Садівник-городник > Лікарські рослини > Червона калина — краса і здоров’я

Червона калина — краса і здоров’я

калина

У наших широтах ця рослина далеко не екзотична. Калина росте повсюдно, іноді навіть без особливого догляду, на покинутих ділянках, радуючи перехожих своїм білявим цвітінням і яскраво-червоними плодами. Але та калина, до якої ми звикли, це лише одна з представниць свого племені. Всього їх налічується у світі близько двохсот видів і багато досить сильно відрізняються від звичайної, знайомої нам з дитинства, рослини.


В Україні можна без проблем вирощувати близько десяти видів калини. Деякі з них більш вимогливі, але в основному догляд полягає в знищенні бур'янів (коли паросток ще маленький), періодичному рихленню грунту та поливу за потребою.
Десь з чотирьох років кущ починає плодоносити. І робить це років так до п'ятдесяти. При цьому, якщо за калиною добре доглядати, можна отримати до 15 кілограм ягід з одного куща.

Калинові ягоди — не самі смачні. Але зате в них так багато вітаміну С, завдяки їм ніяка застуда не страшна. А ще — вітаміни, пектини, органічні кислоти та інші рідкісні корисні для організму речовини.

калина коли збирати

Соком з ягід калини можна лікувати бронхіальну астму та прищі, гастрит, кашель і хвороби нирок. Використовують у народній медицині також квіти, листя та насіння цієї рослини. Збирати плоди краще після легких заморозків. Після впливу низьких температур ягоди втрачають гіркий присмак.

Головний ворог калини — жук-листоїд. Завдяки його старанням сьогодні не так вже й багато садівників вирощують цей корисний кущ. Щоб знешкодити противника, необхідно ранньою весною обрізати верхівки пагонів, де самки найчастіше відкладають яйця. Це найбезпечніший спосіб зберегти на ділянці калину.

Розмножувати її можна живцями або насінням, а також відводами і діленням куща.

Відео про користь калини:

Цікаві матеріали по темі:

Загрузка...

Червона калина — краса і здоров’я: 5 коментарів

 1. Всю зиму споживаємо калину. Це допомагає всій родині майже не хворіти. Як добре, що природа має цілющу силу и ділітся нею з нами.

 2. Калина - розкішний символ України. Обожнюю ці красиві і цілющі ягоди, ось тільки виростити не можу. Ніяк не приживається. Навесні знову "на полювання" піду)). Вже пригледіла хороший молодий кущ на пустирі, поруч з шипшиною.

 3. Садівник on коментує:

  Ірина, дуже добре приживаються гілочки великих кущів, що вкоренилися: гілки лягають на землю і пускають коріння. Так новий саджанець зберігає властивості материнської рослини. А ось поодинокі кущики можуть бути дикими, що виросли з кісточки. Я вже кілька кущиків у своєї калини відокремила і пересадила, всі прижилися. Їх просто добре поливати потрібно і все.

 4. Олександр on коментує:

  Червона калина не тільки символ України, вона надзвичайно корисна, допомагає одужати при грипі та застуді, насичує організм вітамінами та корисними речовинами. До речі, дуже смачна, на мій погляд!

 5. AsmAvele on коментує:

  Бронхіальна астма є хронічним запальним захворюванням дихальних шляхів. бронхіальна астма найчастіше виникає в дитячому віці. Бронхіальна астма у дітей може проявлятися неоднаково. Захворювання може дати про себе знати утрудненим або свистячим диханням, нападами задухи, задишкою, кашлем, утрудненням в грудях. Коли поставлений діагноз бронхіальна астма лікування оптимально починати негайно. Існує велика кількість способів як лікувати бронхіальну астму. При цьому особливого підходу вимагає лікування астми у дітей. Особливо продуктивним показує себе лікування астми сучасними методами. Новітні методи лікування астми допоможуть Вам забути про це захворювання. Зокрема, прекрасно зарекомендувало себе лікування астми за методом цубо, який прийшов до нас з Японії, де використовується вже століттями.
  Asthma.In.Ua - Бронхіальна астма: заболевание бронхиальная астма лечение

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *