Садівник-городник > Квіти > Рози троянди: Захист від шкідників і хвороб

Рози троянди: Захист від шкідників і хвороб

троянди хвороби та шкідники

Якщо у вашому саду є розарій, рекомендуємо вам взяти на замітку наведену тут схему, опис, методи лікування та профілактики основних захворювань, від яких страждають троянди.


✔ Борошниста роса

Бархатисто-білий або голубуватий наліт на листі, стеблах, бутонах. Особливо страждають від борошнистої роси плетисті троянди. Розповсюджується в задушливу жарку погоду і при нерегулярному поливі.

Профілактика і лікування: вибирайте стійкі сорти, мульчируйте посадки, щоб зберегти вологість у грунті, проводіть обприскування біопрепаратами.

✔ Червоний павутинний кліщ

Листя усіяне просвітчастими або блідо-жовтими цятками. На нижній стороні листя і на черешках видна тонка павутинка. Шкідник поширюється в суху спекотну погоду.

Профілактика і лікування: регулярний полив, при масовому ураженні обприскування біопрепаратами.

✔ Іржа

Захист троянд від шкідників

З'являється навесні у вигляді помаранчевих цяток на нижній стороні листя і молодих пагонів. При дозріванні спор цього гриба плями набувають коричнево-іржавого кольору.

Профілактика і лікування: не саджайте кущі тісно, ​​залишайте достатньо простору для провітрювання. Видаляйте і спалюйте уражене листя, обробіть рослину біопрепаратом. Якщо іржа продовжує поширюватися, то хвору рослина доведеться спалити.

✔ Бджола-лістогриз

Великі, правильної округлої форми погризи на краях старих жорстких листках зроблені бджолою, яка живе в земляний нірці, це необхідно їй для опечатування сот з личинками.

Профілактика і лікування: особливої ​​шкоди бджола не принесе, тому краще порадійте, що у вас оселилася ця досить рідкісна комаха.

✔ Тля

Колонії крихітних комах чорного або зеленого кольору, що ссуть соки з молодих пагонів і бутонів.

Профілактика і лікування: обприскування мильно-зольною суспензією, біопрепаратами, знищення в посадках мурашиних гнізд, службовців розсадників попелиць. Тлю поїдають багато комах-хижаків, наприклад сонечка, златоглазки та їх личинки.

✔ Слюнявіца пінна («зозулині слинки»)

Невеликі пінисті образування на стеблі, всередині яких сидить личинка комахи цикадки. Піна утворена виділеннями личинки, що ссе соки рослин. Особливої ​​шкоди від неї немає, але ця личинка, як багато ссавних комах, може послужити переносником вірусів.

Профілактика і лікування: змийте піну струменем води зі шланга.

✔ Сіра гниль

Сірий наліт, що вражає всі частини рослини, особливо бутони і квіти. Розповсюджується в холодну вологу погоду.

Профілактика і лікування: прикривайте кущі під час затяжних дощів, використовуйте біопрепарати, проріджуйте кущі, видаляючи слабкі і уражені гниллю гілки.

✔ Гусениці, слимаки, равлики

Вони і їм подібні створіння із задоволенням ласують молодим листям троянд, вигризаючи їх повністю або тільки м'які частини. Рослини слабшають і втрачають декоративність.

Профілактика і лікування: регулярні прополки бур'янів, розпушування грунту, огляд рослин і збір шкідників, застосування біопрепаратів.

✔ Рак

Хвороба зазвичай вражає деревіючі стебла, якщо вони чимось поранені. Утворює потворне розростання тканини навколо зони ураження.

Профілактика і лікування: при зрізці квітів дезинфікуйте інструмент. Зберігайте посадки троянд у чистоті. Уражене стебло повністю видаліть і спаліть, місце зрізу замажте гарячим садовим варом, зніміть мульчу і верхній шар грунту по периметру куща і замініть їх на свіжі.

✔ Плямистість листя

Мокнучі коричневі плями на листі. Поширюється навесні. Листя жовтіє і опадає, послаблюючи рослину. Широко поширюється під час вологого літа.

Профілактика і лікування: видалення і спалювання уражених листів разом із стеблами, регулярна прополка бур'янів, обприскування біопрепаратами.

✔ Віруси

Троянди вражають кілька видів вірусів, але особливо поширений мозаїчний вірус. Його ознаками послужать неправильної форми білі або жовтуваті плями і смуги на листках. Поширюється цей вірус ссавними комахами.

Профілактика і лікування: на жаль, ефективних засобів немає, тому рослину доведеться викопати і спалити, місце посадки продезінфікувати. Існують відомості, що вірусні захворювання пригнічують висаджені між трояндами чорнобривці.

✔ Листові блішки

Дрібні комахи, що пригають, ссуть сік листя і утворюють на їх поверхні дрібні білуваті крапки. Можуть викликати передчасне обпадання листя. Особливо вражають плетисті троянди.

Профілактика і лікування: ефективних заходів боротьби немає, але біопрепарати запобігають масовому поширенню шкідників.

Цікаві матеріали по темі:

Загрузка...

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *