Коріандр корисні властивості та протипоказання до застосування

Коріандр корисні властивості та протипоказання до застосування

Коріандр прийнято вважати корисною приправою. Її часто використовують в кулінарії. Крім того, що коріандр має унікальні харчові особливості , корисні якості цього продукту застосовують і в інших сферах. Його використовують в пивному і лікеро-горілчаному виробництві, медицині та косметології.

Жимолость звичайна або лісова вирощування та використання в медицині

Жимолость лісова

Жимолость звичайна, або лісова, являє собою невеликий декоративний чагарник з темно-зеленими паростками. У народі жимолость ще називають вовчими ягодами.

В середньому, ця рослина починає цвісти в середині травня. Має досить великі квітки білого, рожевого і жовтого кольору. Найчастіше квітки попарно розташовуються на кінцях гілок.

Верба гостролиста: умови вирощування, застосування в медицині

Верба гостролиста фото

Верба гостролиста це дерево або кущ. Вона може доходити до 5 метрів. Головною відмінністю цієї рослини є листя, яке має подовжену, трохи загострену форму. Воно гладке, зеленого відтінку, а з внутрішньої сторони забарвлюється в сизуватий колір.

Глід сибірський, ботанічний опис, застосування, посадка і догляд

Глід сибірський

Глід — рослина, яка відома великому колу людей. Хтось бачив невеликі чагарники або рідше дерева, посипані червоними ягодами, хтось знайомий з ним як з аптечним засобом.

Ця рослина налічує не менше 200 дикорослих видів і кілька сотень сортів і гібридів.

Ліки з бархатців або чорнобривців

Ліки з бархатців

Для профілактики хвороб підшлункової залози, цукрового діабету, для зміцнення судінної стінкі и нервової системи обов'язково спробуйте ліки з чорнобривців!

Чим корисний топінамбур: основні властивості і страви з нього

Топінамбур користьТопінамбур, або як його звикли все називати. «земляна груша». користувався популярністю ще давно. Ось тільки в наш час прихильників цього коренеплоду стало набагато менше, так як і в ціні він зріс, та й менше стали про нього говорити.

Кульбаба лікарська: корисні властивості та рецепти

кульбаба лікарська

Ті, хто називають її звичайним бур'яном, навіть не здогадуються, наскільки корисною може бути ця рослина. Кульбаба золота, лікарська покращує обмін речовин і урізноманітнює ваш стіл.

Корм для кроликів? Як би не так! Кошик зі свіжими кульбабами — то справжній скарб!

Аїр болотний або звичайний, тростинний: застосування та корисні властивості

аїр болотний

Аїр болотний Acorus calamus (інші назви аїр звичайний, татарське зілля, лепеха) — багаторічна водна рослина, сімейства аїрних, яка прийшла до нас, ймовірно, з Індії та Китаю. Виростає в Україні, Росії, Індії, Європі, Південно-східній Азії, південній частині Канади і США.

Трава багульник: лікарські властивості, застосування, рецепти

трава багульник коли цвіте

Трава багульник має безліч народних назв: багун запашний, дикий розмарин, болотник, клоповник та інші. Належить він до сімейства вересових. Це вічнозелений чагарник, стебла якого ростуть прямо, сильно гілкуються.

Обліпиха: лікувальні властивості, рецепти, застосування

обліпиха корисні властивості

Обліпиха — дуже відома рослина, плоди якої знайомі практично кожній людині. Маленькі помаранчеві ягідки, які мають кислуватий смак, містять в собі безліч корисних мікроелементів та вітамінів.
У медицині особливе місце відводиться використанню обліпихи. Так чому ж вона так корисна і чи є якісь протипоказання?

Шавлія лікарська: вирощування, застосування, властивості

Salvia officinalis шавлія лікарська

Шавлія польова поширена в наших лісостепових зонах, однак цей вид шавлії багато в чому поступається шавлії лікарській  (Salvia officinalis), хоча і використовується в народній медицині. Останню можна вирощувати в садах, а потім використовувати в різних цілях. Саме тому не варто збирати шавлію польову, тим більше що можна помилитися і заподіяти шкоди своєму здоров'ю, краще посадити в саду красивий та корисний напівчагарник — шавлію лікарську.

Червона калина — краса і здоров’я

калина

У наших широтах ця рослина далеко не екзотична. Калина росте повсюдно, іноді навіть без особливого догляду, на покинутих ділянках, радуючи перехожих своїм білявим цвітінням і яскраво-червоними плодами. Але та калина, до якої ми звикли, це лише одна з представниць свого племені. Всього їх налічується у світі близько двохсот видів і багато досить сильно відрізняються від звичайної, знайомої нам з дитинства, рослини.

Барбарис звичайний: корисні властивості, вирощування і догляд

барбарис звичайний використання

Барбарис звичайний здавна використовується в кулінарії і народній медицині. Його терпкі кислі ягоди додають у соуси, з них готують десерти і вина. Всі частини рослини використовуються для приготування медичних препаратів, відварів і настоїв, що використовуються в народній медицині.

Глід криваво-червоний. Чим корисний, як застосовується

глід фото

"Бариня ягода" — так називають у народі глід. Прив'язка "криваво-червоний" — за колір ягід. Народні знавці здавна використовували глід для лікування поширених захворювань, багато поколінь використовували глід просто як корисну ягоду, виготовляючи напої, киселі та варення.

Зозулинець плямистий — лікарська рослина у вашому саду

зозулинець плямистий

Важливішою метою на сьогоднішній день є знаходження гармонії у відносинах між природою і людиною. Не дивно, що людина сьогодні прагне приділяти особливу увагу природі, ставитися до неї дбайливо, зокрема — до рослинного світу. З'явилася потреба оберігати всі види рослин на планеті загалом і на окремій території. Особливо слід охороняти рослини, що вже потрапили в Червону книгу.

Вероніка лікарська: вид, властивості, застосування

вероніка лікарська

Серед сімейства норичникових є ціла група рослин, які мають схожі властивості, ареоли розповсюдження і зовнішній вигляд. Це вероніки (Veronica) дібровна (chamaedrys), довголиста (longifolia), колосиста (spikata), лікарська (officinalis), плющелиста (hederifolia).

Шипшина звичайна — джерело вітамінів

шипшина звичайна

Здавна люди відкрили для себе чудову корисну рослину — шипшину звичайну. Ще за часів Гіппократа її плоди активно почали використовувати як народний спосіб боротьби з недугами. І досі відвари з його коренів і плодів залишаються найпопулярнішими методами для полегшення симптомів багатьох хвороб.

Конюшина польова: опис, властивості, застосування

конюшина польова

Для багатьох конюшина польова — звичайний бур'ян. Між тим, це цінна лікарська рослина, відома своїми цілющими властивостями ще з давніх часів. І сьогодні вона активно використовується в нетрадиційній медицині: з неї роблять відвари, настої, чаї ... Чим же корисна ця, на перший погляд, непримітна квітка?