Садівник-городник > Квіти > Тигрова лілія Беламканда китайська вирощування та догляд Лікарські властивості

Тигрова лілія Беламканда китайська вирощування та догляд Лікарські властивості

Беламканда китайська квітка тигрова лілія 1

Беламканда китайська або тигрова лілія — багаторічна рослина сімейства Ірисові, що досягає у висоту до 1,5 м. У природному середовищі існування зустрічається в Південно-Східній Азії, Індії, Китаї, Росії. Леопардова лілія - зникаючий вид, занесений до Червоної книги. У ландшафтному дизайні беламканда використовується для оформлення маленьких галявин, прикраси водойм, красиво виглядає в групових посадках. Крім цього, тигрова лілія вирощується в якості прикрашення вазонів.


Опис виду Беламканда китайська Тигрова лілія

Беламканда китайська квітка тигрова лілія фото

Тигрова лілія — представник сімейства Ірисові. Навіть недосвідчений квітникар може помітити їх схожість: мечовидне листя, трисекторні коробочки, кулясте насіння буро-чорного відтінку. Середньоросла рослина має поверхневу, розгалужену кореневу систему.

Темно-зелене листя витягнуте, довжиною від 40 см, шириною 25 см. По середині листової пластини проходить поздовжня ниткоподібна жилка. Суцвіття на високих квітконосах гордо величають верхівку рослини.

Квіти мають дуже гарну форму, можуть бути жовтого або помаранчевого кольору. У кожній квітці — 6 пелюсток. На одній рослині може налічуватися до 20 бутонів.
Завдяки поступовому розпускання бутонів, цвітіння розтягується на тривалий час. В один і той же час розкритими можуть бути тільки 3 квітки. Гарні і бутони, що не розпустилися. Завдяки скрученій формі вони стають схожими на кокон або равлика.

По зовнішньому краю овальної пелюстки проходить яскраво-виражена рельєфна жилка. Квітки також можуть мати блякло-жовте забарвлення, помаранчеве, лілове і рожеве. Леопардові лілії — діти сонця, так як їх пелюстки часто-густо покриті веснянками, пофарбованими в бурий або бордовий колір.

У чому полягає краса тигрової лілії?китайська лілія квітка

Так як батьківщиною рослини є теплі країни, беламканда відноситься до теплолюбних рослин. У південних регіонах країни її можна вирощувати як багаторічник, в північних — культивують як однорічну рослину. Екзотична красуня починає цвісти наприкінці травня і цвітіння триває цілий місяць. При вирощуванні в холодних регіонах цей процес може зміститися на деякий час.

Прикро, що життя красивого квітки беламканди дуже коротке. У цьому плані рослину можна порівняти з кімнатним гібіскусом — квітка не живе навіть доби: вранці розпускається, а ввечері - в'яне. У серцевині квітки знаходяться 3 тичинки і 1 зав'язь.

Плід — витягнута коробочка, яка легко відкривається при дотику. Зовнішнім виглядом плід нагадує лісову ожину. В окремих горошинках знаходиться по 1 насінині. Ягоди неїстівні, тому не варто піддаватися миттєвому бажанню їх спробувати.

Особливості вирощування беламканди китайскої квітки або тигрової лілії

Китайська лілія фото

Для гарного росту і розвитку беламканді потрібно підібрати відкриту сонячну ділянку, з легким, добре дренованим грунтом. Можна посадити і в півтіні, але це помітно позначиться на розвитку рослини і цвітінні.

Любить вологість, вважає за краще помірний полив, так як заболочування грунту призводить до загнивання кореневої системи. Слабкий дренаж не дає грунту просохнути, а під час зими надмірна вологість згубно позначається на рослині. З метою захисту коренів від загнивання рекомендується рослину на зиму вкривати водонепроникним матеріалом, навіть в країнах з теплим кліматом.

Беламканду китайську можна вирощувати в кімнаті як горшечну культуру. Догляд нічим не відрізняється від догляду за амарилісом. Восени потрібно скоротити полив і забезпечити рослині період спокою. Протягом усього вегетаційного періоду необхідно вносити комплексні мінеральні добрива з інтервалом в 2 тижні.

Під час цвітіння інтервал між підживленням доведеться скоротити: підживлювати рослину слід щотижня. Добре відгукується на мульчування грунту перегноєм. Багаторічник не схильний до нападу шкідників. З відомих захворювань леопардова лілія може бути уражена кореневою гниллю, цьому сприяє надмірне зволоження грунту.

Рослина боїться холоду. Якщо температура опуститься нижче -15 ° C, беламканда загине. Рекомендується для вирощування в південних регіонах. У північних районах вирощується як однолітник. Укриття беламканди на зиму проводиться відповідно до визначених кліматичних умов, в яких росте рослина.

У регіонах з теплим кліматом можна мульчувати грунт торфом і зверху вкрити лапником. У районах з суворими зимами таке укриття не врятує рослину. З настанням холодів доведеться викопати беламканду, пересадити в квітковий горщик і зберігати в кімнаті до настання весни. Як тільки грунт достатньо прогріється і не буде спостерігатися загроза зворотніх заморозків, рослину можна пересадити на клумбу.

Користь і застосування рослини в народній медицині

Тигрова лілія

Беламканда китайська — лікарська рослина. Для лікування використовують не всі частини, тільки кореневище, яке викопують, очищають від піску, промивають і сушать.

Відвар з кореневища белмканди має такі властивості:

  • протигрибкову
  • антивірусну
  • протизапальну

Відвар застосовується при кашлі та інших простудних захворюваннях, знімає біль в горлі. Дія кореня на організм людини вивчається і до сих пір. Метою досліджень є вивчення впливу беламканди на рак простати. Відвар має сечогінну і легку проносну дію.

Лікування беламкандою повинне проводитися під наглядом лікаря, так як неправильне приготування відвару може привести до інтоксикації організму. Використовується для лікування шкірних захворювань, при розтягненнях і травмах, а також в якості протиотрути від зміїних укусів. Користь кореневища полягає в здатності виводити з організму всі шкідливі речовини.

Беламканду китайську в народі ще називають тигровою лілією, орхідеєю китайською, домашнім ірисом. Але на відміну від бородатих ірисів, вона не буде залучати погляд «за кілометр», тому леопардову лілію, подібну художній мініатюрі, потрібно висаджувати в особливе місце, щоб можна було зупинитися і вдумливо її розгледіти.

Відео про квітку беламканда китайська тигрова лілія:

Цікаві матеріали по темі:

Загрузка...

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *