Садівник-городник > Квіти > Осінній бал квітучих хризантем: сорт дрібноквітковий

Осінній бал квітучих хризантем: сорт дрібноквітковий

дрібноквіткова хризантема

Вперше хризантеми з'явилися при дворі Китайських імператорів. Але азіатські країни: Китай, Японія, Корея до сьгодні сперечаються з питання першості виведення цієї квітки. Спочатку в пошані були тільки жовті квіти, хоча стародавній китайський філософ, який доглядав за хризантемами, говорив, що немає некрасивих хризантем, є погані садівники.У сучасному садівництві з'явилося безліч витривалих видів і сортів, що не вимагають спеціального майстерності. Їх вирощування не складне, доступне будь-якому квіткарю. Одне з перших місць серед невибагливих видів займає дрібноквіткова хризантема.

Рід хризантеми, опис

Садові хризантеми відносяться до сімейства айстрових. Є однорічні, багаторічні, трав'янисті або напівчагарникові форми рослин. Пагони переважно голі або середньо опушені. Листя розташовуються по черзі, форму мають різноманітну, витягнуту, сильно або малоізрізане.

Дуже цікавлять квітки хризантеми. На перший погляд вони виглядають як єдина квітка, але насправді складаються з окремих дрібних квіток - флоретів. Дискові або трубчасті флорети, розташовуються в центральній частині суцвіття. Променеві флорети обрамляють краї квітки.
В Європейські сади хризантеми прийшли в кінці 17 століття, в Російські - в середині 19. Різномаїття хризантем можна класифікувати за кількома ознаками.
По висоті кущів:

 • низькорослі, до 30 см
 • середньорослі, до 50 см
 • високорослі, до 100 см

По терміну цвітіння:

 • ранні, зацвітають у серпні
 • пізні, зацвітають у вересні

За заповнювання суцвіть:

 • прості
 • напівмахрові
 • махрові

дрібноквіткові сорти хризантем

За розміром квіток:

 • великоквіткова
 • дрібноквіткова

За формою суцвіть:

 • пласкі
 • кулясті
 • помпонні
 • анемоновиглядні
 • відігнуті
 • кучеряві

Питання про походження різноманітних сортів і гібридів досі не з'ясовано. Предком сучасних хризантем є індійська дрібноквіткова хризантема, зхрещена з білими і рожевими квітами, але вона вимагає вирощування в захищеному грунті. На території України у відкритому грунті популярні види, отримані в результаті гібридизації з мілкоквітковими корейськими хризантемами.

Дрібноквіткова хризантема - посмішка вашого саду

Хризантеми корейські дрібноквіткові, завдяки гарній морозостійкості, вирощуються повсюдно у відкритому грунті. Практично всі сорти хризантеми мілкоцвітна відрізняються посухостійкістю, нескладним доглядом, швидким розмноженням, тривалим, рясним цвітінням.
Різноманітність форм і розмірів куща дає можливість використовувати дрібноквіткову хризантему як бордюрну рослину, на клумбах у поєднанні з іншими рослинами, в однорідних і змішаних групах, окремо стоять акцентними рослинами. Для бордюрних, почвопокровних рослин підійдуть низькорослі сорти. Для окремих груп - середнього та високого зросту:

 • Сорт "Талісман". Дрібні кущики не перевищують у висоту 25 см, квітки дрібні - 2 см, одночасно можуть розкритися 20-25 квіток темно-малинового кольору. Зацвітає в серпні, цвітіння може тривати до жовтня. Добре поєднується з низькорослими чорнобривцями.
 • Сорт "Чебурашка". Низькорослі, многостебельчатие, компактні кущі полушаровидной форми, висотою до 35 - 40 см. Квітки 4 см, бузкові, махрові. Зацвітає у вересні, цвіте до заморозків.
 • Сорт "Дальневосточніца". Середньорослий, заввишки до 45 см, квітки щільні, махрові, 5 см, бузкові, не обсипаються. Кількість суцвіть на одній рослині - понад 200. Зимостійкий, добре переносить посуху. Підходить як для озеленення, так і для букетів.
 • Сорт "Умка". Високорослий, кущі прямі, до 80 см, квітки білі, 5 см, цвітіння тривале, придатний до зрізку.
  Всі перераховані вище сорти виведені вітчизняними квітникарями. Велика робота в цьому напрямку ведеться Далекосхідним відділенням РАН. Найбільший російський фахівець по роду Хризантема, Недолужко Алевтина Іванівна, створила в Ботанічному саду ДВО РАН, колекцію цих рослин. Сама є автором 15 нових сортів. Квіти її селекції витримують заморозки до - 7 градусів, цвітуть до глибокої осені.

Неймовірно популярні сорти хризантеми "Мультіфлора", з кулястими кущами, в період найбільшого розкриття квіток кущ виглядає суцільною квітучею кулею, наприклад сорт зарубіжної селекції "Срібний дощ".

дрібноквітковий сорт хризантем

Дрібноквіткові хризантеми відмінно поєднуються з ряболистими хостами, пурпурнолистими барбарисами, спіреями. У квіткових композиціях добре виглядають як в монокольорових, так і в різнокольорових, контрастних композиціях.

Посадка і догляд

Місце для посадки хризантеми дрібноквіткової треба вибирати з:

 • гарним сонячним освітленням
 • нейтральною або слабокислою реакцією грунту
 • рихлим, водопроникним грунтом

Оптимальний час посадки пізня весна - початок літа. Посадочні ями приготувати на відстані не менш 30 см один від одного. Встановити рослину разом із грудкою землі. Засипати грунтом, злегка утрамбувати. Помірно полити. До повного вкорінення необхідно кілька разів рихлити землю.
Бажано замульчувати прикореневу зону корою, соломою. За сезон підгодівлю добривами проводити не менше двох разів. Навесні, коли на кістках почнуть відростати перші зелені пагони і листя, всі старі необхідно видалити. Центральний сухий пагон акуратно викрутити, він не відростає вдруге. Поновлення куща йде за рахунок розростання бічних пагонів.
Розмножуються живцями або поділом куща. Кущі, придбані восени, краще зберегти в погребі до весни. Добре ростуть до трьох років без пересадки. Потім бажано кущі викопати, призвести омолоджуючу обрізку, при необхідності розділити, пересадити в нові підготовлені ями.
Успіх вирощування хризантем залежить від якості посадкового матеріалу. Купуючи його в спеціалізованих магазинах або розплідниках, ви отримуєте опис сорту, рекомендації щодо його вирощуванню. Зробити це можна і через мережу інтернет-магазинів.
Відео про посадку і догляд за хризантемами:

Цікаві матеріали по темі:

Загрузка...

Осінній бал квітучих хризантем: сорт дрібноквітковий: 8 коментарів

 1. Изящные цветы! Разнообразию сортов хризантем остается только удивляться, их красотой - восхищаться, их стойкости перед временем и погодой - завидовать...

  Не знала, что надо мульчировать посадки...

 2. Вітаю з новим сайтом! Квіти - це завжди красиво! Бажаю успіху блогу!

 3. Садівник on коментує:

  Дякую, Олександре! Квіти — лише початок, планую розглянути всі розділи садівництва.

 4. Садівник on коментує:

  Людмила, це насправді дуже легко :) Українська мова дуже мелодійна і не менш різнобарвна, ніж російська :)

 5. Легко?! Да, я просто ошарашена, откуда у вас с Александром такое хорошее знание языка. А по поводу мелодичности согласна, так бы и слушала, особенно украинские песни обожаю, может от того, что в нём мои корни. Хотя сама говорить, увы...!

 6. Садівник on коментує:

  У меня была хорошая учительница украинского языка. А песни да, очень красивые!

 7. Зоя on коментує:

  Хризантеми мої найулюбленіші квіти: восени клумба стає надзвичайно розкішною завдяки різнокольоровим кущикам хризантем. А який запах від букету з них!

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *