Садівник-городник > Лікарські рослини > Жимолость звичайна або лісова вирощування та використання в медицині

Жимолость звичайна або лісова вирощування та використання в медицині

Жимолость лісова

Жимолость звичайна, або лісова, являє собою невеликий декоративний чагарник з темно-зеленими паростками. У народі жимолость ще називають вовчими ягодами.

В середньому, ця рослина починає цвісти в середині травня. Має досить великі квітки білого, рожевого і жовтого кольору. Найчастіше квітки попарно розташовуються на кінцях гілок.


Ягоди на кущах з'являються вже влітку, ближче до липня місяця. Вони мають досить великі розміри і темно-червоний колір. Найчастіше, вони попарно зростаються і розташовуються біля основи куща. Ягоди ні в якому разі не можна вживати в їжу, так як це призведе до отруєння. Деякі види рослини мають жовті і навіть чорні ягоди.

зміст:

  • Господарське значення жимолості звичайної
  • Застосування жимолості в медицині
  • Посадка і вирощування жимолості

Господарське значення жимолості звичайної

Жимолость звичайна або лісова

Що стосується листя жимолості, то воно має овальну, трохи видовжену форму, а зверху вони мають невеликі волоски. Довжина листя складає 5-6 см, а ширина - 4-5 см. Через те, що ця рослина більше пристосованf до диким умов, її простіше вирощувати в декоративних цілях. У лісах жимолость швидко розростається. Це обумовлено тим, що птахи харчуються її ягодами і розносять їх по всій території. Розмноження чагарників відбувається вегетативним способом. Гілки рослини прилягають до землі і вкорінюються.

Найкраще жимолость розвивається на грунті, насиченим вапном. Лісова жимолость вважається дуже витривалою рослиною. Адже вона здатна рости як в лісових, так і в міських умовах. Чагарники можуть розвиватися не тільки при сонячному світлі, але і в тіні. Також рослина є дуже стійкою до різних шкідників і захворювань.

У господарських цілях жимолость вирощують як декоративну рослину, що застосовується для закріплення ярів, що розвиваються. В кінці літа, жимолость вкривається червоними соковитими плодами, які є отруйними і мають гіркий смак. Дуже рідко деревина рослини використовується для рушничних шомполів, шевських цвяхів і інших виробів. Також ягоди в невеликій кількості застосовуються в гомеопатії.

Через свою невибагливість в процесі вирощування, жимолость використовують в якості живої огорожі для озеленення. Ще рослина дуже легко переносить стрижку. Завдяки твердості деревини, її використовують для виготовлення дерев'яних підробок. Квітки жимолості є цінним медоносом.

Застосування жимолості звичайної в медицині

Жимолость звичайна

Жимолость лісова має антибактеріальні властивості, тому її застосовують для лікування багатьох захворювань. Сік жимолості застосовується для лікування шкірних захворювань (лишай, псоріаз та ін). З листя рослини готуються різні протизапальні лікувальні відвари. Також жимолость здатна побороти навіть трофічну виразку. Для цього з ягід видавлюється сік і наноситься на ватно-марлеву пов'язку. Пов'язку необхідно прикласти до ушкодженої ділянки шкіри. Рослина є дієвим проносним і блювотним засобом.

При здутті живота можна приймати відвар з листя і квіток жимолості. Припарки з листя ефективно допомагають при маститах, пухлинах і наривах. Для лікування екземи використовується концентрований відвар з квіток.

Вже протягом багатьох років листя жимолості застосовуються для лікування простудних захворювань. До того ж, компрес з відвару листя добре допомагає зменшити пухлину при укусах комах. Якщо при ударі відразу прикласти відвар у вигляді компресу, то можна запобігти виникненню синців і пухлин. Крім ягід і листя, для лікування хвороб застосовуються і пагони, з яких готуються різні настої. Ці настої добре допомагають при ревматизмі.

Посадка і вирощування жимолості

Жимолость звичайна фото

При посадці жимолості потрібно перш за все правильно вибрати сприятливий грунт. Він повинен бути вологим і добре дренованим. Також бажано щоб грунт мав слабокисле або ж нейтральне середовище. Для кращого приживлення жимолості в посадкову яму треба засипати дернову землю, торф, перегній і пісок. Що стосується саджанців для посадки, то вони повинні відповідати таким вимогам:
саджанці при покупці повинні мати закрите коріння.

Найчастіше коріння запаковують у поліетиленові пакети для того, щоб воно не пересихало. Довжина саджанців повинна становити не менше 30 см. Саджанець повинен мати як мінімум три кореневих відростка. Рослини потрібно вибирати з зеленим листям і рівними пагонами. Жимолость висаджується в яму, глибина якої становить 20-30см. Щоб захистити посаджений живець від морозів, його потрібно на зиму вкривати ялиновим гіллям.

Відстань між висадженими живцями має становити 2 метри. В процесі росту жимолості звичайної за нею потрібно періодично доглядати. Рослина поливається близько трьох раз за весь сезон. Кількість води на один полив становить 8 літрів. При появі зав'язі обсяги води потрібно значно збільшити.

Що стосується добрив, то жимолость підживлюється восени, після того як опадає все листя. В якості добрив використовуються рідкі азотні, калійні і фосфорні підживлення. Органічне підживлення потрібно вносити дрібно. Перший раз це необхідно зробити на початку травня, а другий - в кінці серпня. Також внесення добрив має відбуватися під час розпускання бруньок.

Жимолость лісова на відео:

Цікаві матеріали по темі:

Загрузка...

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *