Садівник-городник > Ландшафтний дизайн > Трава тимофіївка лучна або лугова Як посіяти, вирощування та використання

Трава тимофіївка лучна або лугова Як посіяти, вирощування та використання

тимофіївка лучна фото

Є рослини, настільки звичайні і звичні, що на них практично ніхто не звертає уваги. Вони поширені від Африки до тундри, ростуть уздовж доріг, в полях і луках.

Саме до таких рослин відноситься трава тимофіївка, яка, на перший погляд, здається абсолютно марним бур'яном. Постараємося розібратися, чи так це.


Зміст:

 • Тимофіївка ботанічний опис рослини
 • Тимофіївка лучна, значення культури та застосування
 • Як виростити тимофіївку

Трава тимофіївка, ботанічний опис рослини

Трава тимофіївка - це рід рослин з сімейства Злакові. Зустрічається вона в усіх географічних зонах Європи. Є вона і в Африці. Переселенцями була завезена на Австралійський і Американський континент. Про те як потрапила тимофіївка в Америку є ціла легенда, що її привіз американець на ім'я Тимофій Хенсон з французького міста Бордо, де перебуваючи у справах, встиг вибрати собі і наречену.

Гуляючи з коханою, фермер побачив злак, колос якого був щільним і твердим як палиця, зібравши насіння, він відвіз їх разом з нареченою в Америку. Через короткий час майже всі американські корівки жували сіно з тимофіївки. Звичні місця проживання трави - це ліс, степи, гірські райони. Найчастіше тимофіївка - це багаторічна трав'яниста рослина.

тимофіївка лугова фото
Має кілька назв, найпоширеніші:

 • палочник
 • польовика
 • аржанець
 • Сивун
 • сіянець
 • Газонна трава

Коренева система у рослини потужна, добре розвинена. Корні численні, утворюють хорошу щільну мочку, проникаючу на майже метрову глибину. Стебла прямі, порожнисті усередині, циліндричної форми. Ростуть вертикально вгору. Досягають у висоту до 100 см. Утворюють пухкий кущ.

Кущі трави тимофіївка утворюються трьома видами пагонів:

 • укорочені, що складаються з листя зібраного в пучок
 • вегетативні, нормальної довжини, без суцвіть
 • генеративні, з суцвіттям нагорі

Листя у Тимофіївки плоскі, вузькі, від 0,5 см до 0,9 см шириною, досить жорсткі, витягнуті, до 40 см в довжину, краї листя звисають вниз. Утворюють розетку. Квітки зібрані в циліндричне суцвіття довжиною до 12 см. Суцвіття тимофіївки називають султаном. Колоски зростаються з основною віссю, тому султан тимофіївки досить жорсткий. Першими розкриваються квітки у верхній частині суцвіття. Кожен султан цвіте від 4 до 7 днів.

Плоди - зернівки дуже дрібні. Тисяча насіння важить менше одного грама. Вегетація починається на початку квітня практично відразу після сходу снігу. Зацвітає рослина через два місяці.

Плоди дозрівають через три місяці після того, як наземні пагони відростуть навесні. Пагони після закінчення вегетації відмирають, по суті, вони живуть один сезон. Рослина відрізняється високою зимостійкістю і морозостійкістю. Погано переносить тривале перезволоження і сильну посуху. Рід включає в себе близько 30 видів. На території України в природних умовах росте близько 11 видів. Найбільше значення має вид тимофіївка лугова.

Тимофіївка лучна, значення культури та застосування

трава тимофіївка норма висіву

У господарській діяльності тимофіївка використовується в двох основних напрямках:

 • як кормова культура
 • газонна і декоративна трава

Тимофіївка як кормова культура

Тимофіївка лучна відноситься до добротних кормових культур. Вона широко використовується як зелена підгодівля, також заготовлюється не тільки на сіно, а й на силос. Вміст білка до 14%. До 50% білку засвоюється тваринами. Урожайність зеленої маси до 200 ц / га. Вихід сухого сіна від 20 до 120 ц / га. Кормові якості підвищуються при спільному вирощуванні тимофіївки з червоною конюшиною і іншими бобовими культурами.

Відео про правильну посадку тимофіївки під газон:

Виведено кормові сорти:

 • Псковська
 • Люпінецького 1
 • Травнева 1
 • Марусінская 297
 • Віта 1

На корм тимофіївку скошують в стадії колосіння. На зерно починають прибирати в стадії повної зрілості.

Тимофіївка в озелененні

В озелененні тимофіївка використовується як газонна трава. Крім тимофіївки лучної, застосовується і тимофіївка мала. Цей вид тимофіївки здатний утворювати щільну дернину, наземна частина стійка до витоптування і стирання.

Обидві культури застосовуються для створення газонів. Тимофіївка лучна погано переносить низьку стрижку. Нею найчастіше засівають площу, відведену під звичайний газон. Тимофіївка мала має більш вузький лист і більш декоративний вигляд. Добре переносить низьку стрижку. Розмножують тимофіївку насінням.

Як виростити тимофіївку Норма висіву трави

тимофіївка лугова на фото

Роблячи вибір на користь тимофіївки лучної важливо не забувати, що ця культура світлолюбна, але вона дуже погано переносить тривалу посуху. Непогано почуває себе на глинистих, супіщаних і суглинних грунтах з середньою кислотністю. Переносить засолені грунти. Добре реагує на внесення мідного купоросу. Тимофіївка як монокультура висівається в нормі близько 10 кг на один гектар.

Якщо трава буде висіватися в суміші з конюшиною, овсяницею і іншими культурами, то досить 4 - 5 кг на гектар. Сіють її навесні, з попереднім внесенням комплексного добрива перед посівом. Рослина чуйна на вміст азоту. Посів здійснювати в борозенки глибиною до 2 см. Важливо пам'ятати, що посушлива весна згубно позначається на сходах.

У міру зростання посухостійкість стає трохи вище, але все ж нестача вологи, так само як і її надлишок може погубити посіви. У всьому іншому рослина невибаглива і підходить не тільки як кормова і газонна культура, а й як попередник для більшості злакових і інших культур.

трава тимофіївка на фото

Цікаві матеріали по темі:

Загрузка...

Трава тимофіївка лучна або лугова Як посіяти, вирощування та використання: Один коментар

 1. Микола on коментує:

  Трава тимофіївка дуже смачна для тварин, сам досить частенько дивувався, як охоже ласують нею корови та телята. Ось не знав, що її ще й вирощувати можна.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *