Садівник-городник > Квіти > Багульники в декоративному садівництві Вирощування багульника

Багульники в декоративному садівництві Вирощування багульника

Багульник звичайний фото квіток

Рослина багульник традиційно асоціюється з насиченим дурманним і злегка задушливим запахом, поширеним на верхових болотах.

Завдяки багатому біохімічному складу багульник знаходить застосування в медицині. Але не менше значення він має і для ландшафтного дизайну.


Про вирощуванні багульника в саду і про його застосування в декоративному садівництві поговоримо сьогодні.

Біологічна характеристика та опис багульника

У сучасній систематиці рослин відбулися деякі зміни і зараз багульник відносять до роду рододендрон. Але, незважаючи на це, культуру продовжують іменувати по-старому.

Рослина багульник квіти на фото

У природі багульники являють собою чагарники з розгалуженими густо опушеними пагонами висотою до 1 метра. Листові пластинки у рослин щільні шкірясті, зверху покриті товстим восковим нальотом, з нижньої сторони - помітним опушенням. Ближче до зими листя багульнику набуває коричневого відтіноку і згортається в трубочку. Це явище носить захисний характер від зайвої транспірації.

Восени на кінцях пагонів закладаються великі квіткові бруньки. Завдяки цій особливості цвітіння у багульника починається дуже рано - буквально через 10-12 днів після танення снігу. Квітки у багульника дрібного розміру, мають світлі відтінки в забарвленні (білий, світло-жовтий, кремовий) і сильний аромат, який приваблює комах-запилювачів. При тривалому знаходженні серед багульнікових плантацій цей запах у чутливих людей може викликати легке запаморочення і головний біль.

Вирощування багульника

Багульник звичайний фото квітів

Ці рослини відносяться до числа невибагливих. Їх можна з успіхом вирощувати на бідних піщаних або суглинистих грунтах. Вони прекрасно переносять зимові морози та інші екстремальні абіотичні чинники.

Деяким видам, наприклад, багульнику болотному, необхідний додатковий полив в суху погоду. Але є види (наприклад, багульник, що стелеться), які здатні тривалий час витримувати недолік води в грунті.

Агротехнічний догляд за багульником простий і полягає у своєчасній прополці бур'янів, ранньовесняній підгодівлі і при необхідності - періодичному поливі.

Після цвітіння на рослинах у великій кількості утворюються плоди-коробочки. Щоб зберегти декоративність і зупинити відтік поживних речовин на плодові органи, рекомендується відразу видаляти квітки, що зів'яли.

Розмножують рослину живцюванням. Цей спосіб не викликає особливої ​​складності і не має індивідуальних відмінностей від стандартної схеми живцювання.

Застосування багульника

Всі частини рослини містять значні кількості ефірних масел, гликозида арбутина, дубильних речовин. У зв'язку з цим багульник застосовується досить часто в лікувальних цілях. Але при самостійному лікуванні необхідно пам'ятати, що всі органи рослини отруйні і тому вимагають обережного застосування.

Для садівників основне значення багульника полягає в їх високих декоративних властивостях. Завдяки сучасним селекційним роботам виведено кілька красивих і невибагливих сортів. Серед усіх на особливу увагу заслуговують два сорти, виведені від північно-американського багульника гренландського:

«Компакт»

Він має щільну крону компактної подушковидної форми. У висоту кущики досягають 30-40 см, а в діаметрі - до 80 см. Даний сорт відрізняється дуже рясним цвітінням. Квітки розпускаються ніжного світло-жовтого забарвлення.

«Helma»

Багульник вирощування та сорти

Габітус рослин цього сорту має схожі характеристики з попереднім. Відмінності полягають в забарвленні квіток, вони у багульника «Helma» білого кольору.

Проводячи вирощування багна для озеленення ділянки, зверніть увагу на багульник болотний. Для культивування використовується тільки природна форма, так як штучно виведених сортів у цього виду поки немає. Багульник звичайний дещо поступається попередньому виду і його сортам за інтенсивністю цвітіння, але, незважаючи на це, прекрасно вписується в будь-який ландшафт.

Багульник болотний фото

 

Цікаві матеріали по темі:

Загрузка...

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *