Садівник-городник > Квіти > Левкой або Матіола Ефективне вирощування з насіння і правила пересадки

Левкой або Матіола Ефективне вирощування з насіння і правила пересадки

Левкой фото

Левкой який ще називають Матіолою являє собою напівкущову рослину, висота якої становить 30-80 см.

Листя квітки мають довгасту форму і сизо-зелений колір. Квіти мають махрову структуру і сильно пряний аромат.

Діаметр квітки становить 2-3см, самі суцвіття зібрані в колос. Квітки рослини можуть бути прості і махрові.

Утворення насіння відбувається тільки у простих квіток.


Зміст:

  • Як сіяти левкой?
  • Пересадка матіоли у відкритий грунт
  • Особливості вирощування левкою
  • Шкідники і хвороби матіоли

Як сіяти матіолу або левкой?

Для забезпечення довгого цвітіння левкою, починати посів потрібно в лютому і продовжувати висівати кожні двадцять днів. Щоб матіола не ушкоджувалася чорною ніжкою, її краще сіяти при тихій, не дуже сонячній погоді. Також запобігти пошкодженню допоможе слабкий розчин марганцівки, який заливають в ящики з грунтом перед посівом.

Матіола або левкой на фото

При появі перших сходів ящики з рослинами необхідно перенести в провітрюване приміщення, температура в якому не повинна перевищувати десять градусів. В процесі зростання слід проводити помірний полив саджанців. Полив потрібно проводити тільки в ранкову пору, щоб поверхня ґрунту могла висохнути і добре провітриться протягом дня.

Наступний етап після посіву левкою - це пікірування. Ці роботи слід проводити тільки після того, як на сіянці з'явилися два семідольних листочка. Ємності для пікіровки матіоли повинні бути з дном, що виймаються, щоб пересадку можна було проводити з грудкою землі. Це обумовлено тим, що левкой погано переносить пересадку і для кращого приживання квітки, його краще садити з землею.

Пересадка Матіоли у відкритий грунт

Для пересадки краще вибирати безвітряне і сонячне місце. Грунт для пересадки матіоли може бути будь-який, але при можливості, краще, щоб він був суглинистим. Перед посадкою землю потрібно удобрити органічним підживленням. Далі, слід зробити лунки і полити їх водою. У готові лунки висаджуються паростки разом з грудкою землі. Посаджену рослину потрібно навколо присипати землею і обжати.

Відео про квітку левкой (матіола):

При пересадці слід залишати між рослинами відстань в тридцять сантиметрів. Насіння левкоя можна і відразу садити у відкритий грунт. Робити це треба в кінці квітня. Після того, як на сіянцях з'явиться близько чотирьох листків, проводиться прорідження. При цьому, відстань між сходами має бути близько п'яти сантиметрів.

Особливості вирощування левкою

Квітка левкой фото

В процесі вирощування левкою в горщиках його потрібно поступово загартовувати. Це необхідно для того, щоб у відкритому грунті він зміг легко переносити морози. Тому, в приміщеннях, де знаходиться розсада матіоли, потрібно спочатку відкривати кватирки, а потім вже повністю все вікно. Пересадку у відкритий грунт бажано здійснювати в похмурий день, щоб рослина краще перенесла висадку.

Дуже важливо, щоб на місці, де буде проводитися посадка левкою, раніше не росли рослини сімейства хрестоцвітних. Адже левкой дуже швидко заразитися чорною ніжкою, або ж килою.
У зимову пору року квітку краще не підгодовувати, так як взимку матіола повинна знаходитися в стані спокою. При вирощуванні левкою дуже важливо дотримуватися стерильності. Насіння квітки може зберігати свою схожість близько шести років. Після того як левкой відцвіте, на другий рік небажано садити йогона це ж місце. Повертати левкой можна тільки через три роки.

Шкідники і хвороби левкою

Вирощування левкою

Хрестоцвітні блішки. Це чорні блискучі маленькі стрибаючі жучки, які проїдають дірочки в м'якоті листя, або ж повністю їх скелетують. Пошкоджені рослини дуже швидко гинуть. Щоб боротися з цими шкідниками, необхідно листя левкою і грунт обробляти золою або скористатися хімічними засобами захисту.

Весняна капустяна муха. За своїм зовнішнім виглядом вона нагадує звичайну кімнатну муху. Личинки капустяної мухи в основному пошкоджують корінь рослини, але іноді вони можуть виїдати внутрішній хід кореня і кореневої шийки. Якщо квітка сильно вражена шкідниками, то вона засихає. Щоб запобігти нападу шкідників на рослину, слід регулярно полоти бур'яни сімейства хрестоцвітних.

Також в період бутонізації левкой потрібно запилювати тютюновою сумішшю і золою. Якщо комах на рослині дуже багато, то доведеться застосовувати спеціальні хімічні препарати.

Ріпаковий квіткоїд. Це жучок, личинки якого з'їдають маточки і тичинки рослини. В результаті, пошкоджені бутони обпадають і засихають.

Що стосується хвороб левкою, то до них відносяться:

Матіола левкой фото

Мозаїка левкою. Це хвороба, яка проявляється у вигляді мозаїчних плям на пелюстках і листках рослини. Тому, щоб не допустити зараження всіх рослин, уражені квітки треба повністю видаляти.
Чорна ніжка. При розвитку цієї хвороби уражаються сіянці і розсада квітки. Хвора рослина тоншає, буріє і може загнити. Для профілактики даної хвороби, полив потрібно проводити з додаванням марганцівки. Також перед висівом слід проводити протруювання насіння.
Кіла хрестоцвітних. Ця хвороба з'являється тоді, коли в коренях рослини проникає грибна інфекція. При пошкодженні клітини рослин збільшуються і в результаті утворюються нарости. Навіть після відмирання рослин, інфекція може залишатися в грунті до п'яти років.

Матіола або левкой вирощування

Цікаві матеріали по темі:

Загрузка...

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *