Садівник-городник > Лікарські рослини > Геллеборус або морозник — ліки та краса

Геллеборус або морозник — ліки та краса

геллеборус

Геллеборус — це не тільки красива рослина, але і досить ефективний засіб, який використовують у лікувальних цілях. У нашій країні вона має більш просту назву — морозник. Ця рослина досить отруйна, тому поводитися з нею необхідно дуже обережно.


Опис рослини

Геллеборус відноситься до категорії рослин сімейства Лютикові. Ця рослина є кореневищною багаторічною, що характеризується наявністю пальчасто-розсічених великих листів. Листя цієї рослини розташовується на досить великому черешку. Існує кілька видів геллеборусу. Залежно від різновиду цієї рослини розрізняють і листя — зимуюче або незимуюче.

Ця рослина має пряме стебло, висота якого може становити від 20 до 80 сантиметрів. Квітка геллеборус досить оригінальна. Вона має чашечки різного забарвлення, які поділяються на п'ять частин. Також ця рослина характеризується наявністю великої кількості дрібних трубчастих пелюсток, які мають зелене забарвлення. За своїм зовнішнім виглядом пелюстки нагадують маленьку, але товсту воронку.

Ця рослина здатна дуже рано зацвітати. Цвітіння починається відразу ж після того, як зійде сніг. Цвіте геллеборус протягом 30-35 днів. Також ця рослина має плоди, які виступають у вигляді подовженої багатосіменної листівки. Розмножується Геллеборус за допомогою насіння, які здатні втрачати свою схожість протягом року.

Використання геллеборусу

Геллеборус дуже широко застосовується в медицині. З нього виготовляють ліки, які здатні пригнічувати різноманітні функції в організмі людини, що паралізірують серце. Також за допомогою цього медикаментозного засобу можна позбутися від водянки. При водянці геллеборус здатний впливати на серце в якості дигіталісу.

морозник геллеборус

Застосування цього препарату проводиться при тифозних станах, що характеризуються ураженням оболонок мозку. Також цей медикаментозний засіб надає сприятливу дію на організм людини в таких випадках:

  • Повороти голови з боку в бік
  • Наявність безперервних жувальних рухів
  • Наявність холодного поту
  • Жага
  • Зморщеність чола
  • Заціпеніння
  • Невелика кількість сечі і т.д.

Дуже часто цей препарат приймається при заціпенінні кінцівки. При цьому одна рука і нога систематично рухаються, а друга пара кінцівок нагадує паралізовані. Сеча у пацієнта має осад, який за своєю консистенцією нагадує кавову гущу.

Цей препарат також застосовується при водянці ниркового або серцевого походження, при глибокій меланхолії, яка характеризується наявністю туги і відчаю. Показаннями до застосування цієї рослини в лікувальних цілях також є хорея, судоми, еклампсія. Цей медикаментозний засіб здатний пригнічувати абсолютно всі функції організму, а також розслабляти мускулатуру.

Цей препарат дуже часто приймають при лихоманці тифозного характеру. При цьому у пацієнта може спостерігатися така симптоматика, як наліт на ніздрях чорного кольору, жовтий і сухий язик, у якого чорні краї. При цьому у пацієнта спостерігається дуже неприємний запах з рота, сухість ніздрів.

Генаман рекомендує приймати цей засіб при тифі, який характеризується наявністю такої ознаки, як апатія. У цьому випадку необхідно розводити кілька крапель препарату в півсклянці води і приймати його за кілька годин до появи основних ознак захворювання.

Дуже часто означений медикаментозний засіб приймається при менінгіті. Прийом препарату починають при виникненні таких ознак, як апатія і стріляючий біль в голові. Якщо це захворювання зустрічається у дитини, то прийом препарату здійснюється в тих випадках, коли малюк накриває подушкою голову, раптово скрикує чи плаче і т.д. При цьому у дитини гаряча голова, а його лоб зморщений. При менінгіті симптоми проявляються спрагою, різким почервонінням обличча, яка переходить у блідість, а також запорами.

Показання до застосування

У сучасній медицині геллеборус застосовують при різних запальних захворюваннях, до яких відносяться коліти, гайморити, тонзиліти, простатити і т.д. Також високий ефект впливу на людський організм був доведений і при гіперемії різного генезу, алергіях.

геллеборус морозник використання

Цей медикаментозний засіб широко застосовується при захворюваннях бронхів і легенів, до яких відносять бронхоектази, хронічну пневмонію, бронхіальну астму, пневмофіброз, бронхіт і т.д. Застосовується в комплексній терапії при лікуванні туберкульозу, а також у відбудовний період після цього захворювання.

До гомеопатичних показань застосування цієї речовини відносять судоми в м'язах, які переростають в слабкість і парези, старечі захворювання психіки, головні болі, які характеризуються втратою свідомості і колапсом, подагра, різноманітні пухлини, інсульт.

Також ці препарати застосовуються в лікуванні різноманітних онкологічних захворювань, до яких відносяться саркома, рак шлунка, пухлина кісток. Найчастіше це засіб застосовується для лікування пацієнтів, які мають такі симптоми, як кахесія, пухлинна лихоманка, підвищення температури і т.д. Дуже часто морозник застосовується при СНІДі.

Морозник використовують при різних пухлинах мозку або метастазуючій аденокарциномі простати. Також прийом препарату здійснюється за таких системних захворювань злоякісного характеру, як ходжінскіе і неходжінскіе лімфоми, пламоцітома. Високий ефект впливу на організм людини надає цей препарат і в період імунореабілітації хворих, які мають саркому Капоші або легеневу форму СНІДу.

Вплив на людський організм

Геллеборус вміщує кислоту, яка є серцевою отрутою. Також ця рослина здатна викликати понос. Після вживання цієї речовини людина різко починає відчувати почуття голоду, а також внутрішнє відчуття жару. Деякі автори відносять цю рослину до сильнодіючих наркотичних речовин. Ця рослина негативно впливає на головний мозок людини.

Вона здатна викликати сплячку мозку, а також призводить до паралічу м'язів. При вживанні цієї речовини може виникати колапс, який характеризується значним зниженням температури тіла людини.

При вживанні геллеборусу людина не може повноцінно керувати своїми м'язами за допомогою мозку. Наприклад, якщо вона тримає щось у руці та їй буде поставлено питання, при концентруванні уваги на відповіді предмет з руки випаде. Ця рослина має паралітичний вплив навіть на серцевий м'яз.

Цей факт підтверджується уповільненням функціонування серця. Деякі випробовувані скаржилися на появу головного болю, яка має отупляєючий характер. Геллеборус також викликає відчуття у людини, що весь вміст її голови перебуває в області чола і перенісся.

Геллеборус є дуже ефективним медикаментозним засобом, який приймається для лікування різних захворювань. При цьому не варто забувати, що рослина досить отруйна і застосовувати її без призначення лікаря досить ризиковано. Це може викликати ряд різноманітних негативних наслідків.

Милуйтеся цвітінням морозника на відео:

Цікаві матеріали по темі:

Загрузка...

Геллеборус або морозник — ліки та краса: Один коментар

  1. Тамара on коментує:

    Ніколи не бачила таку корисну і гарну рослину. Можливо тому, що не придивлялася. У нас багато трав зростає, назви яких я незнаю...

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *