Садівник-городник > Корисні поради > Якими способами можна поливати рослини

Якими способами можна поливати рослини

Способи поливу рослин

Вирощування овочевих, плодово-ягідних і декоративних культур на присадибній ділянці неможливе без наявності води.

Полив дуже важливий для рослин, без нього неможливо досягти ні багатого врожаю, ні збереження краси на ділянці.


Покладатися тільки на природні опади у вигляді дощу або туману може тільки власник, якому не важлива доля зелених мешканців саду.

Для того, щоб забезпечити безперебійну подачу води в присадибному господарстві, найчастіше використовуються спеціальні системи поливу. У деяких випадках цілком рентабельно, хоч і дещо обтяжливо, використовувати лійку. Незалежно від того, яка система на ділянці використовується - сучасна автоматична або по-старинці зі шлангом або відром в руках, способи поливу рослин діляться на три види:

  • струменевий полив;
  • дощування;
  • крапельний полив.

Струменевий полив

Струменевий полив рослин

При такому способі поливу рослин струмінь води направляють безпосередньо під корінь рослини. Здійснити струминну подачу можна лише вручну. Найчастіше цей спосіб буває незамінний, коли необхідно одноразово глибоко промочити грунт: під час посадки саджанців або під час поливу дерев.

Струменева подача води не представляє труднощів при ручному поливі. При автоматичній системі водопостачання можна підкоригувати установку водорозбірних колонок, щоб при необхідності ними було зручно користуватися.

Дощування

Способ поливу рослин дощуванням

Цей спосіб імітує дощ. Для цього найчастіше використовують спеціальні насадки-розбризкувачі. Характерною особливістю і гідністю такого методу поливу є те, що водою рясно змочується не тільки грунт, але і надземна частина рослин, яка потрапляє в зону «дощу».

Завдяки такому способу поливу відбувається не тільки значне зволоження середовища, але й деяке охолодження повітря в районі розбризкування. В умовах жаркого літа це є безсумнівним плюсом, оскільки створену прохолоду відчувають усі мешканці саду, включаючи саму людину.

Незважаючи на явні переваги дощування, такий спосіб вологозабезпечення не завжди прийнятний. Наприклад, при поливі дерев його слід застосовувати лише зрідка. Зайве зрошення крони деревних рослин створює досить сприятливі умови для розвитку грибкових інфекцій. Тому систематичне зволоження гілок в кінцевому підсумку може закінчитися плачевно.

Використовувати дощування можливо і при наявності садового водопроводу, і при експлуатації автоматизованої системи поливу. Різниця полягає лише в тому, що в останньому випадку розбризкуючі насадки (сплінклери) є стаціонарними, але при необхідності їх можна піднімати на задану висоту. У разі звичайного водогону дощувальні пристрої не є фіксованими і їх можна переносити з однієї ділянки саду на іншу.

При зрошенні газону дуже зручно користуватися не розбризкувальною насадкою, а шлангом з перфораціями. Його укладають уздовж всього газону і тим самим забезпечують максимально ефективне зволоження всіх ділянок зеленого килима.

Крапельний полив

Капельний полив рослин

Цей своєрідний і дуже корисний спосіб поливу рослин полягає в тому, що вода подається рослинам не через повітря, а безпосередньо через грунт - відразу до коріння. Пристрої, за допомогою яких здійснюється такий полив, носять назву «крапельниці».

Крапельне водозабезпечення найбільш затребуване в умовах жаркого клімату, де волога дуже швидко випаровується з поверхні землі. У результаті такого поливу можлива значна економія води, що в південних посушливих регіонах дуже актуально. В умовах середньої смуги Росії крапельний варіант менш поширений, але все ж він актуальний при поливі дерев та чагарників як альтернатива струйному способу.

Єдиним істотним недоліком крапельниць є те, що отвори в них згодом можуть засмічуватися і забиватися часточками грунту і корінням рослин. Це є ще однією причиною, по якій крапельний спосіб не стоїть на першому місці за популярністю.

Але при бажанні такий метод можна вдало скомбінувати з дощуванням. Для цього головки дощувального пристрою встановлюють таким чином, щоб вода надходила практично в грунт, не зачіпаючи стовбурів дерев.

Всі описані способи поливу рослин мають як свої переваги, так і деякі недоліки. В ідеалі на присадибній ділянці зручніше і раціональніше комбінувати всі три способи і використовувати кожен в міру необхідності.

Цікаві матеріали по темі:

Загрузка...

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *