Садівник-городник > Ландшафтний дизайн > Ялівець горизонтальний Правила догляду, посадки, розмноження

Ялівець горизонтальний Правила догляду, посадки, розмноження

Ялівець горизонтальний фото

Ялівець горизонтальний, або що стелеться, являє собою кущ невеликого розміру, він здатний вирости не більше 10 сантиметрів у висоту. Ця рослина з легкістю може адаптуватися до землі, в яку була посаджена, може рости навіть при кам'янистих умовах. Ялівець не втрачає свій вигляд і на сонці, і в тіні.


Догляд за ялівцем горизонтальним

Ялівець може нормально рости при будь-яких умовах. Але, все ж, він більше любить сонячні ділянки. На постійне місце його потрібно посадити в середині весни або в кінці літа.

Також слід дотримуватися таких правил:

 • При посадці може пошкодитися кореневище. Щоб цього не сталося, його висаджують з грудкою грунту.
 • Від того, які розміри має сама рослина і її коренева система, залежатиме ширина і глибина ямки, яку викопують для посадки.
 • При підвищеній вологості грунту слід спочатку зробити дренаж, а далі садити ялівець. Для цього ідеально підійде подрібнена цегла. Укладається шар до 20 сантиметрів.

Ялівець що стелеться

У ялівцю немає особливих переваг до грунту. Але він відмінно розвивається на грунті, який складається з торфу, дернового грунту і піску. Ця рослина через певний час почне розростатися і вистилати трав'яний килим. Тому потрібно це враховувати і висаджувати на певній відстані кожну рослина одну від одної. Інакше кожен кущ буде наростати на свого сусіда. Це створюватиме тінь, а рослина не зможе отримати належну кількість світла.

Через деякий час ялівець потребує підгодівлі. Вона здійснюється у весняний період. Для цього використовується добриво для хвойних рослин. На один квадратний метр потрібно 40 грам такої підгодівлі.

Той ялівець, який був нещодавно посаджений, потребує частого поливу. Коли рослина вже підросте, вона спокійно може переносити посуху.
Але в сильну спеку рекомендується не забувати про полив, також користь для рослини принесе обприскування. Його потрібно робити ввечері.

Перед посадкою рекомендується підготувати землю. Для початку потрібно видалити всі бур'яни. Так як рослина розростається килимом, то вона не потребує захисту від снігового навантаження. Але від яскравого сонця бажано її все ж захистити.

В осінній період ялівець потрібно закрити зеленою сіткою. Якщо з'явилися сухі гілки, тоді їх потрібно видалити. Але обрізку не потрібно здійснювати. Господарі повинні стежити за тим, щоб восени не потрапляло на хвою сухе листя. Його потрібно прибирати.

Деякі поради по догляду за ялівцем горизонтальним

Слід надати певні умови, щоб ялівець зберігав свій зовнішній вигляд. У такому випадку він буде добре розвиватися, рости.

Щоб рослина завжди красиво виглядала, досвідчені садівники радять дотримуватися таких правил:

 • Якщо стає занадто спекотно, слід вкривати рослину
 • Ялівець потребує поливу і обприскування, щоб він не обгорів
  Обприскувати рослину слід на відстані, в такому випадку вона не погнеться від води
 • Використовуються різноманітні пристосування в зимовий період, щоб сніг не зіпсував вид рослини
 • Коли настає весна, слід зайнятися обрізанням сухих і пошкоджених гілок
  Видаляються також ті гілки, які псують зовнішній вигляд
 • У липні рослину слід остригати
 • Ялівець потрібно висаджувати не біля самого будинку, а на відстані мінімум 2 метри

Ця рослина, як уже говорилося, легко приживається на будь-якому ґрунті. Але досвідчені садівники рекомендують для посадки застосовувати суглинну землю. Також слід правильно висаджувати кущі не близько один до одного, так як ялівець не любить тісноту. Як тільки здійснилася посадка, потрібно присипати грунт тирсою. Через деякий час слід здійснювати розпушування грунту. Це піде на користь розвитку ялівцю.

Розмноження ялівця горизонтального, що стелеться

Ялівець горизонтальний

Ялівець є дводомною рослиною. Це означає, що розмножити його можна двома способами, а саме вегетативним шляхом або за допомогою насіння. Коли обирається другий варіант, тоді не передадуться декоративні властивості. З цієї причини рекомендується розмножувати ялівець живцюванням.

Для цього слід дотримуватися таких правил:

 • Для початку потрібно зайнятися обрізанням живців. Для цього буде потрібна рослина, вік якої вже становить мінімум 8 років. Обрізання живців здійснюється в квітні або травні.
 • Рекомендується використовувати живці, які мають довжину більше 10 сантиметрів.
 • Знизу потрібно видалити хвою на 5 сантиметрів.
 • На кінці повинна залишитися стара деревина. Після цього потрібно занурити зрізаний живець в розчин, який стимулює ріст. Він продається практично у всіх садових магазинах.
 • Після цього черенок можна поміщати в грунт. Слід закрити саджанець плівкою з поліетилену. Його потрібно поставити в темне місце. Грунт не повинен пересихати, тому систематично потрібно обприскувати посаджений живець.

Якщо надати всі умови, а також доглядати за рослиною, тоді пройде 1-1,5 місяця, і почнуть виростати перший корінці. Через деякий час слід пересаджувати у відкритий грунт отриманий саджанець. Робити це потрібно із землею, в якій він ріс, на початку літа. Рослина потребує захисту від холоду в зимовий період. Для цього використовуються різноманітні пристосування. Тепер потрібний час, щоб ялівець зміцнів. Через 2-3 роки його можна пересадити в те місце, яке планувалося вибрати для постійного зростання.

Слід не забувати, що вирощування хвойних рослин трохи відрізняється від догляду за листяними. Навіть взимку хвоя здатна випаровувати вологу. Вона потребує хорошого кореневища для нормального росту. Якщо дотримуватися елементарних правил, ялівець буде радувати своїм зовнішнім виглядом.

Відео про ялівець горизонтальний:

Цікаві матеріали по темі:

Загрузка...

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *