Садівник-городник > Квіти > Посів айстри на розсаду, коли і як садити, поливати

Посів айстри на розсаду, коли і як садити, поливати

коли і як сіяти айстри на розсаду

Вирощування розсади айстри для мене не складає труднощів: сію їх разом з помідорами в плівковому тунелі. Кілька рядочків приносять мені достатню кількість саджанців, щоб весь город перетворити на квітник, наділити рідним і сусідам.

Краса невибагливих у догляді айстр радує око і приносить неповторне відчуття свята. Зібрала вже цілу колекцію різнокольорових красунь: білі, ніжно-фіолетові з білими серединками, рожеві, сині, темно-фіолетові, насичено бордові, світло-лілові, червоні ...


Коли здійснювати посів астри на розсаду

Всередині квітня добре висівати айстри у парничок. Крім того, сію пізніше їх просто в грунт. Так отримую рослини в два терміни цвітіння: виходить дві хвилі - ранні квіти, в кінці літа і пізні, осінні. Розповім, коли сіяти айстри на розсаду, щоб отримати букет до першого вересня і навіть раніше. Насамперед, потрібно з'ясувати, де будемо сіяти.

Якщо вирощувати на підвіконні або в парничку, строки посіву можна зрушити до середини березня: починаючи з 15 числа. Посіявши айстри трохи раніше, побачимо перше цвітіння вже в середині серпня. Айстри сходять досить швидко, якщо температура повітря буде вище 12 ° C вночі і 16 ° C вдень. До речі, багато вирощують розсаду айстр на продаж, якщо хочете продавати, потрібно виростити її якомога раніше, тому варто спорудити парник або плівковий тоннель.

коли сіяти айстри

Коли сіємо у незахищений грунт, посів робимо якомога раніше, дочекавшись однак технічної стиглості землі (щоб вона не злипалися грудками від зайвої вологи). Насіння айстр не боїться морозу, його можна сіяти навіть під зиму, тому залишайтеся спокійні, якщо посів несподівано буде накритий снігом або прийдуть нічні приморозки. Сходи з'являться тільки після усталеного тепла. Не затягуйте, втрачаючи час: сіяти варто лише до кінця квітня, посіяна пізніше розсада просто не встигне зацвісти.

Як правильно посіяти айстри і отримати здорову розсаду

Не дивлячись на те, що при посіві айстр на розсаду можна значно заощадити площу, все ж таки постарайтеся сіяти не надто густо. Насіння досить великі в порівнянні з багатьма іншими квітковими, тому прагнемо збільшити відстань між ними приблизно до 0,5-1 см в ряду. Між рядами досить відстані 8-10 см. Глибина загортання насіння не більше 3 см. Інакше їм буде важко зійти, знадобиться більше часу та енергії для цього.

Не забувайте про правильні поливі: айстри досить вологолюбні рослини, стежте постійно за вологістю ґрунту. При її пересиханні з'являється небезпечна скоринка, тріщини на землі. Так не тільки пошкоджуються ніжні коріння, рослини відчувають гостру нестачу вологи, сповільнюють ріст і можуть загинути. Але і заливати надто не варто: це призведе до ущільнення грунту, кисневого голодування рослин. Слідкуйте за тим, щоб вологий грунт був м'яким. Чергуйте поливи зі спушеннями, які не даремно називають сухим поливом.

посів астри на розсаду

При густих сходах розсаду слід прорідити, залишивши відстань між рослинами 1-2 см. Якщо насіння купувалися, вирвані астрочки можна розпікірувати в окремі стаканчики, де вони підростуть до пересадки на постійне місце. У цьому випадку просто виймайте землю разом з саджанцем і робіть "перевалку", не порушуючи коренів рослини. Тому що при всій своїй невибагливості, айстри все ж уповільнюють зростання після пересадки.

Вцілому від дня посіву до пересадки на основне місце пройде 1,5-2 місяці. При посіві 20 березня готову розсаду отримаємо до 15-20 травня. До цього часу айстри будуть висотою над землею 8-12 см.

Як потрібно садити і поливати готову розсаду айстр

Перед тим, як пересаджувати айстри, потрібно їх добре полити і залишити на півгодини, поки земля глибоко зволожиться, стане м'якою. Після їх можна легко підкопати і вийняти рослини з корінням. Обережно розділивши окремо, намагаючись не пошкодити коріння, залишаємо їх у комі землі. Будьте обережні, айстри дуже крихкі, легко ламаються в місці переходу зовнішньої частини в корінь.

Найкраще, коли місце посадки підготовлено заздалегідь: земля скопана, розпушена, намічені глибокі борозни. Можна садити в лунки. Для дбайливої посадки землю проливаємо водою, садимо рослини прямо в грязь, швидко загинаючи сухою землею, акуратно ущільнюючи її для стійкості саджанців. Після посадки знову поливаємо.

айстра вирощування розсади

Відстань між посадженими айстрами повинна бути не менше 20 см. Отримуючи достатньо місця для росту, астра сформує потужне стебло з множинними пагонами, увінчаними великими суцвіттями. Такі квіти самі просяться в букет, який буде високим, неповторно красивим.

Поливати потрібно кожен день рясно, краще під корінь: зів'ялі листочки будуть падати на землю, тому потоки води лише приб'ють їх до грунту, що дуже небажано. Після того, як розсада прийметься, можна буде чергувати поливи і розпушування: 3-4 дні поливу, 1 день спокій після розпушування.

Якщо хочете зробити просто барвистий оазис, можна посадки трохи ущільнити: мідряддя залишити шириною 20 см, в ряду відстань скоротити до 10 см. Пізніше рослини зімкнуться листям, створюючи враження казкової розсипи, коли розпустяться квіти.

Переконайтеся самі в тому, що вирощування розсади айстри досить нескладне заняття, але скільки задоволення приносять потім ці чудові красуні!

Цікаві матеріали по темі:

Загрузка...

Посів айстри на розсаду, коли і як садити, поливати: Один коментар

  1. Софья on коментує:

    Надія, астра чудова квітка. Завжди вирощую їх безліч. До школи завжди у мене цвітуть айстри. У вашому теплому кліматі можна просто сіяти в грунт. Навіть у мене самосівом виростали і цвіли - запізно тільки - у вересні!

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *