Садівник-городник > Ландшафтний дизайн > Декоративні чагарники для “ледачого саду”

Декоративні чагарники для “ледачого саду”

Композиції для ледачого садуЯкщо на дачі ви віддаєте перевагу пасивний відпочинок вічного копання в грядках і квітниках, рослини для заміського маєтку варто вибирати з далеким прицілом: щоб і око радували, і клопоту не доставляли.Яким же культурам віддати перевагу?


Основи ледачого саду, або як створити затишок без зайвих зусиль

Здоровий мінімалізм — справжній порятунок ледаря. Замініть гарноквітучі і декоративно-листяні садові квіти компактними невисокими чагарниками, і можливостей для дозвілля у вас помітно додасться! Сучасний асортимент садових рослин великий, в нього входять як квітучі, так і декоративнолистяні породи.

Ефектна компанія: чагарники з різним кольором листя відмінно поєднуються один з одним.

Масштабний список можливих кандидатів на вільні місця постійно оновлюється, адже майстри садової індустрії прикладають всіх зусиль, щоб відірвати нас від звичних півоній і флоксів та змусити звернути увагу на колючі барбариси, мініатюрне парикове дерево або новий шоколадний пузиреплодник.

Так що всю свою старанність і клопоти прибережіть для пошуку серед маси нових культур тих, які вам дійсно до душі, але при цьому строго відповідають обраним напрямам.

Барбарис Турнберга Erecta

Коротко і ясно це можна сформулювати як максимальний ефект + мінімальні клопоти. Скажімо, якщо чагарнику потрібні специфічні умови (наприклад, кислий грунт), а грунт на вашій ділянці не відповідає цим вимогам, суворо скажіть собі «Ні!».

Таке ж рішення доведеться прийняти, якщо уподобаному в розпліднику гарноквітучому чагарнику потрібно сонце, а ваш будиночок розташований в лісі. Запам'ятайте: квітів в тіні ви не дочекаєтесь!

Скумпія наприклад віддає перевагу сухим і відкритим місцям, вона посухостійка і теплолюбива.

кумпія у саду — дивовижна прикраса

Зовсім інша справа, якщо вподобана рослина від природи прагне рости у тіні. Навіть на новій, поки ще не освоєній ділянці без дерев тінь завжди знайдеться з північної сторони будинку або інших будівель, наприклад забору та гаража. Не забудьте поцікавитися зимостійкістю обраної рослини. Клопоти по укриттю на зиму і весняному «розпаковуванню» теплих «будиночків» явно порушать мирний перебіг життя на ділянці ледачого садівника.

Правильно обрані чагарники легше у догляді в порівнянні з садовими квітами, їх не доведеться кожні кілька років ділити й пересаджувати на нове місце. Вони від природи значно довговічніші і витриваліші, та й з підгодівлею особливих проблем не виникає. Мабуть, самі трудомісткі роботи зводяться до обрізки. Саме з цієї причини заради економії власних сил вибирайте види і сорти, які, досягнувши зрілого віку, будуть відповідати розмірам місця, відведеного для них.

Навіть роботу по обрізці можна звести до мінімуму, якщо за основу садового дизайну ви взяли компактні, невеликі культури. Зазвичай такі рослини поводяться цілком «пристойно», не проявляють агресії по відношенню до сусідів, не розповзаються в сторони і не дуже жваво тягнуться у висоту.

Дизайн саду з чагарників

Ці чагарники за їх розміром та щодо участі в ландшафтних композиціях цілком можна порівняти з багаторічними квітами, є лише невелика, але дуже приємна різниця: вони практично позбавлені недоліків, властивих трав'янистим рослинам. І саме тому відкривають невичерпні можливості для садового творчості. Довговічна композиція з цих рослин з успіхом замінить ефектний, але трудомісткий у догляді квітник.

А геотекстиль, використаний у якості мульчуючого матеріалу, дозволяє ще більше скоротити час і сили, витрачені на турботу про посадки. Чагарниковий міксбордер, бордюри вздовж доріжок, острівці на газоні, рокарій, мальовниче оформлення водойми, парадна група біля воріт, хвіртки, ганку або романтична біля входу в альтанку — будь-яку витівку з компактними мініатюрними і надійними чагарниками ви зможете реалізувати без зайвих зусиль.

Барбарис з зеленим листям

Філософія ледачого саду, або головні вимоги для створення гарних композицій

Три аргументи на користь компактних міні-чагарників досить вагомі. Прислухайтеся, буде цікаво!

1. Це сучасно

Селекція компактних мініатюрних сортів, часто з незвичайною формою росту — це віяння нового часу, пов'язане в тому числі з невеликими розмірами сучасних приватних садів. Такі сорти найчастіше — новинки, тому вже сама присутність їх в саду вносить в дизайн новаторський дух і свідчить про те, що господар саду крокує в ногу з часом.

Барбарис Турнберга Admiration

З іншого боку, компактні форми дійсно економлять час і сили, а економити ресурси, в тому числі свої власні, — це не тільки модно, це воістину жорстка вимога наших днів. Акцент на компактні невеликі чагарники дозволяє мати доглянутий сад з оригінальним дизайном без шкоди для інших занять.

2. Нудно не буде!

Якщо один з напрямків в садах мінімального догляду — надавати рослинам можливість розростатися і освоювати території «на власний розсуд», то в даному випадку розвиток саду в набагато більшому ступені знаходиться під контролем його власника.

Тому композиції з сучасних компактних культур деревних порід прекрасно підходять тим, хто навіть в саду прагне підтримувати такий же ідеальний порядок, як і в будинку, хто піклується про рівний і густий килим стриженого газону, акуратні доріжки, здорові і міцні рослини, хто так само завзято бореться з бур'янами, як з домашнім пилом, не терпить мотлох і запущені кути.

Лапчатка чагарникова рожева

На щастя, як би ми не старалися, укласти рослини раз і назавжди в строго встановлені рамки не вдасться. Вони — живий матеріал, якому властива динаміка перетворень. Як їм і належить, наші герої ростуть, розвиваються, а значить, і складені з них композиції теж будуть змінюватися, хоч і не настільки швидко й помітно, як куточки, прикрашені звичайними сортами. Так що до чого докласти руку, удосконалюючи садові етюди, завжди знайдеться — нудно не буде!

3. Практична порада: не варто дрібнити!

Модні карликові сорти чагарників бувають настільки малі, що використовувати їх одинично можна лише в самих малих садах і в самих мініатюрних по площі композиціях. Більш природно виглядають композиції, в яких ці міні-рослини висаджені групами по кілька примірників.

Так що не захоплюйтеся надмірною різноманітністю. Посадки з розумно обмеженого числа сортів виглядають більш природно і більш приємні оку, ніж багатий «складік» дорогих і модних новинок. В середньому для невеликого саду (до 10 соток) доцільно групувати рослини одного виду або сорту в плями площею 0,5-1,5 кв.м.

Як поєднувати у композицію різні види чагарників

Цікаві матеріали по темі:

Загрузка...

Декоративні чагарники для “ледачого саду”: Один коментар

  1. Володимир on коментує:

    Які гарні декоративні чагарники! Спробую і я створити таку красу!

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *