Садівник-городник > Квіти > Підсніжник білосніжний — тендітна прикраса саду

Підсніжник білосніжний — тендітна прикраса саду

підсніжник білосніжний фото

Ніжна та тендітна квітка — підсніжник радує наше око протягом зовсім недовгого часу. Цвіте він всього раз на рік, починаючи з початку березня і закінчуючи початком квітня, в період, коли сніг оголює землю, прогріваючи її першими променями сонця.


Рослина, що налічує в природі близько 20 видів, останнім часом успішно вирощується на заміських ділянках в саду. Квітникарі, що почали розведення, посадку і спостереження за ростом підсніжника в домашніх умовах, прийшли до висновку, що найкращий сорт квітки для заміських ділянок в наших кліматичних умовах — підсніжник білосніжний - G. nivalis.

Усе про підсніжник білосніжний

Листя у білосніжного підсніжника буває різного відтінку: від світло-зеленого до темних насичених відтінків з сизими вузькими поздовжніми смугами. Різне забарвлення і форму квітка набуває в залежності від того, в якому регіоні зростає. Європейські підсніжники мають темніший зелений колір листа, пласку форму, трохи загострену до верхівки листа. Кавказька квітка має ніжний салатовий колір листа, три листа, замість двох, і кілька подовжене стебло.

підсніжник білосніжний висадка

Отримав свою назву підсніжник білосніжний в 1735 році від відомого шведського натураліста — Карла Ліннея. Європейський підсніжник називають в різних країнах по-різному. Німці — білосніжним дзвіночком, іспанці — «білою сніжинкою», а англійці — «сніжною сережкою». Але де б не виростав підсніжник, розпускається він однаково, зачаровуючи абсолютно всіх, що спостерігають за цим.

Дві долоньки приквітка немов стискають і захищають квітку, розкриваються, як тільки квітка пробивається на світло. Бутон звільняється і прямує в небо наконечниками пелюсток. Потім підсніжник розпускається, перетворюючись у ніжну квітку на вигнутій тендітної ніжці.

Підготовка грунту до висадки

Для отримання красивих великих квітів білого підсніжника перед висадкою необхідно підготувати грунт. Якщо грунт на заміській ділянці у зв'язку з недавнім будівництвом будинку або в силу її гідрологічних особливостей щільний, то потрібно провести кілька заходів щодо його облагороджування.

Кілька видимих ​​признаків для того, щоб зайнятися роботами з оздоровлення:

 • Грунт має пиловидну структуру
 • Після поливу земля покривається невеликої щільною кіркою
 • Грунт неродючий
 • Земля після поливу стає щільною, гливкою.

підсніжник білосніжний

Найкраще додати у землю органічні добрива: перепрілий коров'ячий навоз, гній з компостної кучі, дернову землю. Чудово, якщо заздалегідь були посіяні сідерати: зелені трави для перекопування в землю. Таке натуральне добриво збагачує грунт необхідними рослинам речовинами. Кардинальним рішенням може бути просте підсипання шару чорнозему, привезеного на заказ.

Висадка білого підсніжника

Придбавати і висаджувати білий підсніжник краще, коли рослина перебуває в стані повного спокою. Цей період припадає на період з середини липня до початку вересня. У теплих регіонах період посадки можна продовжити до початку жовтня, якщо погоди стоять сухі і теплі, а грунт ще не піддавався першим заморозкам.

висадка білого підсніжника

Основні вимоги при посадці білого підсніжника наступні:

 • Висаджувати рослину потрібно цибулинами, так як вже наявні невеликі зелені листочки говорять про те, що цей пролісок буде некомфортно почувати себе, приживаючись в землі і швидше за все, швидко ослабне, не встигнувши піднятися. Навіть прижившись, такі рослини рідко зацвітають в першу свою весну, ще продовжуючи набирати в грунті всі необхідні для своєї життєдіяльності елементи.
 • Обов'язковою умовою для посадки цибулини є її вологість. Вона не повинна бути пересушена, і до дня висадки не повинна знаходитися на повітрі більше 1 місяця.
 • Якщо ж ви придбали рослину раніше — присипте саджанці шаром тирси, щоб утримати в них вологу. Такі саджанці обов'язково зберігати в темному і прохолодному місці.
 • Цибулина висаджується в розпушену землю на глибину, рівну двом цибулинам. Якщо ж чорнозем на грядці щільний, глибину можна зменшити до однієї цибулини.
 • Розмноження може здійснюватися і за допомогою насіння, проте в цьому випадку квітучих рослин не слід очікувати раніше, ніж через 3-4 роки.

Доглядаючи за білим підсніжником, потрібно пам'ятати ще одне правило — остаточний зріз листя у квітки потрібно проводити тільки після його повного відмирання. У період росту можна підгодувати пролісок неорганічними добривами. Досвідчені квітникарі говорять про те, що для цієї рослини кращими добривами є тільки ті, що збагачені калієм і фосфатами.

Секрети вирощування білосніжного підсніжника

вирощування підсніжника білосніжного

Розмножується білий підсніжник вегетативно, утворюючи 1-2 цибулини з однієї рослини. Найкраще висаджувати квітку рядками або групами по 10-20 цибулинок. Місце посадки вибирають заздалегідь.

Звичайно, групова посадка на круглій клумбі буде виглядати ефектніше і органічніше, нагадуючи хаотичне зростання квітки в природних умовах. Ділянка для зростання підсніжника повинна бути добре розпушеною, гарно дренованою і освітленою.

Білий підсніжник — рослина дуже «розумна» і навіть якщо Ви не вгадаєте з глибиною його посадки, зануривши цибулину досить глибоко, квітка дасть поверх неї ще одну цибулину, звідки і буде розвиватися стебло.

На зиму висаджені цибулини підсніжника мульчують за допомогою перепрілого перегною або торфу. Після того, як квітка з'являється з-під землі і починає зростання, внесення компосту вкрай небажане. Для зміцнення зростання квітки її необхідно з періодичністю раз на 5-6 років пересаджувати в інше місце.

Підсніжники — рослини вологолюбні, тому для активного росту і раннього цвітіння їм необхідний рясний полив.

Відео про цвітіння підсніжників:

Цікаві матеріали по темі:

Загрузка...

Підсніжник білосніжний — тендітна прикраса саду: 5 коментарів

 1. Красиві квіти. Шкода, у нас такі в лісах і гаях не ростуть.

 2. Садівник on коментує:

  Але підсніжники білі можна посадити у своєму саду та милуватися ними щовесни.

 3. Руслан on коментує:

  Підсніжники дуже гарні квіти, збираємось з дружиною висадити невеличку галявину у садочку.

 4. Дмитро on коментує:

  Де і як можна придбати насіння чи цибулинки? Чи можна вирощувати квітку вдома на підвіконні? Дякую.

 5. Спробуйте замовити ось тут: gardenium.com.ua/galanthus/ Якщо ви бажаєте виростити на підвіконні підсніжники або змусити зацвісти гіацинти і крокуси (наприклад, до Різдва), то вам варто про це подбати завчасно. Потрібно відібрати найбільші цибулини і разом з грунтом пересадити в вазони з певною грунтосумішшю, поміщаючи в кожну ємність по кілька штук. Зберігати їх слід в підвалі (+ 3- + 4 ° С) при зволоженні до певного періоду. Далі необхідно занести в прохолодне приміщення (близько + 15 ° С), здійснюючи помірний полив. Через два тижні ви отримаєте перші квіти.

  Постійно вирощувати ці квіти на підвіконні майже неможливо, тому що їм потрібні особливі умови, які в умовах квартири складно забеспечити.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *