Садівник-городник > Квіти > Популярні рослини осіннього квітника і їх особливості

Популярні рослини осіннього квітника і їх особливості

Популярні осінні квіти

З приходом осені квітники починають тьмяніти. Але можна виправити ситуацію. Для цього варто посадити рослини осіннього квітника, які знову порадують красивим цвітінням.

Деякі можуть блищати своєю красою до появи морозів.


зміст:

  • Особливості осінніх квітів
  • Найпопулярніші осінні квітучі рослини
  • Осінні рослини, які довго цвітуть

Особливості осінніх квітів

Флокс осінні квіти фото

Ближче до осені день стає все менше, сонце вже не так сильно гріє. Але цей час вважається ідеальним для деяких квітучих рослин. Вони прикрашають дачну територію, радують око. Крім цього, психологи стверджують, що осінні квіти здатні допомогти побороти депресивний стан.

Цвітіння осінніх квітів потрапляє на період з вересня по листопад. Рекомендується ознайомитися з особливостями рослини перед посадкою, так як кожен вид має свої переваги щодо кліматичної зони. Осінні квіти потребують турботи ще навесні. Досвідчені садівники радять починати вирощувати їх не на квітнику. Коли літні рослини відцвітуть, тоді їх варто переміщати на клумбу.

Восени природа починає в'янути, тому прикрасити територію можна тільки архітектурними спорудами і квітучими рослинами. Осінні квіти не виділяються особливою примхливістю. Вони здатні пережити незначні зміни в температурі, невеликі заморозки. А ось декоративна капуста відмінно переносить морози. Розмноження осінніх рослин є простою процедурою, що не вимагає особливих навичок.

Найпопулярніші осінні квітучі рослини

Гелентіум осінній яскрава осіння квітка

Найпоширенішими квітками, які прикрашають квітники восени, вважаються:

  • флокс
  • хризантема
  • айстри
  • Крокосмія
  • Анемона і інші

Всі вони мають свої особливості, переваги.

Флокс. Флокси здатні цвісти весь вересень, але для цього варто періодично видаляти засохлі квіти. Ці рослини мають деякі вимоги по догляду. Вони люблять удобрену землю, яку необхідно систематично рихлити і зволожувати. Для осінніх квітників флокси ідеально підходять, так як переносять півтінь.

Хризантема. Хризантема вважається найголовнішою рослиною в саду восени.Її квітки можуть фарбуватися в різні кольори. Вони бувають бордовими, білими, бузковими, жовтими, рожевими. Якщо був посаджений ранній сорт, тоді він буде радувати своїм цвітінням з серпня по жовтень. А ось пізні види хризантем можуть цвісти до самих морозів.

Хризантеми осінні квіти

Хризантема не вимагає особливого догляду, хоча виділяють деякі її переваги. Вона любить легкий грунт, що глибоко розпушили. Не буде зайвим провести підгодівлю. Для цього використовуються органічні добрива. Хризантема любить вологу, але в зимовий період варто зробити для неї дренаж. Щоб вона не промерзла, необхідно здійснити мульчування після появи перших заморозків.

Гелентіум осінній фото

Геленіум осінній. Цвітіння цієї рослини потрапляє на кінець літа і початок осені. Виділяють 3 сорти, які відрізняються забарвленням квіток. Бувають жовті, коричневі, цегляні геленіуми. Цю рослину слід висаджувати на ділянках, які добре освітлюються. Вона не пропадає навіть після тривалих дощів.

Відео про осінні квіти, які користуються найбільшою популярністю:

Крокосмія. Прикрасити осінню клумбу може крокосмія. Іноді цю рослину називають монтбреція. Квітки фарбуються в помаранчевий або жовтий колір. Красиво виглядає крокосмія поряд з бузковими айстрами, які також цвітуть восени. Цю рослину необхідно вирощувати на сонячній клумбі, так як вона любить світло. Щоб крокосмія краще розвивалася, рекомендується внести в грунт органічні добрива.

Крокосмія фото

Рудбекія. Рудбекію рекомендується висаджувати на клумбу, щоб створити задній план композиції. Вона не потребує особливого догляду, але виглядає оригінально і привабливо. Рудбекія здатна нормально розвиватися в затінених і сонячних ділянках. Ця рослина порадує своїм цвітінням в перший рік після того, як її посадили. Через кілька років кущі варто поділити, щоб вони продовжували існувати.

Анемона японська. Цю рослину прикрашають ніжні білі або рожеві суцвіття. Вони не втрачають свій вигляд протягом 2 місяців. Але за рослиною необхідно ретельно доглядати. Грунт повинен бути легким, систематично необхідно вносити органічні добрива. Вирощувати анемони варто в півтіні. Для розмноження застосовують насіння або весняний розподіл.

Анемона фото

Деревій. Цвітіння можна спостерігати з кінця літа до середини осені. Квітки фарбуються в рожевий, жовтий, білий і червоний кольори. Деревій добре переносить посушливу погоду, але рекомендується поливати його, щоб продовжити цвітіння. Щоб квітки стали ще красивіше, варто видаляти головки, які вже відцвіли.

Осінні рослини, які довго цвітуть

Осінні квіти

Щоб клумба була прикрашена квітками довше, варто посадити такі рослини:

Багаторічні айстри. Рослина починає цвісти ще в серпні, а закінчується цвітіння при настанні заморозків. Айстри бувають різноманітних кольорів. Досвідчені садівники поєднують цю квітку з різними багаторічними і однорічними рослинами.

Багаторічні айстри осінні квіти

Очитки. Часто ці рослини поєднують з флоксами. Висаджують їх на квітниках, використовують для оформлення рокарія. Очитки цвітуть пурпуровими, цегляними квітками. Спочатку їх вирощують в тепличних умовах, а в клумбу переносять після першої пережитої зими. Рослина відмінно розвивається на легкому грунті, добре освітленому місці.

Колхікум. Ця рослина покривається світлими бузковими суцвіттями. Вони не пропадають до листопада. Колхікум дуже схожий на крокуси. Його поєднують з іншими квітучими рослинами, які утворюють приголомшливі композиції. Колхікум слід вирощувати в місці, яке добре захищене від протягів.

Тріціртіс. Рослина віддає перевагу півтіні. Щоб вона добре цвіла, рекомендується здійснювати регулярний полив. Цвітіння спостерігається в осінній період. Рослину прикрашають рожеві, сині або білі квіточки. Тріціртіс поступово стає популярним, так як він не вимагає особливого догляду, добре переносить морози, радує надзвичайною красою.

Популярні рослини для осіннього квітника

Циннія. Цю квітку обожнюють багато садівників. Її ще називають майором. Це декоративна рослина, яке прикрашає сад або клумбу красивими яскравими квітками. Їх стебло стоїть рівно, нагадуючи солдата. Майорці цвітуть протягом усього вересня. Рекомендується посадити відразу кілька видів майорів, щоб квітник заблищав різними кольорами. Рослина невибаглива, нормально переносить холод.

Декоративна капуста. Вона цвіте досить довго. Для розмноження використовують насіння. Декоративна капуста здатна цвісти при середніх морозах. Вона переносить -15 градусів.

Колись на дачних ділянках люди вирощували тільки овочі, фрукти. Але сьогодні кожен господар бажає прикрасити територію дачі, створюючи дивовижні квітники. Але посаджені рослини радують квітками не весь час. Одні цвітуть навесні, інші - влітку. Щоб і в осінню пору клумбу прикрашали різнокольорові суцвіття, варто посадити відповідні рослини. А їх існує досить багато.

Цікаві матеріали по темі:

Загрузка...

Популярні рослини осіннього квітника і їх особливості: Один коментар

  1. Мой осенний фаворит среди однолетних цветов - однолетний георгин и космея, Традиционно много чего высеваю, но эти больше всего по душе.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *