Садівник-городник > Ландшафтний дизайн > Хости: особливості та ідеї використання в саду

Хости: особливості та ідеї використання в саду

хости у вашому саду

Знайомтеся: скромниця хоста. Вона не вражає погляд ефектною красою, але підкорює милою чарівністю. І до того ж, відкриває величезні можливості для створення стильного саду. Про них ми сьогодні і поговоримо.


Хости: у тіні але на виду

Хоста — паличка-виручалочка будь-якого садівника. Вона з готовністю погодиться на будь-які грунти і не стане вередувати з приводу сусідів. Єдине, що рослина переносить насилу, — це прямі сонячні промені, та й то якщо вони «підсмажують» її протягом усього дня. Зате в тінистих куточках хоста відчуває себе як риба у воді і навіть прекрасно цвіте в подібних умовах, чим можуть похвалитися дуже небагато мешканців саду.

Хоста не дивує погляд ефектною красою, але підкорює милою чарівністю.

Хости у поєднанні з квітами

Є в неї і ще один вагомий козир — різноманітність. Серед різновидів цієї рослини зустрічаються карлики і гіганти, персонажі з блакитним листям, індивідууми з жовтою та оригінали — зі строкатою забарвленістю, а вже «родичів», пофарбованих у різноманітні відтінки зеленого кольору, не перелічити.

Форма листя може бути дуже різною: від округлої, серцеподібної до вузької, витягнутої. Неоднаковий і розмір: є хости-карлики, виведені спеціально для альпійських гірок, а є справжні велетні.

Хости різних відтінків

Порада: розмножують хосту кореневищами — це значно зручніше і швидше, ніж насінням. Поливайте у міру підсихання грунту, періодично підгодовуйте мінеральними добривами (при цвітінні) і органікою (навесні) та не забувайте вчасно видаляти зів'ялі квіти.

Зелена «подушка» з хости відмінно виглядає біля підніжжя вертикальної опори.

композиції з хостами в саду

«Багатошаровий» бордюр — лише один з оригінальних способів використання хост в сучасному саду.

бордюр за участю з хостами

Хоста Sum and Substance — найпопулярніший сорт з групи світлолюбних. Доросла рослина зачаровує своїми величезними розмірами: висотою 80-90 см, величезними серцеподібними блискучим листям до 45 см в довжину і 38 см в ширину і діаметром куща до 200 см.

скромні красуні хости

На що здатні хости

Ці милі скромниці відмінно поєднуються абсолютно зі всіма рослинами, тому бажані у будь-якому квітнику — будь то парадна композиція чи вільний куточок у пейзажному стилі. Вони здатні створити вельми виграшний фон для будь-якої групи рослин і до того ж відмінно заповнюють порожні місця.

Особливо гарні хости для декорування різних водних об'єктів — ставків, струмків і садових фонтанчиків. Гармонійно впишуться вони і в пейзаж японського саду, складаючи чудову компанію рододендронам, осокам і папоротям.

високорослі хости
Втім, ця лаконічна рослина може зіграти і головну роль в садовому пейзажі. Ефектно виглядають поодинокі посадки хост на газоні, у вхідній зоні саду, у вигинів доріжок, поряд з мощенням. У садових «модулях» хости-солісти можуть бути декоровані гравійними відсипаннями, які лише підкреслять їх витонченість.

Порада: любителі оригінальних композицій можуть доповнити хосту красивим корчем. «Колективні» посадки цих рослин можна використовувати як живу раму, що обрамить майданчик відпочинку, або ж в інших куточках, де важливо підкреслити оригінальні форми елементів або витончений вигин садових доріжок.

Важливо: при такому варіанті використання всі рослини повинні бути одного сорту, розміру і форми. Карликові різновиди хост прикрасять будь-яку альпійську «затію»: гірку, рокарій, сад каменів або кам'янисту композицію.

Високорослі сорти краще вибирати для одиночних посадок або живого бордюру для шовковистої галявини.

Навіть у яскравому квітнику скромниці хости не загубляться і отримають свою "порцію" слави.

Проявіть оригінальність: гармонічне поєднання різних сортів хост

Вишуканий варіант використання наших скромниць в дизайні ділянки — це сад хост: розкішна композиція, складена без участі інших рослин. Це самий виграшний варіант для оформлення тінистих куточків саду.

варіації з хостами

Щоб реалізувати настільки стильну ідею, необхідно підібрати хости різних сортів, кольорів і форм та висадити їх єдиною композицією. Головна вимога — чим більше різноманітності, тим краще! Рослини повинні відрізнятися відтінками, формою і розміром листя, а як поєднувати їх між собою — це вже ваш вибір.

Хости чудові декоратори

Варіантів і фантазій - безліч: з хост можна зібрати «мозаїку», скласти асиметричну композицію або навіть своєрідний «букет в упаковці» — зібрати в єдину посадку хости різних сортів і «обернути» їх бордюром з ряболистих хост. Героїнь композиції висадіть максимально щільно, практично без зазорів між ними, а периметр такого об'єкта підкресліть гравійним або скляним відсипанням, галькою, тріскою, спилами, але тільки не високими бортиками.
Хости відкривать великі можливості

Важливо: бордюр навколо композиції необхідно «вибудувати» на певній відстані від рослин, враховуючи розмір їхніх листів в повністю розгорнутому стані. Якщо відсипання розташоване занадто близько, листя хост вже до середини літа повністю сховають його.

Порада: якщо хочете злегка розбавити компанію хост — підсадіть до них осоки або злакові трави. Такий різкий контраст піде на користь всім сусідам.

Місткий горщик — один з можливих «будиночків» для хости, але «заселяти» в нього краще рослини низькорослих і компактних сортів.

Хости у гіршечках

Ряболисті форми рослини дозволяють зробити об'ємними навіть самі невеликі куточки саду.

хости у саду

 

Цікаві матеріали по темі:

Загрузка...

Хости: особливості та ідеї використання в саду: Один коментар

  1. Дуже подобаються хости: вони створюють затишок і якусь особливу стационарність. До того ж невибагливі. Дійсно, прекрасно підходять для тінистих куточків, та й як приставна культура.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *