Садівник-городник > Квіти > Незабудка садова: скромна краса

Незабудка садова: скромна краса

 

незабудка догляд

Незабудка є рослиною, що відноситься до сімейства бурачникових. У дикій природі сьогодні налічується близько 50 видів цієї незабутньої квітки. Для того, щоб на своїй ділянці зустріти красиву незабудку, необхідно подбати про правильне вирощування і догляд за цією дивовижною квіткою.


Опис рослини

Незабудка садова зазвичай має блакитне забарвлення з гарним вічком жовтого кольору. Часом вічко може бути білим або рожевим. Квітки зібрані в пучок. Цвітіння відбувається протягом 3-4 тижнів. Якщо прохолодно, то процес може затягнутися і надовше. Весняні заморозки, якщо вони не великі, незабудкою переносяться дуже добре.

Незабудка в дизайні ландшафту

Незважаючи на скромність даної рослини, незабудка садова досить часто використовується ландшафтними дизайнерами. Найчастіше її розташовують так званими галявинками на газоні. Також її досить часто використовують і при густій рослинності, щоб урізноманітнити колірну гамму. Адже незабудка відмінно росте серед густої трави.

Останнім часом на присадибних ділянках можна зустріти мавританський газон. Без використання незабудки садової, такий газон існувати практично не може. Композиція повністю втрачає весь свій неперевершений вигляд. В якості важливої ролі для незабудки виступає декор бордюрів. Досить часто уздовж доріжок розташовується незабудка з весняними цибулинними рослинами.
Що стосується весняного оформлення ландшафту з використання незабудки, то її краще використовувати з тюльпанами або ж з нарцисами.

Як доглядати за незабудкою у власному саді?

Для того, щоб незабудка садова радувала око і створювала унікальний ландшафтний дизайн, необхідно подбати про правильний догляд при вирощуванні.

незабудка

Основні моменти:

 • Розташування. Незабудка садова відмінно виростає як в тіні, так і на поверхні, куди постійно падає сонце. Однак там де тінь, незабудка цвіте довше. У притінку квітки набувають яскраво-блакитного відтінку.
 • Земля. Скромна незабудка із задоволенням росте на вологому грунті. Занадто поживного грунту їй не потрібно, але і на піску з бідними показниками незабудка знаходитися не захоче.
 • Кількість вологи. Що стосується поливу, то рослина його практично не вимагає, особливо в тому випадку, якщо рости їй належить в затемненому місці. Наприкінці весни їй достатньо вологи в грунті. Однак за незабудкою необхідно спостерігати: якщо будуть помітні тьмяні листки, то в цьому випадку полив необхідно провести обов'язково.
 • Зимовий період. Зимувати незабудка не боїться. Тим більш що в смузі з м'яким кліматом їй зовсім нічого не страшно. В цілому ніяких спеціальних заходів не потрібно.
 • Розмноження. Невибаглива незабудка садова й у питанні розмноження. Щорічно висівати незабудку немає ніякої потреби, тим більше що розмножується вона саме насінням. Рослина все зробить сама за допомогою методу самосіву.

Як сіяти незабудку?

У тому випадку, якщо на ділянці немає незабудки, але дуже хочеться, щоб вона радувала око, необхідно закупити насіння і в липні приступити до висіву. Причому необхідно попередньо підготувати спеціальні гряди. Для підготовки ґрунту, необхідно її кілька разів перекапати і удобрити. Зокрема, треба додати торф, а далі трохи утрамбувати ґрунт. Після того, як насіння буде посіяне, необхідно трохи грунт присипати піском.

Далі постійно стежте за тим, щоб грунт був трохи вологим. Приблизно через 3 тижні можна чекати нових сходів. У першу зиму для молоденьких незабудок проведіть мульчування. Цей метод передбачає накривання грунту торф'яною крихтою або ж листям.

Шкідники незабудки

Незважаючи на невибагливість рослини і того, що вона дуже подобається людям, полюбляють її також різні шкідники, що в результаті призводить до появи хвороб.

незабудка шкідники

Головними недугами рослини можуть стати коренева і сіра гниль. Іноді на рослині може з'явитися несправжня борошниста роса. Попелиця також не омине стороною незабудку, причому нашкодити їй можуть різноманітні види. Крім того, поширені такі шкідники садової незабудки:

 • Хрестоцвіті блішки
 • Слимаки різних видів
 • Совки
 • Попелиці

Однак, для того щоб запобігти появі кореневої гнилі, можна провести профілактичні дії. Зокрема можна використовувати препарат «Хом». Його необхідно застосовувати у розрахунку на 10 літрів звичайної води 40 грам препарату. Витрата його становить 2 літри готового розчину на 10 кв.м. Використовувати розчин необхідно після того, як пройде 10 днів після появи сходів. Також застосовуються засоби проти роси мучіністої. Це можуть бути:

 • Топаз
 • Іскра
 • Скор

Дуже важливо вчасно запобігти появі шкідників на рослині, щоб надалі незабудка зростала на радість квітникаря.

Відео про складання букета з незабудок, фіалок і будяка:

Цікаві матеріали по темі:

Загрузка...

Незабудка садова: скромна краса: 2 коментарі

 1. Cофья on коментує:

  Яка гарна і чудова квітка!
  Надія, як ви багато вже написали статей, а я не могла потрапити до вас. Ви поміняли домен?
  Дуже красивий і цікавий блог у вас виходить!

 2. Садівник on коментує:

  Так, Софья, сайт переїхав. Спасибі!

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *