Садівник-городник > Квіти > Найпопулярніші і невибагливі однорічні та багаторічні квіти для саду

Найпопулярніші і невибагливі однорічні та багаторічні квіти для саду

Найневибагливіші квіти для саду

При облаштуванні земельних ділянок не обійтися без декоративних рослин. Залежно від розміру і призначення землі, її власник підбирає потрібні йому саджанці, не забуваючи і про садові квіти.

І дуже часто бажанням облагородити сад або територію біля заміського будинку супроводжує бажання зробити це з помірними фізичними і матеріальними витратами.


Тому багато хто прагне вибрати самі невибагливі квіти для саду. Як це зробити і яким видам віддати перевагу?

зміст:

 • Однорічники для вертикального озеленення
 • Невибагливі однорічники для клумб, газонів, бордюрів
 • Багаторічні квіти, прості у вирощуванні і догляді
 • Невибагливі цибулинні в саду

Однорічники для вертикального озеленення

Підбираючи рослини для ділянки, можна, звичайно, посадити прості і невибагливі різновиди багаторічних квітів, оформивши ними ділянку на десятиліття вперед. Однак, таке рішення має і негативну сторону - багато років доведеться дивитися на одну і ту ж колірну гамму. Тут допоможе внести різноманітність посадка невибагливих однорічників.

Без квітів з найбільшого роду сімейства берізка не обійтися, особливо якщо треба оформити будь-яку вертикальну конструкцію дуже швидко. Іпомея не тільки за шість - сім тижнів затягне своїми пагонами потрібний вертикальний простір і підніметься в висоту більш ніж на два метри, а й порадує на світанку розкриттям квіток - грамофонів. Розкритими квітки залишаються лише на початку дня, до обіду вони змикаються і в'януть.

На наступний ранок відкриваються нові бутони. В даний час є безліч сортів з квітами різних забарвлень: білими, ліловими, рожевими, синіми, червоними, двокольоровими.
Найбільше потрудилися над новими гібридами та сортами японські селекціонери. Завдяки їм з'явилися іпомеї - химери. Квітки у них здаються коричневими. До недоліків можна віднести те, що іпомея сильно уражається павутинним кліщем і попелицею (втім, дуже рідко).

Кобея. Цій однорічній ліані під силу піднятися на висоту більше 4 м. Вона добре гілкується, піднімається за рахунок своїх чіпких вусів. Рослина зацвітає в другій половині літа. Квітки - великі, до 10 см в діаметрі, дзвонові. В основному поширені сорти з фіолетовими і білими квітками.

Вирощують кобею найчастіше через розсаду, але можна зберегти і матковий корінь.
Недоліком рослини можна вважати те, що в холодне літо її зростання сповільнюється.

Своєю невибагливістю також відрізняються:

 • Мишачий горошок
 • Доліхена, "бузок кучерявий"
 • Настурція
 • Декоративний гарбуз
 • Ромашка

Крім вертикального озеленення, будуть потрібні однорічники і для горизонтальних просторів.

Невибагливі однорічники для клумб, газонів, бордюрів

Чорнобривці, петунія, майорець

Невибагливі квіти для саду та клумби

Мабуть, ці квіти не тільки одні з найвибагливіших, вони ще й найуніверсальніші. Завдяки тому, що зараз виведені сорти і гібриди розміром від 15 см до одного метра, їх можна використовувати і як почвопокривні, бордюрні, акцентні рослини.

До невибагливих петуній відносяться кущові і дрібноквіткові різновиди. Великою перевагою петуній є їх безперервне цвітіння з кінця травня до початку жовтня.

Також це один із самих невибагливих і дуже декоративних однорічних квітів. Завдяки різноманіттю найяскравіших забарвлень підходить практично для будь-якого куточка саду і поєднується з будь-якими іншими рослинами. Підбираючи однорічники для клумб і інших композицій, також не варто випускати з уваги наступні:

 • календулу
 • космею дваждиперістие
 • космею сірчано - жовту
 • декоративні соняшники
 • айстри

Невибагливих однорічних квітів безліч, підбираючи їх для саду, потрібно враховувати їх зростання, розміри стебел, забарвлення квітів, терміни цвітіння, щоб вони поєднувалися зі своїми багаторічними сусідами.

Багаторічні квіти, прості у вирощуванні і догляді

Серед невибагливих багаторічних квітів багато таких, які завдяки своєму красивому і рясному цвітінню радують квітникарів щороку.

Півонії трав'янисті

Наскільки прекрасні ці квіти, настільки вони і прості в посадці і догляду. Досить посадити кореневище півонії, забезпечити мінімальний догляд і своєчасний полив, як рослина набере величезну кількість бутонів вже на наступний після посадки рік. Є сорти з простими і махровими квітками.

Недоліком трав'янистих півоній є короткий період цвітіння, який закінчується на початку літа.

Ромашка садова, ромен або поповник

Невибаглива квітка ромен

Найпростіша не тільки на вигляд, але і у вирощуванні народна квітка. Вона не зіпсує своєю зовнішністю жоден сад і жоден квітник. Є різновиди до одного метра у висоту і з квітками до 8 - 10 см в діаметрі. Крайові квітки найчастіше білі, а серединні - жовті. З точки зору ботаніки, ромен не зовсім правильно називати ромашкою.

Під назвою ромашка до невибагливих багаторічних квіток відносять види піретруму:

 • перська ромашка, крайові квітки рожеві
 • кавказька ромашка, крайові квітки червоні або рожеві, відрізняється від перської формою листя

Люпин, золотарник

Невибаглива квітка люпин

Ця квітка після посадки в саду росте практично як бур'ян. Рослина високоросла, з гарними листами і різноманітним фарбуванням квітів. Абсолютно невимогливий до грунтів і не потребує складного догляду. Про люпин можна сказати, що посадив і забув.

Петунія

Посадити цю рослину набагато простіше, ніж позбутися від неї. Має сенс розміщувати в найвіддаленіших і неосвоєних куточках ділянки, щоб надати їм декілька облагородженого вигляду до того часу, коли до них дійдуть руки. Не варто забувати про наступні багаторічні рослинах, які не зажадають зайвої уваги і турботи:

 • космея криваво - червона
 • очиток
 • молодило
 • конюшина декоративна

Окремо варто сказати і про цибулинні багаторічники.

Невибагливі цибулинні в саду

До невибагливим цибулинних квітів можна віднести перш за все ті, які ростуть на одному місці від трьох до шести років і не вимагають щорічної пересадки.

Декоративні луки або алліум

Ці рослини здатні стати справжньою окрасою будь-якого саду і будь-якого квітника. Пересаджують декоративні луки раз в п'ять років. Різноманіття сортів дозволить підібрати алліум відповідний за термінами цвітіння, розміром і кольором.

Монтбреция імускарі

Ця квітка родич ірисів. Її називають ще японським гладіолусом. За кілька років рослина здатна покрити досить велику територію, пересадки так само потребує не частіше ніж один раз на п'ять років.

Невибагливі рослини з дуже дрібними цибулинами. Цвітуть дуже рано навесні, можуть стати альтернативою іншим первоцвітам. Квітки у них білі, сині, фіолетові з приємним і ніжним ароматом. Цвітіння досить тривале, до 20-25 днів. На одному місці ростуть до п'яти років.

Вибираючи невибагливі квіти для ділянки, все ж треба враховувати її особливості та забезпечити рослинам мінімальний догляд у вигляді прополки, поливу і підгодівлі, інакше навіть найвитриваліші з рослин можуть не тільки не зацвісти, але і втратити будь-яку декоративність.

Відео про вирощування однорічних:

Цікаві матеріали по темі:

Загрузка...

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *