Садівник-городник > Квіти > Принцеса кімнатних рослин гортензія

Принцеса кімнатних рослин гортензія

гортензія або гідрангея

У будь-якому житлі людини буде набагато затишніше, якщо в ньому є місце для кімнатних квітів. А в будинку, де є квіти кімнатні гортензія, буде ще й дуже красиво.


Гортензія або гідрангея

 • Рослина отримала відразу кілька назв:
 • гортензія - на честь Римської принцеси
 • гідрангея - "глечик з водою", з - за любові до води
 • адзісяй - японська назва, "фіолетове сонце"

Любителів кімнатних квітів гортензія підкорює кулястими суцвіттями на кінцях стебла. У дикій природі виростає в країнах Азії, на Російському Далекому Сході, в Північній і Південній Америці. Представлена напівчагарникових, чагарниковими формами і ліанами. Гортензії можуть бути як вічнозеленими, так і листопадними.

Суцвіття: щиток і волоть. Найчастіше присутні два види квіток:

 • в центрі суцвіття - дрібні фертильні
 • по краю суцвіття - великі, стерильні

У деяких видів і фертильні і стерильні квіти можуть бути абсолютно однакового розміру. Окрасою суцвіть у гортензії білий, рожевий, блакитний. У деяких видів окрас може залежати від показника рН грунту:

 • в кислих грунтах - синя
 • в нейтральних - світлі бежеві
 • в лужних - рожеві, фіолетові

Плід у гортензії - коробочка, насіння дрібне. Важливо пам'ятати, що всі частини рослини містять отруйні речовини, подібні з ціанідами.

Вирощування гортензії в кімнатних умовах

Більшість гортензій досить теплолюбні що б рости у відкритому грунті, але квітникарі знайшли спосіб вирощувати її в кімнатних умовах. Для цих цілей підійшли сорти гортензії крупнолистої. При вирощуванні в кімнатних умовах, у висоту рослина може бути від 20 см до одного метра. Дає кілька круглих квіткових шапок. Діаметр кожної від 15 до 20 см.

вирущування гортензії в кімнатних умовах

Для посадки гортензії можна скористатися укоріненими черешками з дорослої рослини. Для цього необхідно взяти не квітучий прикореневій пагон з кількома зеленими листочками. Прикопати його в землю, змішану з піском і торфом. Зволожити. Через три тижні черенок можна висаджувати в горщик. Цвісти в цьому випадку гортензія буде через рік. Для молодого саджанця підійде горщик в діаметрі 10 см. Якщо немає можливості знайти листову землю і пісок, то для посадки найкраще скористатися готовим грунтом для гортензій.

На дно горщика поміщаємо дренаж, підійде як готовий, так і "підручний", наприклад невеликі порцелянові черепки. При наявності поверх дренажу укладаємо розрізаний сухий мох. Засипаємо шаром грунту, встановлюємо саджанець і засипаємо його до прикореневої шийки, вона залишається над землею. Ущільнюємо землю навколо рослини. Поливаємо. Ставимо рослину на добре освітлене місце, де немає прямих сонячних променів.

Багатьох початківців любителів кімнатного квітникарства може чекати неприємний сюрприз: коли восени гортензія раптово скине все листя. Нічого дивного немає. Адже саме так поводяться листопадні чагарники в дикій природі. Пізньої осені, після закінчення цвітіння, треба видалити всі залишки суцвіть, зменшити полив, після того як рослина скине все листя, поставити горщик в темне місце до кінця зими, приблизно на 85-90 днів.

У перші весняні дні горщик виносять на сонячне світло, уважно оглядають і видаляють всі ослаблені і пересохлі пагони. Залишити треба кілька найсильніших і міцних. Перший полив призвести помірно, потім поливати як звичайно. Через 10-12 днів підгодувати гортензію рідким мінеральним добривом. Численні кімнатні гортензії справжні хамелеони. Не рідкість, коли навіть на одній рослині суцвіття різних кольорів.

hydrangea гортензія

Отримати таке незвичайне цвітіння можна й хитрим способом: додаючи у воду для поливу різні добрива. Додаючи різні кислі галуни - можна домогтися різних відтінків синього кольору. Воду для поливу брати м'яку і теплу. Краще дощову.
Сприятливо для квітки і регулярне обприскування листя. У період активного росту і цвітіння, не рідше двох разів на місяць проводити підгодівлю рослини. Гортензія любить рости в добре зволоженому грунті, але навіть якщо так сталося, що земля пересохла і квітка зів'яла, починайте полив, вона дасть нові зелені пагони.
Відразу після закінчення цвітіння, але до скидання листя, всі пагони необхідно вкоротити приблизно на 1/3 частину довжини. Якщо цього не зробили вчасно і листя вже опало, то цього робити вже не варто.

У міру зростання рослина буде повністю заповнювати горщик і потребувати пересадці у велику ємність. Для пересадки брати горщик досить широкий, додавши дренаж, мох, трохи грунту, перевалити рослину зі старого горщика, додати грунту. Ущільнити його, полити рослину.

Якщо рослина сповільнила зростання, зверніть увагу на воду для поливу, можливо вона занадто жорстка. Ймовірно потрібна і підгодівля. На листі з'явилися непривабливі світлі плями - надлишок прямого сонячного світла. Підсохли кінці у листя - недостатній полив і сухість повітря в приміщенні.

У домашніх умовах рослина може вражатися попелицями, павутинним кліщем. При виявленні шкідників - обробити інсектицидними препаратами. Для профілактики появи кліща - зволожуйте повітря в приміщенні з квіткою. Небезпечними захворюваннями для кімнатної гортензії можуть бути несправжня борошниста роса, сіра гниль. Потрібно обробити мідним купоросом.

Купуйте кімнатні рослини у перевірених виробників, вирощуйте відповідно рекомендаціям, тоді чудові квіти стануть справжньою окрасою будинку.

Цікаві матеріали по темі:

Загрузка...

Принцеса кімнатних рослин гортензія: 5 коментарів

 1. Надежда, и як жи мы здись будем общатися?:)))

  Супер блог! С почином! И пусть он принесёт только радость

 2. Ольга on коментує:

  Надежда, красиво у тебя на новом блоге и свежо =) Цветочки кругом комнатные, радуют глаз. Гортензию люблю, когда она цветёт. Мне признаться тоже женский блог вести интереснее, тем более, что тема моя по профессии.
  С почином тебя. Продвигай не торопись. Кстати, мне сегодня с Гугла+ на новый сайт удалось привести 200 человек уников. Класс!)

 3. Садівник on коментує:

  Спасибо, Ольга! Эта тема мне очень близка, потому что я огородник до мозга костей :) Уже не дождусь весны, чтобы увидеть первую зелень всходов.

 4. Садівник on коментує:

  Общаться будем как и прежде: кому как удобно :)

 5. Очень люблю гортензии! Прекрасный сайт, пусть здесь будут только качественные, интересные материалы! А они непременно будут, потому что одно - перепечатывать чужие статьи, а другое - все пройти на собственном опыте, который у тебя, Надежда, безусловно есть! Украинский понимаю очень хорошо, я же белоруска, но писать буду, с твоего позволения. по-русски, а то будет много ошибок).

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *