Садівник-городник > Квіти > Молочай Міля або блискучий: яким повинен бути догляд в домашніх умовах

Молочай Міля або блискучий: яким повинен бути догляд в домашніх умовах

Догляд за молочаєм Міля

Молочай блискучий (молочай Міля) являє собою рослину, яка зі свого сімейства є найпривабливішою і чарівною. Молочай — це невеликий сукулентний чагарник з колючками, який відрізняється невеликим зростанням, має досить масивні стебла, на яких ростуть листочки яскраво-зеленого забарвлення.


Природне місце перебування даної рослини — це острів Мадагаскар з його посушливими районами, а також Мексика.

У європейських країнах та Україні вирощується тільки в грунті закритого типу. Це можуть бути різні садочки, оранжереї, приміщення загального призначення (офіси, вестибюлі), а також підвіконня в квартирах і приватних будинках.

Опис молочаю Міля

Молочай Міля

У весняний та осінній період часу пагони молочаю Міля починають покриватися невеликими за розмірами квіточками. Сама квітка не є прикрасою рослини, а ось його прицвітник — це та частина, яка у кожного викличе естетичну насолоду. Колірна гама може бути найрізноманітнішою: від білого кольору до яскраво-рожевих відтінків. Розмір і насиченість кольору в повній мірі залежать про того, в яких саме умовах відбувався розвиток рослини.

Головна особливість молочаю полягає в його невибагливості до умов утримання.
Необхідно тільки дотримувати хороше освітлення для рослини, з рештою ж умов, часом навіть і не зовсім сприятливими, молочай може змиритися. Світло має бути максимально яскравим, тому краще всього навіть знаходити місце для розвитку квітки під прямими сонячними променями.

У тому випадку, якщо світла молочаю Міля буде достатньо, кущ дійсно буде пишним, а квіти яскравими і великими. Якщо рослина росте в тіні, то вона з часом починає витягуватися, стебла стають тонкими, кількість листя поступово зменшується, а квіти і зовсім не приносять ніякої краси.

Правила догляду за блискучим молочаєм Міля

Догляд за молочаєм Міля

Поливати Молочай Міля необхідно рясно, але рідко. Головне, щоб грунт встиг просихати в повній мірі. У зимовий період часу рослина знаходиться в стані спокою, тому полив варто значно скоротити, особливо, якщо поруч з квіткою розташований опалювальний прилад. Але не варто допускати того, щоб грунт пересихав.

Цей фактор робить негативний вплив на квітку, вона починає скидати пожовкле листя, що не може не позначитися на естетичних характеристиках. Але як тільки будуть відновлені всі необхідні умови, молочай відновлюється в короткі терміни.

Молочай Міля гине від сухого ґрунту в дуже рідкісних випадках, наприклад, якщо ви кілька тижнів зовсім не будете поливати його. Ця рослина пристосована до розвитку в умовах з недоліком вологи. Набагато страшніше і небезпечніше для рослини надлишок вологи в грунті, це може призвести до того, що почнеться процес загнивання кореневої системи квітки.

При поливі варто бути уважним і уникати попадання крапель вологи на листя, зокрема на стеблову основу, так як це може призвести до активного розмноження грибків. Тому, якщо в літній період часу, квітка росте у вас під відкритим небом, її необхідно оберігати від опадів. Найкраще розташувати горщик з квіткою на терасі або веранді критого типу.

Молочай Міля не вимагає вологого повітря навколо себе. Ця рослина, як показує практика, відмінно росте і добре себе почуває в самих звичайних квартирах, навіть в зимовий період часу, коли повітря є дуже сухим.

Для розмноження необхідно використовувати, переважно, вегетативний метод. Для розмноження необхідно буде заготовити у весняний або літній період стеблові живці, які зрізаються з основного куща. Молочний сік ретельно змивається водою зі зрізу, потім його необхідно просушити і посадити в грунт з суміші піску і торфу.

Коріння з'являться, в середньому, через 2 місяці після посадки. У деяких випадках живці можуть дати відростки і навіть якщо їх просто встановити в воду. Подібний метод діє не завжди, і іноді живці просто загнивають.

Шкідники і захворювання блискучого молочаю Міля

Шкідники та захворювання блискучого молочаю Міля

Незважаючи на те, що Молочай Міля є досить невибагливою рослиною, у нього є ряд шкідників, які негативним чином впливають на його стан і розвиток. Серед паразитів, необхідно відзначити наступних:

  • попелиці
  • білокрилки
  • щитівки
  • павутинний кліщ

Позбуватися таких шкідників можна як за допомогою спеціальних препаратів, так і використовуючи ручний метод. До препаратів для обробки рослини від паразитів, необхідно віднести "Децис", "Фітоверм", "Деррисом", а також всі засоби, до складу яких входить така речовина, як парметрін.

Якщо паразити встигли заразити листя, то їх необхідно видалити, щоб інфекція не поширювалася далі. Якщо, незважаючи на дотримання всіх сприятливих умов для росту і розвитку рослини, молочай жовтіє, листя опадає, то, найімовірніше, рослина уражена борошнистим червецем, який оселився в кореневій системі. Це грибок, який залишає на коренях білі сліди, немов невеликі жмені борошна.
В даному випадку проводиться повна дезінфекція горщика, грунт змінюється на інший.

Уражені грибком коріння повинні бути промиті розчином інсектициду. У випадку, якщо немає можливості повної заміни землі, то її можна просто прокип'ятити, після чого додати в неї добрива мінерального типу.

Найчастіше проблеми можуть бути пов'язані просто з неправильним доглядом. Тому, в першу чергу, необхідно переглянути всі умови, в яких міститься ця рослина. У зимовий період часу, так як рослина знаходиться в стані спокою, вона може дещо змінити свій зовнішній вигляд, причому в негативну сторону, але не варто цього лякатися. З весною молочай Міля зацвіте і стане чудовою прикрасою вашого будинку.

Відео-опис молочаю Миля:

Цікаві матеріали по темі:

Загрузка...

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *