Садівник-городник > Лікарські рослини > Корисні властивості брусниці звичайної

Корисні властивості брусниці звичайної

Брусниця звичайна — росповсюджена багаторічна рослина, що представляє собою вічнозелений низький напівчагарник. Виростають кущики брусниці від 5 до 25 см заввишки, кореневище рослини повзуче, а стебла прямостоячі і добре розгалужені.


Зацвітає брусниця напочатку літа (травень-червень) дрібними біло-рожевими квітами, після чого зав'язуються досить великі ягоди (діаметром близько 8 мм), смак ягоди мають кислий.

брусниця звичайна користь

Корисні властивості брусниці відомі давно. У традиційній та народній медицині застосовують листя та пагони звичайної брусниці. Для виготовлення лікарської сировини збирають листя брусниці ще до початку цвітіння - ранньою весною. Листя беруться тільки ті, що пережили зиму, так як молоде листя цього року при сушінні чорніють. Другий раз сировину можна збирати після закінчення цвітіння брусниці восени.
Брусниця звичайна в основному використовується як сечогінний засіб, її застосовують для лікування захворювань сечового міхура та нирок, при наявності каменів у нирках і нетриманні сечі у дітей.

Також корисні властивості брусниці знайшли застосування при лікуванні ревматизму і подагри, діареї, має вона і здатність знижувати рівень цукру в крові.

Сік із стиглих ягід і самі ягоди корисні при авітамінозі і підвищеному артеріальному тиску. При простудних захворюваннях і пов'язаних з ними гарячкових станах з ягід готують чай.

Хоча ягоди брусниці звичайної і кислі на смак, але варення, джеми з неї виходять смачні і дуже корисні. У їжу вживають свіжі ягоди, також ягідки дуже смачні в моченому вигляді. Зберігатися у свіжому вигляді ягоди брусниці можуть тривалий час завдяки вмісту в них бензойної кислоти.

Цікаві матеріали по темі:

Загрузка...

Корисні властивості брусниці звичайної: 2 коментарі

  1. Софья on коментує:

    Брусниця у мене не прижилася. Привозила з поїздки на озеро Тургояк кілька кущиків. Висохли. Вони люблять вологі місця і хвою треба в землю додавати.

  2. Садівник on коментує:

    Софья, дуже жаль, що так сталося. Але можна спробувати ще раз :)

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *