Садівник-городник > Квіти > Незвичайні сорти звичних квітів

Незвичайні сорти звичних квітів

Незвичайні сорти звичних квітів

Як відомо, нове — це добре забуте старе. Не вірите в цю прописну істину? І дарма! Спробуємо вас переконати!

Адже як приємно додати нового вигляду звичній клумбі, здивувати погляд неочікуваними забарвленнями знайомих давно улюбленців, зачарувати гостей дивовижними квітами.


Настурція

Снігова людина досі залишається легендою. Але настурція з цією назвою вже з'явилася! Ще недавно здавалося неймовірним, що у цього садового літника можуть бути не тільки оранжеві або червоні, але й білі квіти.

Сорти 'Снігова Людина, "Йєті" і "Сливки" переконують нас у цьому. Завдяки теплому, молочно-білому відтінку ці настурції легко поєднуються з будь-якими іншими яскравими квітами в саду і можуть використовуватися для вертикального озеленення.

Настурція

Аквілегія, або водозбір

Ви не повірите, але водозбір — теж кандидат в новачки. Не всі водозбори, або аквілегії, на вигляд старомодні. Зовсім не схожі на себе махрові представники серії Барлоу — у них пропали шпорці, за якими ми безпомилково впізнавали цю квітку, а сама вона стала схожа на крихітний махровий клематис або жоржини.

Аквілегія або водозбір

Це сорти зірчастої форми аквилегії звичайної (або клематісоцветковой). І хоча зірчасті аквілегії цілком можна прийняти за новинки, їх вирощували ще на початку XVII століття, а пізніше просто ... забули! І ось тепер ми відкриваємо їх заново. Серія Барлоу, названа так на честь внучки Чарльза Дарвіна, представлена ​​сортами білого, рожевого, лілового, вишневого, блакитного, синього і чорно-фіолетового забарвлень.

Такої ж форми темно-вишнева квітка не менш старовинного сорту "Ruby Port". На зльоті популярності «зоряна» аквілегія "Green Apples" — в ніжний яблучно-зелений колір у неї підфарбовані білі квіти і листя, які в першій половині літа виділяються незвичайним золотисто-зеленим відтінком.

Аквілегія Барлоу

Монарда

Яскраві і щедрі на цвітіння монарди на добре обробленій і вільній від бур'янів землі швидко розростаються, як трави на високому лузі. Якщо ви любите ці квіти, але не маєте простору, достатнього для рослих (висотою більше 1 м) сортів, зверніть увагу на новинки:

  • Низькорослі сорти монарди двійчатої — ACrade, Grand Parade з лавандово-ліловими і Grand Marshall, AChall, з малиновими суцвіттями — витягуються всього до 40 см.
  • Зовсім крихітки (ростом до 30 см) гібриди монарди двійчатої і монарди дудчатої Pardon My Pink та Pardon My Purple.

Монарда

Приємна новина: новинки стійкі до борошнистої роси. Проте краще не створювати умов для її появи, тому в посуху рекомендується полив. На відміну від високорослих сортів компактні монарди-ліліпути гарні в невеликих квітниках, бордюрах і декоративних вазонах.

Догляд: після цвітіння обрізають верхівки стебел, коротку обрізку проводять на самому початку весни. Взимку сухі стебла, що затримують сніг, забезпечують захист від промерзання.

Чорнобривці

У вогненних зірочках, рясно розсипаних по кулястим від густого розгалуження кущика, не відразу впізнаєш чорнобривці. Але це вони і є! Такі ж солнцелюбні, жаро- і посухостійкі, пахучі і невтомні, як і всім знайомі чорнобривці прямостоячі або розлогі з великими суцвіттями-корзинками.

Ці завсідники міських клумб багатьом порядком набридли. Тому, вибираючи біля прилавка пакетики з насінням, ми часто навіть не дивимося на сорти, побачивши назву «чорнобривці». І даремно! Чорнобривці тонколисті на них зовсім не схожі. Дрібні немахрові суцвіття діаметром всього 2 см суцільний кольоровий вуаллю покривають пишні кущики з витонченою ажурним листям. Висаджені по одному і відкриті з усіх боків сонця кущики ростуть у формі акуратної кулі діаметром 20-40 см, а якщо вибудувати їх у лінійку, вийде щільний міні-бордюр.

Чорнобривці

Чорнобривці тонколисті представлені сортами жовтого, помаранчевого, цегляно-червоного забарвлення, а також двобарвними з плямами або облямівкою на пелюстках.

Чорнобривці тонколисті можуть створювати окремі ефектні куртини або вибудовуватися в не менш красивий живий бордюр.

Чорнобривці тонколисті можуть створювати окремі ефектні куртини або вибудовуватися в не менш красивий живий бордюр.

Дзвіночок

Дзвіночки завжди прикрашають сад, але дзвіночок середній "Чашка з блюдцем" вдобавок дає ще й привід здивуватися. Його оригінальний подвійний віночок нагадує два кубки, вкладених один в іншій, або чашку з блюдцем.

Рослина дворічна: в перший рік утворює розетку листя, на другий рік зацвітає. Кольори: блакитний, рожевий, білий. Кущ пірамідальної форми висотою 80 см.

Дзвіночок

Цікаві матеріали по темі:

Загрузка...

Незвичайні сорти звичних квітів: 2 коментарі

  1. Гадаю, що назви "Снігова Людина", "Йєті" - це все дань або моди, або маркетинговий хід для залучення уваги, хоча дійсно, красиві сорти виходять :)

  2. Дуже красиві сорти, я особисто велика шанувальниця аквилегии - у цієї рослини дуже вишукані квіти і за формою, і за кольором.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *