Садівник-городник > Лікарські рослини > Надзвичайна квітка простріл сон трава

Надзвичайна квітка простріл сон трава

сон трава прострілІснує в нашій природі дуже цікава і загадкова рослина — простріл сон трава. Коли в лісах ще лежить останній зимовий сніг, на відталій землі місцями з'являються незвичайні квіти, схожі на маленькі тюльпани, фіолетово-бузкового кольору з жовтою серединкою, пухнастим стебельком і пухнастим листям. Іноді квіти пофарбовані в світло-бузкові, жовтуваті або рожево-білі тони.


Ці багаторічні трав'янисті рослини сімейства Лютикові поширені в Північній півкулі і налічують близько 40 видів. Деякі види прострілу занесені до Червоної книги.

Народні перекази

З прострілом сон травою у різних народів пов'язані повір'я і сказання, що і відбилися в самій назві. Колись, коли Диявол ще був ангелом, але вже повстав проти Бога, він був скинутий на землю разом зі своєю свитою. Від гніву Творця Сатана і демони сховалися в траві, але Архангел Михаїл послав стрілу. Стріла прострелила траву, демони разом з Дияволом провалилися в пекло. А квітка, в яку потрапила стріла, отримала чарівні властивості.

Всяка нечисть боїться її і біжить геть. За народними повір'ями, простріл допомагає від зглазу і порчі. Якщо носити траву при собі, то захистиш себе від злих підступів і нещасть. Якщо при будівництві будинку під кут покласти простріл, то це захистить будинок від грози і пожежі, а життя в будинку буде щасливим. Рослина також допомагає виліковувати рани, завдані гострою зброєю.

Друга назва рослини — сон трава — також має давнє коріння. Властивість наганяти сон помітили ще стародавні травники та знахарі, що відбилося в епосах і переказах різних народів. Наприклад, у скандинавських оповідях є згадка про те, що коли під голову Брунгільди підклали сон траву, вона негайно ж заснула. Кажуть, що від цієї квітки хмеліють ведмеді навесні, а заснувши на цій траві, мисливець може проспати до кінця весни.

Сон трава, згідно з народною мудрістю, має властивості передбачати майбутнє і навіть виконувати бажання. Якщо покласти під подушку на ніч квітку сон трави, зірвану рано вранці, то присниться віщий сон. Збирати сон траву потрібно тільки зі світлими думками і думати про омріяне, тоді бажання збудеться.

Властивості рослини і використання в лікувальних цілях

Простріл сон трава в сирому, свіжозірваними вигляді — отрута, а у висушеному — ліки. Така властивість зумовлена вмістом в прострілі токсину під назвою протоанемонін. У процесі висушуванні токсин руйнується, отруйні властивості зникають. Свіжі, ще не висушені рослини, не можна використовувати для прийому всередину, це може призвести до тяжких отруєнь і навіть смертельного результату.

простріл сон трава вирощування

У свіжому вигляді простріл використовується наружно при лікуванні таких захворювань:

  • Радикуліт, остеохондроз, ревматизм, поліартрит, невралгічні болю. Спиртовий настій (1 частина спирту: 4 частини подрібненої трави) використовують для розтирань.
  • Грибкові захворювання і ураження шкіри, викликані золотистим стафілококом. Використовують настій або екстракт з свіжого листя. Листя можна прикладати до фурункулів, наривів і гнійничків.

Всередину можна приймати настої або відвари, приготовлені тільки з висушеної сировини, при цьому дуже обережно. Допомагає постріл при наступних захворюваннях:

  • Захворювання нервової системи. Водний настій (1 склянка холодної кип'яченої води: 2 ч.л. сировини протягом дня в 5-6 прийомів) надає хорошу заспокійливу дію.
  • Захворювання дихальних шляхів (коклюш, астма, бронхіт, туберкульоз легенів), кір, жіночі захворювання. Приготований відвар (1 склянку окропу: 1 ч.л. сухої трави) п'ють по 1 чайній ложці кожні 2-3 години.

Застосування прострілу протипоказано у таких випадках: неврити, гастрити, вагітність (може спровокувати аборт), захворювання печінки. Лікарські властивості прострілу відомі з давніх часів і до цих пір активно використовуються в медицині різних країн і народів.

Як і коли збирати простріл сон траву

Часом для збору і заготівлі прострілу є період цвітіння, в основному до початку дозрівання плодів. У різних регіонах Північної півкулі простріл цвіте в різні терміни. На Україні це зазвичай відбувається з кінця квітня до другої половини травня.

коли збирати сон траву

Збирають не окремі частини, а рослини цілком, з квітками і корінням. При зборі та заготівлі рослин необхідно дотримуватися обережності: сік прострілу при попаданні на шкіру може викликати опік.

Сушити сон траву рекомендується в затіненому провітрюваному приміщенні. Можна заготовлювати сік або екстракт зі свіжих рослин, в такому випадку необхідно використовувати як консервант спирт.

Вирощування прострілу сон трави

Сьогодні цю рослину в основному можна зустріти в лісах, степах, на схилах пагорбів. Тим не менш, її можна вирощувати і в саду. Необхідно знати, що пересаджені рослини досить скоро гинуть в нових для них умовах, тому вирощування в саду потрібно починати з посіву насіння.

Для прострілу потрібен легкий грунт і добрий дренаж. Рослина світлолюбна, але тіньовитривала. У спекотну погоду сон трава вимагає поливу. Насіння висівають густо на глибину 1-1,5 см в квітні-початку травня. Температура, оптимальна для проростання насіння — 20-25 ° С. Час проростання — зазвичай 3-4 тижні.

В саду простріл сон трава, будучи багаторічною рослиною, може жити на одному місці дуже довго, десятки років, радуючи погляд квітами казкової краси, що розпускаються кожної весни.

Милуйтеся цвітінням сон трави на відео:

Цікаві матеріали по темі:

Загрузка...

Надзвичайна квітка простріл сон трава: Один коментар

  1. iveta on коментує:

    І сама квітка гарна і скільки корисних властивостей в ній, дякую, дізналася багато нового з вашого поста.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *