Садівник-городник > Квіти > Перлина колекцій садівника: мертензія декоративна і мертензіі дикорослі

Перлина колекцій садівника: мертензія декоративна і мертензіі дикорослі

mertenzia мертензія

Мертензіі - вельми популярні декоративні рослини, які часто можна зустріти в колекціях садівників. Догляд за ними досить простий. З іншого боку - це дуже витончені рослини, особливо в період цвітіння. В дикій природі у певних куточках світу можна зустріти різні види мертензіі, які здатні насправді зачарувати мандрівника казковою красою.


Мертензія в садах

Мертензія, з роду бурачникових, - прекрасне листяна декоративна рослина. Чимало квітникарів вважають її справжньою перлиною в своїх багатих квітами колекціях. Оптимально підходить для оформлення альпійської гірки. В саду вже з самої ранньої весни можна впізнати мертензію по її щільниму, красивиму листю. Воно має перлинно-блакитний тон; витончено виглядає переливання відтінків; вони створюють принадність поєднання тонів морської води.

Рясне цвітіння відбувається з травня по липень. Квітки — прекрасні дзвіночки, які відрізняються блакитним кольором особливої інтенсивності з легким бузковим відтінком.

Середина літа — це період піку декоративних характеристик мертензіі. Тим не менш, аж до появи холодів, рослина здатна зберігати свою охайність і ефектність. Дуже невимоглива до умов утримання. Добре почуває себе і на сонці, і в півтіні. Те ж саме можна сказати і про грунти. Єдине, що дуже негативно впливає на мертензію — це застій води.

Якщо садівнику потрібно, щоб мертензія розросталася швидко, то необхідно спеціально підготувати ґрунт. Він повинен бути свежим, пухким і мати необхідні поживні речовини. Відзначимо ще одну важливу якість мертензіі — стійкість до холоду і морозів. Рослині не знадобиться укриття.

Посів і догляд

мертензії дикорослі

  • Насіння мертензіі сіють у спеціальні розсадні ємності — контейнери. Уміщений у них грунт повинен мати дві головні якості: структурність і рихлість. Притому, необхідно спостерігати за тим, щоб грунт не збивався. Якщо посів осінній, то контейнери вкопують у грядки на зимовий період. Тут головне, щоб не було вимокання в період осені.
  • Сіянці повинні отримувати регулярний полив. Постійно необхідно піклуватися про те, щоб грунт був досить пухким. Важливо, природно, і освітлення. Головне, щоб мертензія не відчувала потрапляння прямих променів. Дуже часто садівники вдаються до пікіровки сіянців з тим, щоб перемістити їх в грунт з більш оптимальними поживними параметрами.
  • Коли розсада вже дозріла, варто подбати про її висадку у відкритий ґрунт, вже на її постійне місце. Кращий час для цього вечір; можна і вдень, але в похмуру погоду. Важливо при висадці не забути замульчувати ямку, перед тим добре поливши. У перший рік висадки на постійне місце мертензія формує саме кущ, його крону. Вже у другому році слід чекати цвітіння.

Догляд за мертензією, котра вже висаджена на постійне місце, також має деякі особливості. Так, з приходом весни варто подбати про підгодівлю рослини. Для цього вдаються до повного мінерального добрива, що має необхідні мікроелементи. Досвідчені садівники завжди радять періодично підгодовувати ґрунт деревною золою. При цьому не рекомендується вдаватися до органічних добрив.

Коли період цвітіння вдається до кінця, квітконоси акуратно зрізують. З приходом осені листя також обрізають, приблизно на 5 см. Буває, що садівники в цей час також використовують для підсипки листовий перегній, особливо - добре перепрілий.

Різновиди рослини

різновиди мертензії

Мертензія звичайна
Мертензія звичайна — це золотисто-жовта квітка, яка має чітку яскраво-помаранчеву окантовку. Висота даної рослини досягає 6 дм; ширина в середньому - близько  3,8 дм. Рослина має небесно-блакитні квітки у формі дзвіночків. Листя - м'ясисті, сіро-зелені.

Мертензія приморська
Існує чимало видів мертензіі. Один з найбільш відомих, крім звичайної, - приморська мертензія. Цей багаторічник досягає висоти в 15 см.
Приморську мертензію можна зустріти в садах з кам'янистим ґрунтом. Період цвітіння припадає на середину літа, тобто переважно на липень. Рослина здатна зберігати свої декоративні якості протягом періоду вегетації. Квітки — невеликі, воронкоподібні, темно-блакитні.
Листя — блакитно-сизе, воскоподібне, довгасте. Стебла відрізняються густим листям, розпростерті. Найбільш ефектний вигляд рослина має навесні. У цей час починають формуватися розетки. Посів приморської мертензії здійснюють двічі: навесні або під зиму. Цьому процесу повинна передувати попередня стратифікація в 2 місяці за умови 0 + 4 градусів. Догляд за рослиною полягає в систематичних поливах.
Мертензія віргінська
Мертензія віргінська — ще один вид даної рослини. Її батьківщиною вважається Північна Америка. Рослина поширена вздовж струмків, частіше - на сирих луках. Даний багаторічник характеризується дуже потужним, м'ясистим кореневищем.

Період цвітіння - весна. Після цього спостерігається відмирання вегетативної частини. Уже до середини літа призупиняються в рослині всі життєві процеси. Віргінська мертензія дуже стійка до морозів. Витримує -40 градусів.

Мертензія сибірська
Мертензія сибірська - рослина, яка досягає висоти до 80 см. Вона має сизуватий відтінок. Кореневище м'ясисте, товсте, горизонтального напрямку. Волотисте суцвіття має кілька завитків. Квіти блакитного кольору; період цвітіння - кінець червня - початок липня. Зустрічається рослина у верхів'ї Єнісею, гирлі Підкаменної Тунгуски, в Бурятії.
Мертензіі - вельми невимогливі рослини, які можуть прикрасити будь-який сад або квіткову колекцію. Для багатьох садівників вони стали невід'ємною рослиною в їх садах, хоча мертензіі зустрічаються в дикій природі. При цьому існує чимало їх підвидів. Ми зупинилися лише на головних.

Відео про квітучі рослини, які прикрасять ваш сад:

Цікаві матеріали по темі:

Загрузка...

Перлина колекцій садівника: мертензія декоративна і мертензіі дикорослі: 2 коментарі

  1. Любовь on коментує:

    На первых картинках цветы на бораго (огуречник) похожи...

  2. Марія on коментує:

    Мертензія має багато різновидів, але на мою думка, найчарівніша все-таки блакитна.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *