Садівник-городник > Ландшафтний дизайн > Штучний ставок своїми руками на дачі і в саду

Штучний ставок своїми руками на дачі і в саду

штучний ставок своїми руками

Кожен прагне облаштувати свою дачну ділянку, щоб створити атмосферу затишку і комфорту, що сприяє відпочинку від галасливого міста і сучасного ритму життя. Створити штучний ставок можна будь-якого розміру, а сучасні матеріали дозволяють зробити все своїми руками.

Головна відмінність садового штучного ставка від басейну полягає в воді. Вода в басейні піддається спеціальному очищенню, хлоруванню, в той час, як вода в штучному ставку вимагає створення особливої ​​мікросередовища. В іншому випадку власник ставка ризикує отримати болото з жабами і каламутною водою.


Якщо ландшафт садової ділянки виконаний в стилі геометричних, прямих строгих ліній, то і ставок необхідно робити квадратної або прямокутної форми. Для додаткового декору, як правило, використовується плитковий камінь, який може бути натуральним або штучним, який встановлюється по краях ставка.

Типи штучних ставків

штучний ставок

Штучні ставки, які мають правильну геометрію, можуть бути розташовані над поверхнею землі. Головна перевага штучних водойм такого типу полягає в мінімальних часових і фінансових витратах на земляні роботи. Вони безпечні для маленьких дітей, відрізняються простим доглядом і привабливим зовнішнім виглядом. У такому ставку можна організувати фонтан, а на бортах розмістити невеликі клумби або встановити сидіння.

Другий тип — це штучний ставок, який повністю імітує природну водойму. Він має округлі форми і кілька «криву» берегову лінію. Навколо такого ставка висаджують рослини, які характерні для болотного середовища проживання. Така водойма вимагає великих витрат на створення, так як в даному випадку необхідно використовувати виритий котлован невеликих розмірів.
Технологія створення штучного ставка своїми руками

Штучний ставок на дачі

штучний ставок на дачі

Штучний ставок своїми руками — це не міф, а реальність. Якщо чітко виконувати всі кроки, то можна створити прекрасний ставок самостійно:

 • Створення плану. На плані повинно буде накреслити водойму з точною її формою, параметрами, повинні бути відзначені місця, де надалі будуть знаходитися декоративні елементи. Визначте, що саме буде акцентом у водоймі, наприклад, фонтан, скульптура, або ж просто гарний камінь по краях ставка.
 • На другому етапі необхідно відзначити контури басейну безпосередньо на його майбутньому місці розташування. Для цього можна використовувати шланг або пісок. Головне, щоб берега майбутнього водоймища мали однаковий рівень розташування. Після нанесення розмітки необхідно буде приступати до копання котловану, який матиме розміри, зазначені в плані. Для того, щоб бути впевненим у точності формування, необхідно в процесі компання проводити заміри водним рівнем або лінійкою.
 • Земляні роботи. Котлован виривається на глибину прибережного ярусу, де зазначається лінія, потім ставок поглиблюється на ще одну позначку нижче. Як тільки будуть закінчені роботи по створенню другого ярусу, прокладається лінія, після якої буде розташовуватися найглибша частина ставка. Викопується фінальний шар землі. Для копання можна скористатися професійними послугами екскаватора, що в значній мірі полегшить і прискорить процес створення ставка. Для відкачування грунтових вод варто скористатися невеликим насосним апаратом.
 • Як тільки будуть завершені всі земляні роботи, необхідно виміряти розмір котловану, враховуючи всі його габарити і додати до цього по 50 см з кожного боку для напуску. Всі ці значення необхідні для подальшого придбання плівки. По периметру водойми повинна бути вирита неглибока траншея. як зробити штучний ставок
 • Отриманий котлован необхідно вистелити вологостійкої плівкою. Для того, щоб забезпечити даній плівці захист від каменів і коріння рослин, додатково вистилається шар геотекстилю, а поверх нього вже вкладається сама плівка. Краї плівки заправляються в заздалегідь викопану траншею.
 • Для прокладки плівки краще всього вибирати теплий і сонячний день, так як під впливом ультрафіолетових променів матеріал стає більш гнучким, відповідно, вистилати його набагато простіше.
 • Краї плівки, які закладаються в траншею, необхідно закріпити звичайним щебенем. Це буде надійною фіксацією для плівки.
 • Кромка ставка повинна бути укріплена або трубами або пластиком, або кам'яними блоками. У такому випадку земля не буде обсипатися з прибережної зони в ставок. Краї водойми варто прикрасити декоративним каменем, він може бути як штучним, так і натуральним.
 • Дно штучного ставка викладається щебенем та камінням. У спеціальних пластикових контейнерах на куртинах встановлюються рослини, які заздалегідь були відзначені на плані.
 • Водойма заливається водою.

Штучний ставок буде дійсно радувати око тільки тоді, коли в ньому завжди буде знаходитися чиста вода. Для цього найкраще обладнати водойму невеликим струмком, який буде забезпечувати постійну циркуляцію води. А для поповнення водного об'єму можна скористатися садовим шлангом, який можна замаскувати між каменів і рослин. Більш складні конструкції вимагають наявності невеликої насосної станції, яка буде регулювати обсяг і потік води.

Вибір рослин для штучного ставка

створення штучного ставка

Для того, щоб штучний ставок дійсно був красивим, необхідно підібрати рослини, які будуть служити його прикрасою. Якщо ви створюєте невелику водойму, то краще всього вибирати рослини, які будуть плавати на водній поверхні, причому в помірних кількостях.

До таких рослин варто віднести:

рослини для штучного ставка

Всі ці рослини виконують не тільки естетичну функцію, але й насичують водойму киснем. При виборі рослин необхідно звернути увагу на швидкість їх росту і розмноження.
Є ряд рослин, які дуже швидко розростаються і можуть буквально через два місяці перетворити ваш ставок на суцільні зарості, які будуть закривати всю красу водойми. Якщо ви вирішили посадити рослини, які будуть рости безпосередньо в самомій водоймі, то необхідно враховувати глибину їх висадки.

При ритті котловану залишається досить великий обсяг землі, який можна використовувати з метою благоустрою ставка. Наприклад, можна створити невеликий насип і встановити фонтан, або просто красиву скульптуру, композицію з валунів. Багато просто використовують цю землю для вирівнювання всієї ділянки.

Зробити ставок своїми руками — це цілком реальне завдання. Це гарне місце відпочинку на вашій садовій ділянці. Для цього не потрібно великих фінансових вкладень, необхідне бажання створити красу, але й фізичні можливості. Головне — це не забувати про зміну води і догляд за рослинами в ставку. Тоді він тривалий час буде радувати вас своїм прекрасним видом.

Відео з облаштування штучного ставка на дачі своїми руками:

Цікаві матеріали по темі:

Загрузка...

Штучний ставок своїми руками на дачі і в саду: Один коментар

 1. Здорово і красиво! Досить детальний, з фотографіями, опис стадій спорудження саморобного ставка. Цікаво, як закладаються краї плівки біля басейну і як влаштований перелив зі ставка.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *