Садівник-городник > Ландшафтний дизайн > Гліцинія: посадка вирощування і догляд за ліаною в саду

Гліцинія: посадка вирощування і догляд за ліаною в саду

Гліцинія фото

Власники земельних ділянок і заміських будинків намагаються надати своїй території максимально привабливого і естетичного вигляду. У більшості випадків цього вдається досягти, підбираючи потрібні рослини так, щоб вони поєднувалися одна з одною і виконували певні функції.


Зараз дуже модно створювати в садах різні архітектурні форми і використовувати при їх оформленні кучеряві або в'юнкі рослини. Тут варто подумати про різні ліани, наприклад, такі, як вістерія. Ця рослина має другу назву - гліцинія, посадка і догляд за якою вимагає певних знань про рослину.

Гліцинія або вістерія, деякі відомості про рослину

Листопадні деревовидні ліани входять в рід Гліцинія, сімейства Бобове. Рід включає в себе 9 видів. Більшість з них ростуть тільки в теплому тропічному кліматі. Для аматорського садівництва найкраще підходять вістерія сильноквітуча і вістерія китайська. Ліани цих видів легко долають довжину в 10 метрів. Квітки зібрані в довгі пониклі кисті. У Вістерії обільноквітучої кисті більш довгі, до півметра, з'являються разом з листям і менш ароматні. Вона більш морозостійка і витримує короткочасні заморозки до - 23 градусів.
У Вістерії китайської кисті коротше, з ніжним сильним ароматом, квітки розпускаються до появи листя.

Колір ніжно -ліловий, іноді - білий. Довжина кистей до 30 см. Після відцвітання утворюються боби до 15 см в довжину. Гліцинія китайська витримує нетривалі морози до -20.Также варто сказати що вістерія обільноквітуча може не цвісти в перші 10 років життя, вістерія китайська зацвітає на четвертий рік. Крім того, була помічена ще одна відмінність між цими поширеними гліциніями.

Обільноквітуча закручується за годинниковою стрілкою, а китайська - проти. У ландшафтному дизайні гліцинії підходять для вертикального озеленення. Обільноквітучу найкраще використовувати для оформлення пергол, а китайську - для пристінного озеленення і в діжкової культурі.

Гліцинія догляд

Крім двох названих видів, можна вирощувати наступні гліцинії:

  • японська, квітки білі
  • чагарникова, квітки фіолетово - блакитні
  • крупнокістева, квітки фіолетові
  • прекрасна, квітки прості і махрові, білі, фіолетові

Залишається з'ясувати, наскільки важко виростити гліцинію самостійно.

Гліцинія, розмноження, посадка та вирощування в саду

Розмножити гліцинію в саду можна трьома основними способами:

  • насінням
  • живцями
  • відводками.

Посадка гліцинії насінням

Насіння у гліцинії досить велике, після збору зберігає схожість до п'яти років. Час посіву насіння - березень. У більш теплому кліматі можна сіяти відразу в грунт. У прохолодному - вирощувати гліцинію з насіння потрібно через розсаду. Пласкі посадочні горщики заповнюють грунтом наступного складу: дві частини листяної землі, і по одній частині піску й дернової землі. Грунт добре зволожують, щоб вологи вистачило для появи проростка. Насіння розкласти зверху, без закладення в грунт і все замульчувати сумішшю сухого листя і подрібненої кори. Можна засипати і піском. Накрити плівкою або склом, поставити в темряву. Приблизно через 10 - 15 днів, після появи паростків винести на освітлене місце.

Відео про посадку вирощування і догляд за гліцинією:

До цього моменту бажано надмірно не поливати, інакше насіння може почати гнити. На постійне місце можна висаджувати в стадії двох справжніх листків. Не всі сіянці успадковують декоративність материнських форм, крім того, зацвітають вони досить пізно. Однак вони мають перевагу, так як ростуть з першого дня в тих умовах, в яких будуть існувати надалі і відрізняються підвищеною витривалістю.

Посадка гліцинії живцями

Живці нарізують в квітні, довгою до 20-25 см. Укорінюють в суміші листової, дернової, землі, торфу і піску. Висаджувати можна відразу на постійне місце або в шкілки. До вкорінення накрити пластиковим ковпачком.

Розмноження відведеннями

Гліцинія посадка

Однорічний пагін пригинають до землі і підставляють під нього ємність з грунтовою сумішшю, можна взяти землю як для живців. Роблять надріз приблизно на 1/3 діаметру. Закріплюють це місце в горщику, присипають грунтом. На наступний рік нову рослину можна відокремлювати від материнської ліани. Сортові гліцинії краще купувати саджанцями в щепленому стані із закритою кореневою системою. Робити це потрібно тільки у перевірених продавців. Незважаючи на свій казковий вигляд і досить невисоку зимостійкість, догляд за гліцинією не дуже складний.

Гліцинія вирощування і догляд за рослиною

Гліцинія невимоглива до грунту, краще вибирати суглинні або супіщані грунти з кислотністю, близькою до нейтральної або слабокислою. Сильнолужні грунти можуть викликати хлороз. Для гарного росту і рясного цвітіння гліцинії достатньо шести годин безперервного освітлення на добу. У період цвітіння ліана віддає багато сил і вимагає регулярного і рясного поливу. Не можна допускати пересихання землі, де росте гліцинія. Оптимально - трохи волога земля.

Підживлення

Починаючи з появи бутонів рослина потребує підживлення. Вносити його потрібно один раз на сім днів. Підійде кеміра люкс. Мінеральні підгодівлі чергують з внесенням органіки. Розводять коров'як, 1:20, і поливають цим гліцинії. Гліцинія відрізняється досить швидким зростанням пагонів. Не менше двох разів за сезон ліану потрібно обрізати. Як тільки ліана відцвіте, всі бічні пагони треба вкоротити. Залишають тільки 1/3.

На початку осені, після листопаду, проводять ще одну обрізку усіх пагонів, як тих, які обрізані влітку, так і нових. На кожному пагоні достатньо залишити по три бруньки.

В областях з теплим кліматом рослина зимує без укриття. Це допустимо в таких регіонах, як Крим. У більш суворому кліматі ліану знімають з опори, закріплюють на дошці і вкривають ялиновим гіллям, спандбондом. Відомі випадки, коли гліцинії досить добре переносять зимові морози без зняття з опор і додаткового укриття. Якщо немає можливості зберегти рослину від морозу, можна ростити її в контейнері і заносити на зиму в приміщення.

Цікаві матеріали по темі:

Загрузка...

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *