкрито! А це означає, що саме час малювати нову карту краси — складати феєричні квітники. Якій палітрі і формату віддати перевагу — вибирати вам!

З кожною новою брунькою, що розпускається бутоном, в сад тягне все більше і більше.

Бабіана — що це? Види, опис, догляд, розмноження

 

бабіана види

Рід бульбоцибулинних рослин, що відноситься до сімейства півникових або ірисових. Батьківщиною бабіани вважається Південна Африка.

Настільки незвичайна назва прижилася від того, що бабуїни з великим апетитом поїдають підземні частини цих рослин, більше того, не лінуються викопувати їх.

Увулярія — декоративне оздоблення затемнених участків саду

увулярія

Прибудинкові території, сади, парки мають багато сильно затінених місць. Обумовлено це розташуванням ділянки або ж тим, що споруди, великі кущі, дерева відкидають тінь навколо себе. При озелененні погано освітлених сонцем місць потрібні тіньовитривалі декоративні рослини. Тут на допомогу прийде північноамериканська увулярія.

Як відновити троянди: поради садівника

Роза аж ніяк не дарма носить горде звання королеви квітів: навіть один скромний кущик цієї рослини може стати справжньою окрасою будь-якого саду. Однак садова троянда є досить примхливою квіткою, і особливо погано вона переносить зимові заморозки. Саме тому кожен садівник, ділянку якого прикрашають колючі кущі, не раз задавався питанням про те, як відновити троянди.

Гвоздика шабо на фото — неперевершена красуня

Гвоздика Шабо на фото відноситься до сімейства гвоздикових. Названа вона на ім'я француза Шабо, який отримав цей сорт в 1894 році. Рослина багаторічна, хоча вирощується як однорічна.

Гвоздика турецька на фото та на клумбі

Гвоздика турецька є популярною садовою рослиною. Її люблять за тривале і рясне цвітіння яскравими квітками, зібраними в щитовидне суцвіття. Гвоздика турецька на фото виглядає дуже ефектно, її червоні, рожеві, бордові або багатохромні квітки з оригінальними малюнками, прості чи махрові, змушують згадати, що ще Карл Лінней назвав її божественною квіткою. Ця рослина не тільки красиво цвіте, вона маэ неперевершений насичений аромат. У садах її вирощують звичайно як дворічник, хоча в дикому вигляді вона є багаторічною. Досвідчені квітникарі, прибравши квітконоси, вкривають розетки на зиму. Це дозволяє зберегти рослину на кілька років.

Як краще вирощувати петунію

Завдяки різноманітності і барвистості квітів, петунії можуть стати відмінною прикрасою балкона або дачної ділянки.

Петунія відноситься до однорічних і багаторічних трав. Відомо близько 25 видів цієї квітковї рослини. Садова петунія вирощується в якості однорічної рослини.

Панянка петунія каскадна — гарна на фото і без

Каскадна або ампельна петунія найбільш популярна в Європі для озелення балконів міських квартир, веранд і терас ресторанчиків та кафе. У нас в містах більш поширені кущові петунії. Але все частіше квітникарі звертають свою увагу і на петунії, що мають довгі плетісті пагони.

Дивовижна ампельна петунія — окраса будинку і саду

Як же я люблю ці скромні за своєю природою квіти. Петуньї асоціюються у мене з морем і туристичними базами на Кримському узбережжі. Адже ними прикрашають клумби біля готелів, а горщики з петунії розвішені по всій території.