Садівник-городник > Квіти > Кращі селекційні сорти бузку усіх кольорів забарвлення квіток

Кращі селекційні сорти бузку усіх кольорів забарвлення квіток

Кращі сорти бузку

Складно уявити весняний сад без красивого ніжного бузку. Найчастіше на присадибній ділянці висаджують один-два, максимум три кущі цієї культури. Однак якщо зібрати всю колекцію сортів бузку, то ділянки може і не вистачити.

Цей рід, що відноситься до сімейства маслини, налічує в даний час близько 30 видів і практично в кожному з них виведені красиві сорти, загальна кількість яких становить близько 2000. Про найкращі сорти бузку поговоримо сьогодні.


Селекція цієї декоративної культури почалася близько двох століть тому з робіт французів Віктора і Еміля Лемуан. Завдяки їм на світ з'явилося понад 200 сортів бузку. Чимало культиварів вивів і російський селекціонер І.В. Мічурін. До теперішнього часу селекційні роботи вчених тривають, а садівники тим часом можуть насолоджуватися бузковою чарівністю і ніжним ароматом.

Кращі селекційні сорти бузку

При зборі інформації про сорти бузку постає закономірне питання, як зорієнтуватися і вибрати найбільш красивий. Але, як відомо, поняття краси суб'єктивне. Тому щоб було легше визначитися і посадити в своєму саду «найпривабливіший і найгарніший» бузок, варто познайомитися з основними групами сортів. Їх налічується сім, а в основу цієї класифікації покладена ознака забарвлення квіток.

Білі квітки бузку

Білий бузок на фото

«Мадам Казимір Пер'є»

Суцвіття у цього сорту довжиною до 20 см і утворені густомахровими квітками. Бузок дуже запашний, характеризується рясним цвітінням.

«Лебедушка»

Квітки прості, але дуже витончені і великі (до 3,2 см). Забарвлення має слабкого кремового відтіноку. Цвітіння у цього бузку помірне, а за термінами - середнє.

«Галина Уланова»

Ще один прекрасний, по-справжньому кращий сорт бузку з числа білоквіткових. Відтінок суцвіть може бути чисто-білим або кремовим. Квітки великі (до 3 см), мають яскравий ароматом і розпускаються в середньопізні строки.

З інших білоквіткових сортів заслуговують на увагу сорти «Рочестер», «Мадам Лемуан», «Монік Лемуан», «Пам'ять про Колеснікова», «Захисникам Бреста» та інші.

Лілові квітки

Лілові квітки бузку фото

«Гастелло»

Великі (до 3 см) і прості квітки мають незвичайну форму за рахунок вигнутих пелюсток. Суцвіття компактні з лілово-пурпуровим відтінком. Квітки розпускаються в середні дати.

«Шереметьєв»

Прості, але досить великі (близько 3 см) квітки утворюють щільні суцвіття насиченого пурпурового забарвлення. Кущі у даній бузку високі і стрункі.

Не менш красиві сорти з бузковими суцвіттями: «Мішель Бюхнер», «Олексій Маресьєв», «Пам'ять про Кірова» та інші.

Фіолетові квітки

Фіолетові квіти бузку фото

«Космос»

Прості значні за розміром (до 2,5 см) квітки мають темно-фіолетове забарвлення і жовті тичинки. Сорт відрізняється високою пагонообразуючою здатністю і середньостроковим цвітінням.

«Сутінки»

Прості відносно великі (до 2,5 см) квітки мають синювато-фіолетовий відтінок. Сорт характеризується сильним ароматом. Цвітіння помірне середньострокове.

Не менш цікаві й привабливі в цій групі сорти «Максимович», «Пам'ять про Вехов» та інші.

Блакитні квітки

Блакитні квіти бузку фото

«Мрія»

Прості, але значні за розміром (до 3 см) квітки мають лілово-блакитний тон. Цвіте цей бузок рясно в середні по термінах дати.

«Надія»

Великі квітки (до 3 см) відрізняються махровістю. У блакитному забарвленні бутонів помітні лілові нотки, після розпускання квіток тон змінюється на світло-блакитний. Великі ущільнені суцвіття досягають декоративності пізніше інших сортів.

Суцвіття в блакитних тонах мають також «Амі Шотт», «Мадам Шарль Суше» та інші сорти.

Рожеві квітки

Рожеві квіти бузку фото

«Гортензія»

Прості відносно великі (до 2 см) віночки за своєю формою схожі на квітки гортензії. Суцвіття з рожево-ліловим відливом мають запашний аромат. Бузок характеризується високою кількістю суцвіть на кущах, які розпускаються в середні терміни.

«Ніна»

Квітки у цього бузку до 2 см в ніжно-рожевій гаммі. Вони мають виражений аромат. Махровий сорт, цвітіння якого починається рано.

«Бюффон»

Прості лілово-пурпурові квіти до 3 см в діаметрі, за формою нагадують дзвіночки. Один з найбільш ранніх сортів. «Бюффон» цвіте дуже рясно і тривало.

До рожево-квітучої групи відносять також сорти «Катерина Хавемейер», «Олена Россі», «Маршал Василевський», «Валентина Гризодубова» та інші.

Червоно-пурпурові квіти

Червоно-пурпурові квіти бузку фото

«Леді Ліндсей»

Прості і дуже значні за розміром (до 3,7 см) квітки мають легкий ненав'язливий аромат. Розпускається бузок в середні дати і цвіте середньопомірно.

«Індія»

Прості до 3 см квітки мають подовжені і злегка зігнуті пелюстки. За термінами цвітіння і великій кількості суцвіть відноситься до середньої групи. Дуже гарний, але поки малопоширений сорт бузку.

Інтерес представляють і інші сорти цієї групи: «Микола Михайлов», «Зоря Комунізму» та інші.

Пурпурові квіти

Пурпурові квіти бузку фото

«Червона Москва»

Прості до 2 см квітки вираженого майже червоного тону з помітними жовтими тичинками. Кущі «Червоної Москви» дуже красиво виглядають поруч з бузком рожевого кольору. Цвітіння настає в середні терміни і характерізується помірною інтенсивністю.

«Павлинка»

Махрові, відносно великі (до 2,5 см) квітки мають в межах одного віночка колірний перехід від світло-пурпурового забарвлення до лілово-пурпурового. Суцвіття значні (довжиною до 25 см), розпускаються в ранні дати.

Не менш примітні і інші кращі сорти бузку з пурпурно забарвленими суцвіттями: «Фюрст Бюлов», «Френк Патерсон», «Анна Шіач».

Цікаві матеріали по темі:

Загрузка...

Кращі селекційні сорти бузку усіх кольорів забарвлення квіток: 2 коментарі

  1. Дякую за поради з пошуку красивого сорту. Дуже сподобалася "Індія"!

  2. Красивые сорта - больше люблю темную сирень, но ее лучше высаживать вперемешку с белой, тогда смотрится вообще бесподобно!

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *