Садівник-городник > Квіти > Догляд за цикламеном в домашніх умовах: розмноження, пересадка, вирощування

Догляд за цикламеном в домашніх умовах: розмноження, пересадка, вирощування

цикламен догляд

Послухавши легенди про цю красиву рослину, обов'язково захочеться бачити її у себе щодня. Милуючись ніжними квітками, починаєш вірити в їх магічну силу, яка захищає від злих духів, поганих снів, негативного впливу чужого біополя.


Настрій всіх членів сім'ї поліпшується, йдуть печаль, образа, з'являються нові сили для творчості в оновленому житті. Місце для такої квітки знайдеться в будь-якій кімнаті. Тому й дарують горщики з квітучою рослиною до будь-якого свята. Цей подарунок завжди доречний і принесе задоволення при його отриманні. Зазвичай у цей момент весь кущик виблискує нарядом з ніжних квіток і ще не повністю розкритих бутонів. Як же їх зберегти, щоб ця чарівну мить тривала якомога довше?

Вибір цикламена для подарунка

цикламен у подарунок

Дуже добре, якщо людина, яка вирішила придбати цю квітку, буде знати про її властивості якомога більше. Це дозволить його майбутньому господареві дуже довго милуватися подарунком і з вдячністю згадувати про щасливий момент її отримання.

Основними питаннями, які треба з'ясувати під час покупки квітки, є наступні:

  • Вид рослини. Цикламен відноситься до роду трав'янистих багаторічників. Відомо близько 20 видів, поширених в природі Середземномор'я, Туреччині, Ірані, в окремих місцях Африки. У домашніх умовах вирощуються цикламени перський і європейський.
  • Зовнішній огляд квітки. Починати треба з розгляду бульб перського цикламена. Вони повинні бути великими, круглими, виступаючими над поверхнею грунту. Не допускаються плями, зморшкуваті міця на їх гладкій поверхні.
  • Колір недеформованого листя повинен бути яскравим, соковитим. Вони не обвисають, ніякі пожовклі кінці не повинні буди присутніми на всьому кущику. В іншому випадку ви придбаєте захворілу рослину, яка швидко загине. Не всі квітки повинні бути розкриті. Краще, якщо вони будуть знаходитися в стадії бутонів.

Як доглядати за цикламеном

як доглядати за цикламеном

Довгоочікуваний цикламен з'явився і разом з ним прийшли проблеми по догляду за ним. До найбільш важливих питань відноситься додержання оптимальних умов вирощування:

  • Освітлення. Тривалість життя однієї рослини цикламена може становити 15 років, якщо враховувати і виконувати всі його потреби, необхідні для розвитку. У першу чергу він любить яскраве розсіяне освітлення без прямого попадання променів сонця і без протягів. Кращим місцем для них вважаються вікна, що виходять на захід або схід.
  • Температура. Щорічне цвітіння цикламена можливе при виконанні строгих температурних умов. Взимку він повинен знаходитися у світлому, прохолодному приміщенні з температурою не вище 15 °. Влітку оптимальною є температура від 18 до 25 °.

Виділяють три різних етапу поливу, які відповідають різним стадіям життя квітки:

  1. У період спокою з березня по червень досить незначного поливу, щоб виключити пересихання землі.
  2. У період пробудження квітки і відростання зеленої маси крім регулярного поливу обов'язково роблять обприскування, що підтримує необхідну вологість навколишнього атмосфери.
  3. Після появи бутонів обприскування припиняють, щоб уникнути загнивання.

Під час цвітіння необхідний рясний полив, але воду під кущик доставляють дуже акуратно, бажано через піддон. Не можна, щоб вода потрапляла в центр квітки і на його листя. Це створює ідеальні умови для швидкого розвитку захворювань і численних шкідників, до яких дуже схильний цикламен. Кожні два тижні під час поливу треба застосовувати розчини повного мінерального добрива, рекомендованого для підгодівлі.

Розмноження та пересадка цикламена

пересадка цикламенів

Пересаджувати рослину треба влітку, коли вона знаходиться в стані спокою. Для цього береться горщик середнього розміру з добре створеною дренажною системою. Він наповнюється землею, що складається, з торфу, піску і перегною. Співвідношення всіх частин однакове. Не допускається застосування ґрунту, що має значення кислотності близько 7 одиниць. У цьому випадку швидко розвиваються грибкові захворювання.

Під час пересадки не допускається пошкодження коренів і заглиблення бульби. Майже половина її обов'язково повинна знаходитися над поверхнею грунту в горщику, що забезпечує активне цвітіння цикламена. Всі сухі стебла рослини обрізаються, а сама вона під час спокою поміщається в більш темне місце.

Розмноження рослини проводиться шляхом посіву насіння і діленням кореневої системи.

Як виростити цикламен з насіння

догляд за цикламенами

При насіннєвому розмноженні, що робиться наприкінці літа, треба подолати два складних моменти:

  • Перший полягає в пізньому вступі кущика в стадію цвітіння.
  • Другий пов'язаний зі складною агротехнікою догляду за молодими сходами, які з'являються тільки від повноцінного насіння, отриманого при перехресному запиленні квіток різних рослин.

Садять насіння за схемою 3х3 см, на глибину 1 см, уважно стежать за тим, щоб грунт завжди був вологим, але не занадто. З'являються сходи тільки при створенні температурних умов в діапазоні від 15 до 18 °. Через два місяці маленькі бульби молодих рослин пікірують в окрему ємність.

При цьому вони повинні бути повністю покриті грунтом, на відміну від дорослих рослин.

Молоді рослини не мають літнього періоду відпочинку. Тому догляд за ними не повинен припинятися. На постійне місце їх висаджують не раніше початку травня. Цвітіння молодих рослин, вирощених з насіння, починається приблизно через 16 місяців.

Розмноження цикламенів розподілом бульб

розподіл цикламена

Причиною додаткових складнощів при самостійному розмноженні цикламена розподілом бульби є його загибель через загнивання, з яким дуже складно впоратися.

Щоб уникнути таких неприємностей, необхідно дуже обережно розрізати бульбу на дві половинки, зрізи обробити звичайною зеленкою. Залишити на три доби, щоб поверхня підсохла. Далі можна садити, намагаючись не засипати землею місця розрізу.

розмноження цикламенів

За всіма змінами в забарвленні листя і квіток треба уважно стежити. Цикламен дуже швидко може захворіти і загинути від різних причин. До них відносяться захворювання типу фузаріос, мокра, сіра і коренева гниль, антракноз, грибок сажі. Проти кожного з них є засоби боротьби, головне застосувати їх вчасно.

Ніжні квіти, що нагадують метеликів, пофарбованих у відтінки бузкового, червоного і просто білого кольорів, будуть протягом усіх зимових місяців прикрашати будь-який будинок, створюючи в ньому атмосферу творчості і краси. Заради цього необхідно навчитися доглядати за цикламеном, подолавши всі труднощі і, цілком можливо, невдачі першої спроби.

Відео про правильний догляд за рослиною цикламен:

Цікаві матеріали по темі:

Загрузка...

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *