Садівник-городник > Квіти > Чайно-гібридна троянда: історія виникнення і найпопулярніші сорти

Чайно-гібридна троянда: історія виникнення і найпопулярніші сорти

чайно-гібридна роза

Історія виникнення чайно-гібридних троянд повертає нас на півтора століття тому в розплідники французького селекціонера Гійо. Саме він вивів першу троянду «Ла Франс», яка дала початок новому виду садових троянд, що класифікуються зараз як сучасні. Її батьками були китайська чайна і ремонтантна троянди. Всі троянди, відомі до 1867 року, відносяться до класу старих троянд.


Які троянди відносяться до чайно-гібридних

Характеристики:

 • Висота куща 60-80 сантиметрів.
 • Листя великі, блискучі, від яскраво-зелених до червоно-зелених залежно від сорту.
 • Квіти великі, до 15 сантиметрів в діаметрі, конусоподібної, бокаловидної або чашоподібної форми. Можуть мати до 70 пелюсток. Зберігають привабливий вигляд навіть повністю розпущені.
 • Пелюстки всіляких забарвлень, від однотонних до міксів з двох-трьох відтінків.

На відміну від старих троянд, чайно-гібридна може мати одночасно на одній гілці кілька бутонів. Щоб домогтися її найбільш товарного вигляду, розоводи видаляють зайві квіти і залишають по одному найкрасивішому бутону на стеблі.

Нащадки прародительки чайно-гібридних троянд

Сьогодні розплідник троянд Гійо процвітає і пропонує увазі садівників величезну кількість кольорів.

 

троянди чайно-гібридні

Особливої уваги гідні:

 • Ла Франс. Цю троянду варто мати в своєму саду навіть тому, що вона є прародителькою всіх сучасних чайно-гібридних троянд. Вона трохи відрізняється від інших кольорів цієї групи більш слабким стеблом, яке не утримує важкий сріблясто-рожевий бутон. Але це анітрохи не применшує красу ніжних ароматних пелюсток, кількість яких досягає шістдесяти. Цвіте протягом усього літнього періоду. Характерний сильний солодкий аромат. Висота і обсяг куща досягають метра. Може переносити температуру до мінус 23 градусів.
 • Емільен Гійо. Сорт присвячений одному з нащадків відомої династії розоводів. Увібрала в себе всі відмінні риси марки Гійо. Червоно-оранжеві бутони, що сягають в діаметрі 12 сантиметрів, мають сильний фруктовий аромат, що трохи нагадує абрикосовий. При розпусканні вони набувають ідеальної чашоподібної форми. Розмір куща: висота до метра, діаметр — 70 см.

Троянди Мейян

троянда чайно-гібридна

Французька компанія, що обслуговує третину світового ринку з продажу троянд. Тут виведені одні з найбільш популярних і улюблених садівниками кольорів:

 1. Глорія Дей. Лідер по прихильності садівників ось уже кілька десятиліть. Вона прижилася в багатьох країнах, навіть отримала в кожної своє ім'я. Кущ, що досягає висоти двох метрів, закінчується чудовими величезними бутонами. Кожен з трьох десятків його пелюсток починається з насиченої яскраво-жовтої підстави і закінчується ніжно-рожевою облямівкою. Квітка прекрасна в будь-якому ступені розкритості. Цвітіння рясне, повторно квітуче.
 2. Шарль де Голь. Відноситься до групи так званих «синіх». Відомо, що в хромосомах троянд відсутній синій пігмент. Тому багаторічні зусилля селекціонерів у виведенні квітів, окрас яких хоч віддалено нагадує сині, увінчалися справжнім успіхом при появі цієї троянди. Її пелюстки ніжно-бузкового кольору, що проявляють всю свою красу в півтіні. Відрізняючись від своїх родичів відносно скромною насиченістю кольору, троянда воліє відокремленості. І тільки тоді зможе проявити себе і привернути увагу.
 3. Каприз Мейяна. Чудові бутони класичної форми мають насичений вишнево-малиновий колір, який стає більш світлим до середини. Пелюстки дуже щільні, красиво загнуті на кінцях. Аромат сильний, що запам'ятовується. Саме за нього троянда удостоєна безлічі нагород. Кущ середній: метр у висоту, 80 см в діаметрі.
 4. Троянди Мейана пізнавані по своїй назві. Всі вони носять імена людей, відомих в усьому світі: Віктор Гюго, Луї де Фюнес, Мікеланджело, Оноре де Бальзак, Едіт Піаф, Христофор Колумб, Хуліо Іглесіас. У всіх сортів великі махрові бутони, цвітуть вони з травня до заморозків і відрізняються гарною зимостійкістю.

Троянди танталу

Народившись у Німеччині, троянди приречені на успіх. Адже німецьке походження є особливим брендом. Розпліднику троянд «танталу» вже більше ста років. Найпопулярніші чайно-гібридні троянди селекції танталу:

 1. Супер Стар. Класична представниця свого виду привертає увагу дивним лососево-оранжевим кольором пелюсток. Відірвати очей від них неможливо - настільки красиві бутони. Висота куща досягає 80 см. Цвіте безперервно з червня по вересень. Добре розростається.
 2. Баркарола. Відноситься до троянд, у яких чим більше розкриті бутони — тим вони красивіше. Є представником троянд класичного червоного кольору. Пелюстки оксамитові, блискучі, складені у формі келиха, світліші до його середини. Кущ високий, до метра, з великими світло-зеленими листками. Цвітіння безперервне.
 3. Блек Меджик. Червоний колір бутонів настільки темний, що здається майже чорним. Хоч розмір квітки і не дуже великий, досягає не більше десяти сантиметрів, але його форма привертає увагу своєю ідеальністю. Кожна пелюстка красиво відігнута вниз. Аромат ледве відчутний. Кущ розлогий, досягає півтора метрів у висоту і метра в діаметрі.
 4. Блу парфум. «Синя» троянда. Колір пурпурно-лавандовий. Елегантні бутони середнього розміру. Пелюстки при розпусканні мають нерівні краї. Аромат дуже насичений, сильний. Темне листя красиво відтіняє ніжний колір пелюсток. Кущ заввишки метр двадцять. У діаметрі вісімдесят сантиметрів.
 5. Августа Луїза. Новий сорт, що вже став улюбленцем серед шанувальників незвичайних троянд. Колір її пелюсток навіть складно визначити: він змінюється в залежності від освітлення. Квітка переливається всіма відтінками рожевого, персикового, золотистого. Бутони величезні, до 15 см, правильної форми. Аромат фруктовий, яскраво виражений. Кущ компактний: до метра у висоту, 70 см в діаметрі.
 6. Шеррі Бренді. Квітка-хамелеон. Бутон лососєвого кольору. Пелюстки відкритої квітки світло-вишневі зовні і червоно-помаранчеві всередині. Має приємний фруктовий аромат. Кущ середній, майже позбавлений шипів.

Троянди Кордеса

троянди кордеса

Ще один німецький розплідник, що створює конкуренцію попередньому. Багато троянд селекції Кордеса вже виділені в окрему групу за своїми морозостійким характеристиками:

 1. Валенсія. Ніжний колір цієї троянди, створений самою природою, можна помітити в будь-якому саду, серед тисяч її одноплемінниць. Настільки він дивовижний. Люди ще не придумали йому назву. Одні називають його янтарно-жовтим. Інші - персиково-золотавим. Тільки побачивши троянду можна зрозуміти, про що йде мова. Великі квіти з сильним ароматом рясно цвітуть на кущах, що досягають у висоту півтора метрів. Листя темно-зелені, добре відтіняють прозору чистоту пелюсток.
 2. Блу Рівер. «Синя» троянда. Бутони кулястої форми, із закрученими пелюстками. Пелюстки блідо-лавандового кольору з малиновим краєм. Добре переносить спеку. Кущ середній, висота до метра, обсяг не більше 70 см.
 3. Бероліна. Красиві бутони яскраво-жовтого кольору з переходом в майже білий на кінчиках загнутих пелюсток. У міру розпускання колір світлішає до ніжно-лимонного. Ідеальна форма квітки в будь-якомуступені її розкритості. Аромат сильний. Кущ високий, до півтора метрів, близька метру в обсязі, швидкозростаючий, безпроблемний у вирощуванні.
 4. Лімбо. Надзвичайне створення з ніжним лимонно-жовтим кольором бутонів. При певному освітленні бутони можуть виглядати зовсім зеленими. Пелюстки з хвилясто-зубчастими краями. Сорт входить до групи рідкісних. Аромат слабкий. Кущ невисокий, компактний, майже без шипів.

Оригінальні сорти чайно-гібридних троянд з інших розплідників

Сфінкс. Роза нідерландських селекціонерів. Відрізняється насиченим жовтим кольором і красивими хвилястими краями пелюсток. Бутон чудовий у будь-якому ступені розкритості. Квіти досягають не більше 7-8 сантиметрів у діаметрі. Аромат легкий. Невисокий кущ, до 70 см.

Абракадабра. Продукт американських селекціонерів завоював прихильність любителів строкатих троянд. Однозначно колір пелюсток визначити неможливо: на них можна знайти всі можливі відтінки червоного, жовтого, білого і коричневого кольору. Форма бутона конічна, пелюстки по мірі розпускання квітки набувають загострену форму. Квітка велика, до 12 см в діаметрі, на товстому стеблі з безліччю шипів. Приємний стійкий аромат. Кущ досягає висоти півтора метрів. Часто садівники успішно формують з нього невелике деревце.

Фієста. Роза з'явилася лише кілька років тому, але вже завоювала симпатії розоводів своїм незвичайним ніжним забарвленням. На пелюстках зібрані всі пастельні відтінки рожевого, кремового і жовтого кольорів. Аромат ніжний, ледве відчутний. Кущ невисокий, компактний, не вище метра у висоту.

Аваланш. Результат роботи голландських селекціонерів. Білосніжні пелюстки зі смарагдовим відливом зачаровують своєю чистотою. Бутони великі, класичної форми, з ніжним ароматом. Розлогий кущ не вище вісімдесяти сантиметрів.

Біг Перл. Сорт виведений новозеландським аматором. Найтемніша з усіх відомих пурпурних троянд. Дуже великі квіти, до 16 см в діаметрі. Вони можуть змінювати своє забарвлення на малиновий. Колір залежить від сезону, погоди і місця зростання. Володіє класичним ароматом троянди. Кущ дуже великий, півтора метра у висоту і метр в діаметрі.

Це, звичайно, не весь список найбільш популярних чайно-гібридних троянд. Сьогодні відомі сотні їх видів і різновидів. Кожен садівник може самостійно підібрати сорти, більш відповідні його смаку, шоб зробити свій сад неповторним та індивідуальним.

Про особливості чайно-гібридних троянд розповість квітникар на відео:

Цікаві матеріали по темі:

Загрузка...

Чайно-гібридна троянда: історія виникнення і найпопулярніші сорти: 2 коментарі

 1. Cофья on коментує:

  Троянди безсумнівно найпривабливіша квітка для садівників. І зараз величезний вибір морозостійких сортів. Надія, як Ви описали кожну квітку, що читаєш і саме цю троянду хочеться посадити.
  Неодмінно хочу поглянути на Валенсію з троянд Кордеса!

 2. Садівник on коментує:

  Троянди моя слабкість. Всі сорти у себе звісно не помістиш, але пару десятків можна посадити. Дуже люблю ці квіти.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *