Садівник-городник > Квіти > Клематис маньчжурський: опис, посадка і догляд

Клематис маньчжурський: опис, посадка і догляд

Клематис маньчжурський опис посадка і догляд

Господарі дачних ділянок нерідко прикрашають свою територію, використовуючи вертикальне озеленення.

Відмінно декорують альтанки, огорожі або дахи ліани, які красиво зацвітають. Для цього ідеально підійде клематис маньчжурський.


Опис рослини

Клематис маньчжурський являє собою багаторічник, який ідеально підходить до різних умов клімату. Він легко переносить морози, але любить місця, які добре освітлюються сонцем. Він зможе розвиватися і в півтіні, але, все ж, краще вибирати сонячні терріторіі. У цього сорту клематиса суцвіття з'являються тільки на пагонах поточного року. З цієї причини перед зимівлею видаляються всі старі пагони. Це велика перевага, оскільки така обрізка для садівника буде легкою, якщо порівнювати з іншими сортами клематисів. Адже у них потрібно вибирати певні пагони, які слід обрізати.

Клематис маньчжурський фото

Зацвітає рослина маленькими квітками білого кольору. Особливо рясно вони з'являються в червні та липні. Такий клематис розростається кущем, а в період цвітіння від нього випромінюється приємний аромат, навіть якщо людина знаходиться далеко від рослини. Такий сорт невибагливий, довжина його пагонів може досягати до півметра. Його використовують для озеленення невисоких об'єктів.

Посадка і правила догляду

Спочатку слід правильно посадити рослину. Для неї потрібно заздалегідь підготувати грунт, адже вона буде розвиватися на одному місці тривалий період. Для посадки потрібно буде викопати середні ямки. Щоб їх засипати, використовується такий склад грунту:

 • Пісок
 • Торф
 • Мінеральні добрива
 • Перегній
 • Суперфосфат
 • Зола
 • Вапно

Ці всі складові добре перемішуються, далі сумішшю засипають ямку. Якщо грунт занадто зволожений через близько розташовані ґрунтові води, тоді на дно викопаної ямки викладається дренаж.Чтоби рослина нормально розвивалася, біля неї споруджується опора. Деякі люди не встановлюють її. У такому випадку рослина утворює килим, який укритий красивими квіточками.

Коли висаджується клематис, потрібно стежити, щоб біля нього не було ніяких перешкод. Це може бути перегородка з бетону, каміння. Вона буде заважати розвиватися рослині. Такі перешкоди сприяють тому, що грунт швидко нагрівається, а це погано позначається на клематисах.

Розмножувати рослину можна такими способами:

 • Живцями
 • Отводками
 • Поділити кущ

Рослина любить світло. Якщо вона розвивається в тіні, тоді не будуть з'являтися квіточки. З цієї причини досвідчені садівники радять висаджувати клематис на територіях, які добре освітлюються сонцем. Легка тінь допускається. Якщо людина живе на півдні, де грунт часто перегрівається, тоді йому краще посадити клематис в півтіні. Рослина погано реагує на вітряну погоду, так як вітер ламає гілки, зносить суцвіття. Це також варто брати до уваги при виборі території для посадкі.4 рази за сезон потрібно внести в грунт мінеральні добрива. Робити це слід після поливу. Рослина любить пухкий грунт, насичений перегноєм. Підживлення потрібно здійснювати з 2-го року життя.

Щоб коріння клематиса НЕ перегнивало, рекомендується біля нього посадити однорічні рослини. Перед початком зими слід здійснити обрізку, прибрати старе листя. Рослина любить зволожену землю, тому варто рясно її поливати. Особливо не варто забувати про полив в спеку. Але потрібно стежити, щоб вода не застоювалася. Коли квітка досягне 3-річного віку, поливати її потрібно 2 рази на тиждень. Під кожен кущ варто виливати до 3 літрів води. Щоб волога швидко не зникала, грунт мульчують тирсою, сосновою корою або перегноєм. Робити це слід протягом усього літа.

Відео про клематиси:

Особливо рясно цвіте клематис, коли він вже прожив 5-6 років. До цього на рослині з'являється трохи кольорів. Коли клематису виконається 3 роки, він починає сильно розростатися. Систематично слід видаляти бур'яни, здійснювати прополку, оскільки клематис може постраждати від пошкодження коренів. У такому випадку доведеться знищити рослину. Після цього на його місце пару років можна нічого висаджувати.

Обрізка пагонів

Щоб рослина добре розвивалася і цвіла, потрібно здійснювати обрізку. Для цього рекомендується обрізати гілки, які підсохли або пошкодилися. Також обрізання роблять тоді, коли тільки було посаджено молоду рослину. Крім того, ще необхідно стежити за рослиною весь сезон, слід обрізати пагони перед зимою. Що стосується клематиса маньчжурського, то у нього видаляються всі старі пагони. Адже квіти з'являються тільки на молодих гілках.

Хвороби та шкідники

Клематис маньчжурський шкідники та хвороби

На рослину можуть нападати шкідники, вона здатна постраждати від деяких захворювань.

Часто бувають такі проблеми:

 • Ураження сірою гниллю. Це трапляється тоді, грунт занадто перезволожений, сирий. Щоб позбутися такої проблеми, потрібно прибрати причину і обробити рослину антисептиком.
 • Ураження борошнистою росою. У такому випадку на молодих пагонах з'являється білий наліт.
 • Клематіс перестає рости і цвісти. З цим захворюванням можна боротися. Для цього видаляються пошкоджені гілки, а кущ обприскується кальцинованою содою або іншим засобом.
 • Поява іржі. Часто з такою проблемою можна зіткнутися у весняний період. На частинах клематиса з'являються бурі плями із спорами. Це призводить до того, що відбувається деформація рослини, і вона засихає. Щоб боротися з проблемою, необхідно використовувати хімічні препарати.

Клематис може також постраждати від шкідників. Особливо варто побоюватися галловуї нематоди. Цей шкідник вражає кореневище. У підсумку допомогти кущу вже неможливо, тому доводиться його знищувати. Тому слід ретельно оглядати кореневу систему при покупці рослини.

Також варто побоюватися попелиці, кліща або слимаків. Але вони не становлять особливої ​​небезпеки для рослини, так як з ними легко боротися. З метою профілактики потрібно систематично прибирати бур'яни.

Якщо з'явилися такі шкідники, варто обробити клематис спеціальними засобами. Також використовуються народні методи у вигляді настою на часнику або відвару з лушпиння лука.

Клематіс маньчжурський легко може перенести заморозки. Але, все ж, багато садівників утеплюють рослину перед зимою. Для цього використовуються ящики, листя, хвоя.

Отже, клематис маньчжурський є красивою рослиною, якою можна прикрасити дачну ділянку. Щоб кущ радував своїми квітами, слід знати основні правила догляду.

Клематис маньчжурський опис посадка і догляд

Цікаві матеріали по темі:

Загрузка...

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *