Садівник-городник > Ландшафтний дизайн > Вирощування екзохорди в саду Використання в озелененні

Вирощування екзохорди в саду Використання в озелененні

Екзохорда сорт Наречена

З гірських районів Азії по світу поширилася дуже красива рослина, що застосовується в даний час для озеленення садів, парків і приватних територій - Екзохорда. Цей рід відноситься до сімейства розоцвітих і включає в своєму складі безліч видів.

Перш ніж говорити про вирощування екзохорди в саду, зупинемося на описі рослини.


Біологічні особливості екзохорди

Вирощування екзохорди

Різні представники роду мають свої відмінності в габітусі, але більшість рослин являють собою чагарник з коричневою корою, яка може відшаровуватися на старих пагонах у вигляді тонких смужок.

Листя у рослини щільне, овальної форми. Зелене забарвлення листових пластинок зверху може мати блакитний відтінок через наявний восковий нальот. Нижня сторона листя забарвлена ​​в більш світлі, майже білі тони.

Великі незвичайної форми квітки (в діаметрі до 4 см.) Зібрані в красиві суцвіття по 5-10 штук. Білосніжні кисті рясно і густо покривають усю рослину. Саме вони представляють декоративний інтерес. Цвіте екзохорда з середини до кінця травня. Плоди у рослини також мають привабливий вигляд за рахунок зірчастої форми.

Вирощування екзохорди в саду

Використання екзохорди

Культуру нескладно вирощувати в саду, так як вона не вибаглива до умов зростання. Екзохорда благополучно росте на будь-якому субстраті, але вважає за краще добре дреновані і багаті грунти з нейтральними значеннями рН. При виборі місця краще віддавати перевагу відкритим для сонця, але закритим від вітрів ділянкам, так як в зимові місяці рослина може підмерзати на місцях, що продуваються.

Екзохорда чутлива до на мінерального та органічного підживлення, але слід враховувати, що в другій половині літа великі кількості азоту погано впливають на розвиток цієї рослини.

Екзохорда на фото

Поливати чагарник краще у вечірні години. Рослина досить посухостійка, тому не страждає при недостатньому поливі. При цьому грунт навколо куща необхідно прикривати від палючих сонячних променів, щоб коріння рослини не постраждали від перегріву.

Щоб зберігати декоративний вигляд, рослину рекомендується ранньою весною обрізати. Видаленню підлягають всі промерзлі, ослаблені і сухі пагони. Крім того, корисна і обрізка після цвітіння. Цей захід дозволяє не витрачати поживні речовини на формування плодів. Відповідно збільшується кількість квітучих пагонів в майбутньому році і економляться сили рослини перед зимовим періодом.

Екзохорда у саду

Перші 2-3 сезони після посадки екзохорду бажано підгортати і вкривати на зиму. Як укривний матеріал допустимо використовувати лапник, солому або нетканий матеріал.

Розмножують екзохорду живцюванням. Для цього в травні-червні заготовляють добре розвинуті напівзадеревенілі живці. При дотриманні всіх правил живцювання до вересня у молодих екземплярів утворюються сильні корені. Але пересаджувати на постійне місце в саду їх рекомендується тільки через рік.

Застосування екзохорди в озелененні

Екзохорда вирощування

У великих масштабах зараз культивується лише Екзохорда великоквіткова, яка відноситься до числа гібридних форм. Саме цей вид став джерелом дивовижних сортів, серед яких виділяється сорт «Наречена» або The Bride. Найчастіше її застосовують як грунтопокривну рослину. Красиво виглядає ця культура на підпірних стінках і на схилах. Щоб надати чагарнику вертикального вигляду, його підв'язують на опори або шпалери. При такому способі культивування у рослини необхідно виділити головний пагін. Його формують у вигляді деревця з плакучою кроною. При вертикальному вирощуванні можна домогтися висоти рослини до 2-х метрів, при тому, що в звичайному природному стані екзохорда виростає до 1 метра.

Екзохорда сорт Наречена

Екзохорда сорт The Bride

Збираючись проводити вирощування екзохорди на ділянці, зверніть увагу на ще один гідний для культивування сорт - «Ніагара» або Niagara. Він є карликовим, має короткі майже прямостоячі пагони, довжина яких рідко перевищує 40-50 см. Така компактна форма дозволяє використовувати сорт для оформлення альпінаріїв, мініатюрних садків і в якості контейнерної культури.

Екзохорда сорт Ніагара фото

Екзохорда сорту Ніагара надзвичайно приваблива

Цікаві матеріали по темі:

Загрузка...

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *