Садівник-городник > Ландшафтний дизайн > Як прикрасити сад — створюємо зони для відпочинку

Як прикрасити сад — створюємо зони для відпочинку

сад

Уявіть: ви їдете у відпустку! Але може бути, не варто шукати райський куточок за морями і долами? І спробувати зрозуміти, чого не вистачає вашому саду, щоб перетворитися на домашній Едем?

Швидше за все, вільного часу і яскравих вражень. Так давайте виправимо цю ситуацію!


В саду як на курорті

В саду, як і в шафі, час від часу корисно наводити порядок, попутно рятуючи від того, що більше не потрібно і лише даремно займає місце. Ряди овочевих грядок і розкидані по саду квітники можуть перетворитися в декоративний город, плантація полуниці з кульбабою — в розкішну піраміду або підвісний кошик, газон з острівцями квітів і хитромудрою лінією кордону — в акуратну суцільну галявину з вирівняним краєм для зручності косіння.

Критичний погляд необхідний, якщо ми хочемо створити комфортне середовище проживання тут і зараз. Направляйте свою енергію на те, що ви вирішили залишити, а від решти потрібно в міру можливості позбуватися. Ця програма, швидше за все, не на один рік, але вже зараз ви не будете витрачати сили даремно на те, з чим подумки вже розпрощалися.

А це означає, що у вас звільняється час на те, що здається цікавим саме в цьому сезоні.

як прикрасити сад

Блакитний і сріблястий — ці морські відтінки подарують вашому саду варіегатні сорти осоки, цинерарія, фіалка Вітрокка і агератум.

Калейдоскоп вражень замість монотонної стабільності

В саду вже сама зміна пір року гарантує постійне оновлення. Зміну вражень можна зробити ще яскравішою, продумавши безперервний ланцюжок сезонних акцентів. Якщо вони інтегровані в структуру саду, не доведеться створювати нові об'єкти, що вимагають додаткових витрат сил і часу.

 • До перших яскравих прикмет весни - бруньок, що розпускаються, і молодого листя — додайте милі, зворушливі і абсолютно невибагливі первоцвіти. В їх короткому цвітінні особлива принадність, і не можна його пропустити, адже ми, на жаль, знаємо, як швидко зникнуть з саду білосніжні підсніжники, бузкові хохлатки, небесно-блакитні проліски.
 • Важливо: під деревами та чагарниками цибулинні первоцвіти розселяються самосівом. Влітку їм не потрібна наша турбота, під землею вони чекають наступної весни.
 • Вигідно перетворюють сад квітучі дерева. Навіть одна яблуня, груша або слива разюче міняє картину ділянки.
 • Якщо немає плодового саду, весняні акценти можуть розставити квітучі за огорожею ірга і калина або кущ форзиції біля хвіртки. Завжди по-новому виглядає жива огорожа з красиво квітучих чагарників: спіреї, бузку, жасмину, троянди, жимолості.
 • Рослини з декоративним листям і плодами заповнять проміжки між літнім цвітінням і розфарбують осінь. До їх числа відносяться барбарис, глід, скумпія, калина, пузиреплодник, клен. Після листопаду проступить кольорова графіка декоратівнокорих верб і дернів із золотими, оливковими і коралово-червоними гілками.

Як прикрашати сад

Прагнення до нового і тяга до стабільності з перемінним успіхом борються в кожному з нас. Провести відпустку в знайомому місці або відправитися за свіжими враженнями? Свобода вибору залишається у нас, навіть якщо ми не покидаємо рідного гнізда. Наш сад може залишатися таким, як є, або змінюватися, немов за помахом чарівної палички.

Постійне і змінне залежить від вибору рослин. До числа найбільш довговічних квіткових культур відносяться півонії, сибірські іриси, лилейники, астильба, аконіт, дзвіночок молочноцветковий, солідаго, очиток, хости, барвінок. Це наші вірні друзі, яких ми цінуємо за сталість. Разом з деревами та чагарниками вони допомагають підтримувати те, що повинно бути стабільно, - структуру саду.

Тому ми доручаємо їм довготривалі планувальні завдання: маскувати стіни і паркани, декорувати будови, позначати межі між ділянками саду, служити бордюром або стрижнем квіткових композицій. У визначений термін вони цвітуть з року в рік, і одного разу знайдене вдале рішення надовго позбавляє нас від турбот.

Глід з рожевими квітками допомагає приємно урізноманітнити пейзаж.Троянди "Pink Perpetue' відрізняється довгим цвітінням (з липня до морозів) і тонким ароматом зелених яблук.

рози прикраса саду

Спірея сіра Грефшейм допоможе створити в саду ефектні лаштунки. Можна лише пошкодувати, що її цвітіння не триває все літо.

Ірис сибірський можна зробити основою непомітною садової композиції.

Кожен рік - у новому саду?

А чому б і ні? Якщо вам як повітря необхідні свіжі враження, запрограмуйте їх у дизайні, передбачивши включення змінних елементів. Вони створюються на один сезон для динамічного обороту ідей і фантазій, і тут без садових літників не обійтися! Використовуючи вже створену багаторічними рослинами структуру саду, фарбуйте його за настроєм. До ваших послуг кольорові плями, стрічки, віньєтки, феєрверки, колони і стіни, килимові доріжки, строкате або однотонне полотно з братків, агератума, петуній, левкоїв, запашного горошку, годеции та інших однорічних квітів. Саме вони здатні приносити яскраві зміни щороку.

коден рік у новому саду

Запитаєте, навіщо витрачати час на літники, якщо все одно в наступному році їх доведеться садити заново? Знайомий аргумент. Але чомусь довге цвітіння багаторічників якщо і не втомлює, то просто перестає дивувати. В оточенні однорічних квітників, що динамічно змінюються, ви, навпаки, завжди відчуваєте себе в гармонії зі своїми бажаннями. Але ось парадокс: на літники ви ... економите сили і час, оскільки домагаєтеся змін найбільш економним способом.

Запашний горошок оперативно освоїть будь-які вертикальні елементи на ділянці. Посадіть його в зоні відпочинку — не пошкодуєте!

Нетерплячим можна запропонувати великий вибір однорічних ароматних рослин, які порадують в перший же рік. Матіоли, левкой, настурції, запашний горошок, Лобулярія, резеда, волошка мускусна і мірабіліс — їх легко виростити з насіння. Мірабіліс буває у продажу і у вигляді бульб, які можна зберігати взимку, а геліотроп, тютюн, петунію, гвоздику простіше здобувати розсадою. Не всі сорти тютюну і петунії ароматні, тому надійніше купувати розсаду в цвіту. Мірабіліс, матіола і тютюн пахнуть ввечері та вночі, вдень квітки закриваються.

Запашний тютюн відрізняється ніжним ароматом і залежно від сорту виростає від 25 см до 1,5 м.

Квітки поліпшених сортів тютюну на компактних, невисоких кущах відкриті і в денний час, але часто позбавлені приємного запаху. Не помилитеся, якщо для аромату виберете класичну білу форму з великими квітками тютюну крилатого. З кольорового тютюну ароматні квітки у сортосерії Духи.

Заощаджуємо сили — отримуємо результат

Чагарники і дерева - найдовговічніші компоненти дизайну. Вони створюють структуру саду і не вимагають пильної уваги. Масове цвітіння і великий обсяг ароматного листя наповнюють сад запашними хмарами.

Запашні дерева

пахучі дерева

 • Лох вузьколистий відомий також під назвами «Джидда», «російська маслина» і «райське дерево». Схожий на обліпиху чагарник або дерево висотою до 10 м з вузькими сріблястими листям і колючками. Квітки жовті і дуже ароматні. Плоди сріблясті з борошнистою солодкуватої м'якоттю.
 • Робінія — псевдоакація — у нас не витягується вище 10 м. Квітки білі або злегка рожеві, запашні, в сприятливі роки цвіте рясно, але через низьку зимостійкості може сильно обмерзати.
 • Черемха звичайна під час цвітіння оповита запашною хмарою. У культурі поширені сорти висотою 4-8 м. Цінна декоративна порода з високою морозостійкістю представлена ​​сортами з білими і рожевими квітками, зеленим, бронзовим і пурпуровим листям.

Запашні чагарники

Гортензія метельчаста

 • Абелія корейська — розлогий чагарник висотою до 2 м з запашними квітками — поки що відома лише фахівцям і чекає свого зоряного часу в садах. Приємний аромат відчувається на відстані. В Україні виживає тільки далекосхідний вид.
 • Жимолость Маака приваблює не тільки ароматом, але і скульптурно-виразним розташуванням листя і квіток. Листя в парах одне за одним правильними рядами сидять на гілках. Верхівки листя відтягнуті вниз, пучки білих квіток довжиною до 2-2,5 см дивляться вгору. Завдяки такому розташуванню і квітки, і дозріваючі у вересні червоні ягоди завжди на виду.
 • Жимолость татарська — гіллястий чагарник висотою до 3-4 м. Квітки до 2 см завдовжки, від білих до темно-рожевих, з'являються в кінці травня — початку червня. Ягоди, зрощені в пари, дозрівають в липні-серпні. Сорти розрізняються забарвленням квіток і плодів, які можуть бути жовтими, помаранчевими і червоними. Потрібне гарне освітлення. Піддається стрижці, підходить для живих огорож.
 • Клетра ольхолистяна — чагарник з сімейства вересових заввишки до 2 м. Цвіте на пагонах поточного року у другій половині літа. Запашні рожеві або білі квіти зібрані в колосовидні суцвіття довжиною близько 15 см. Вимагає кислих грунтів. Молоді рослини на зиму вкривають.
 • Гортензія волотиста — аромат суцвіть відчувається тільки поблизу і лише у сортів з великою кількістю дрібних плодоносних квіток у суцвітті, таких як Kyushu, Big Ben, Wim’s Red (Fire and Ice), Tardiva. Один з таких сортів із запашними ажурними суцвіттями — Levana — випущений на ринок під торговою назвою Butterfly як рослина, що привертає своїм ароматом метеликів.
 • Бузок амурський має сильний медовий аромат. Ажурні кремові суцвіття довжиною до 25 см розпускаються на 3 тижні пізніше бузку звичайного. Росте у вигляді деревця чи куща висотою до 10 м.
 • Чубушник (садовий жасмин) представлений величезним числом сортів, як запашних, так і без аромату. Сильний аромат у сортів гібридного чубушника Лемуана (Innocence, Belle Etoile, Lavina, "Алебастр», «Білий букет»), але у нас вони взимку можуть підмерзати. Краще за інших в нашому кліматі відчувають себе сорти Erectus, Gletcher, Mont Blanc. Надійні і створені на основі бузків Лемуана сорти російської селекції («Повітряний десант», «Незвичайний», «Снігова Лавина», «Місячне Світло»). Кущі, що розрослися, відразу після цвітіння потрібно проріджувати, інакше цвітіння стає слабким.

Прикраса саду

Цікаві матеріали по темі:

Загрузка...

Як прикрасити сад — створюємо зони для відпочинку: 2 коментарі

 1. Які у вас гарні ідеї для прикраси саду! Барвисто, натхненно, від фото прямо повіяло ароматами квітів! Створити такий сад - просто мрія! :)

 2. Artem on коментує:

  Дуже красиво) Поставив автоматичний полив на город, задоволений) робили мені тут: http://avtomaticheskij-poliv.com.ua/oborudovanie-dlya-avtomaticheskogo-poliva.html

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *