Садівник-городник > Квіти > Кала ефіопська: унікальна витончена рослина

Кала ефіопська: унікальна витончена рослина

калла

Кала ефіопська також носить назви: білокрильник, ароннік. Кала ефіопська належить до роду ароїдних або ароннікових. В Україну квітка була завезена з болотистих місць Південної Америки, де рослина росте в природі без людського втручання.


Опис рослини

Кала ефіопська відноситься до сімейства вічнозелених багаторічних рослин з розвиненою бульбоподібною кореневою системою. Лист рослини має глянсову зелену поверхню, а у деяких сортів прикрашена білявими напівпрозорими цятками. Довжина листа може досягати до 50 см, а ширина до 20 см, листова пластина знаходиться на товстенькому черешку, довжина якого приблизно дорівнює довжині самого листа.

Забарвлення покривала має білий, жовтий, рожевий, кремовий кольори, але селекціонери не зупиняються на досягнутому, виробляючи на світ творіння з абсолютно унікальним забарвленням покривала. Всі сорти мають одну особливість: після запилення від рідного кольору покривала не залишається і сліду, і забарвлення, не залежно від первісного, стає зеленим.

Бутон складається із згорнутого в трубку покривала, яке потім відгинається. Квітка, що сформувалася, має короткотрубчате поривало біля основи, яке гладко розширюється догори, у вершини приймає вигляд раковини з загостреним краєм. Суцвіття розташовуються на довгих квітконосах, знаходяться над невеликою розеткою прикореневого листя. В погожий сонячний день квіти калл мають слабовираженний аромат ананаса.

Рослина досягає у висоту 80 см, по закінченню цвітіння надземна частина відмирає частково або повністю. На зміну відмерлму листю з'являються свіжі молоді пагони.

Догляд за рослиною

Калла має два життєвих періоди: період цвітіння і період спокою. Це пов'язано з умовами середовища природного проживання рослини. Так як в природному середовищі існування в період з травня по липень настає посушливий час, і природно це призводить до пересихання боліт, то і в домашніх умовах вирощування не варто забувати про це.

калла або ароннік

У період цвітіння рослина вимагає регулярного поливу з регулярним внесенням добрив. Добрива, що вносяться в період цвітіння, повинні містити вполовину менше звичайної норми азотистих компонентів.

Після цвітіння різко знижують, а згодом і зовсім припиняють полив рослини. Настає період спокою, в цей час горщик з улюбленою рослиною прибирають в сухе темне місце і залишають до появи нових пагонів. У період спокою рослина вимагає зниженого до себе уваги.

Після спокою калу пересаджують, видаливши всі відмерлі листя до появи свіжих пагонів. Бульба висаджується на глибину 7-10 см, при більш дрібної посадці листя не зможуть триматися у вертикальному положенні, будуть некрасиво лежати. Грунт злегка зволожують і ведуть помірний полив до появи перших листків. Молоді листочки з'являються через 2-3 тижні після пересадки. Цей час є початком рясного поливу і підживлення рослини.

Регулюючи температурний і кисневий режими, можна підтримувати ароннік в постійно квітучому стані, не забуваючи про життєво необхідний спокій. Рясне цвітіння підтримується на протязі до 4 років, після цього бульба вимагає нової пересадки.

Основними умовами правильного догляду є:

  • температура навколишнього середовища 15-17 градусів
  • рясний полив під час активного росту і цвітіння
  • регулярне вдобреня грунту
  • дотримання періоду спокою
  • регулярне провітрювання приміщення

Правильний та дбайливий догляд за Калою ефіопською дає можливість насолоджуватися неповторною красою та вишуканістю рослини не один рік.

Розмноження рослини

Обов'язковим прийомом для розмноження рослини є його пересадка. Якщо рослину не піддавати періодичній пересадці, то вона обростає великою кількістю дрібних пагонів та перестає радувати око прекрасним рясним цвітінням. Пасинкування доцільніше проводити шляхом акуратного віддалення пасинків руками без допомоги ножа. Відокремлені пагони підсушують протягом 2-3 днів в шарі деревного вугілля і після цього висаджуються в підготовлений субстрат.

вирощування калл

Також розмноження калл можливо свіжозібранним насінням. Насіннєве розведення застосовується в основному в селекційних цілях, оскільки насіння дуже примхливе і не має великого відсотка схожості. Перед висадкою в субстрат насіння необхідно замочити на п'ять - шість годин в розчині гумату калію, він є натуральним біостимулятором рослин.

Після замочування насіння викладають на піддон, з попередньо розстеленою в ньому вологою серветкою, зверху насіння прикривають ще однієї зволоженою серветкою. Піддон з насінням поміщають в тепле місце на 6-8 днів, протягом яких уважно стежать за тим, щоб серветка була постійно вологою.

Насіння, що наклюнулось, висівають в лоточки з грунтом, до появи на поверхні сходів залишають в теплому місці. Проросле насіння можна висаджувати у відкритий грунт. Висаджені відразу у відкритий грунт насіння, на жаль здебільшого гинуть.

Коли з'являться ознаки подальшого зростання, необхідно відокремити і викинути слабкі, залишивши тільки сильні паростки. Здорові і сильні паростки менше доставлять клопоту в подальшому догляді.

Особливі вимоги до грунту і добрив

Кала ефіопська невибаглива до грунту рослина. Головні вимоги: грунт повинен бути збагачений поживними речовинами; добре зволожуватися, не затримуючи вологу на поверхні; і добре збагачуватися киснем. Для цієї рослини підходить універсальний грунт для вирощування кімнатних рослин, що продається в магазинах.

Для приготування грунту самостійно можна в однаковій кількості взяти: дернову, листову, торф'яну, перегнійну землю і пісок. Такий субстрат буде відповідати всім необхідним вимогам для вирощування красуні кали.

Під час цвітіння рослини і активного росту калла підгодовується один раз на 2 тижні розчином, що містить необхідні добрива. При виборі добрив слід звернути свою увагу на їх склад: вміст азоту має бути мінімальним, так як азот сприяє потужному розвитку листя, ускладнюючи при цьому формування квітконосів; а ось фосфору навпаки, має бути максимальна кількість, оскільки фосфор сприяє формуванню квіток і тривалому цвітінню рослини.

При внесенні добрив не варто забувати, що їх надлишок відіб'ється на загальному вигляді рослини, це виразиться пожовклим і зсохлим по краях листям. Варто відзначити, що при достатній кількості сонячного світла добрив їй потрібно набагато менше, а ось при недоліку світла добрив вносити потрібно буде більше. Правильно підібраний режим підгодівлі рослини дозволить їй цвісти тривалий період часу.

Завдяки своєму неперевершеному обліку кали стали улюбленою прикрасою будинку та на городі для багатьох любителів квітучих рослин. А безліч сортів дозволяє радувати око різноманітністю колірної гами.

Пізнавальне відео про вирощування кал:

Цікаві матеріали по темі:

Загрузка...

Кала ефіопська: унікальна витончена рослина: Один коментар

  1. Любовь on коментує:

    И зелень у калл сочная, и белые одеяльца - нежные. Очень люблю эти цветы. У меня есть один горшочек дома. Хотелось бы каллы и на клумбе выращивать, но, наверное, ухода много спросят, не справлюсь

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *