Садівник-городник > Корисні поради > Яку воду використовувати для поливу городу й саду

Яку воду використовувати для поливу городу й саду

Яку воду використовувати для поливу городу

Для поливу рослин на городі чи в саду використовується вода з різних джерел. Це може бути вода з артезіанської свердловини, яка пробурена недалеко від присадибної ділянки. Нерідко використовується і вода з колодязів, а також з відкритих водойм, які знаходяться поблизу. В якості додаткового варіанту для поливу беруть дощову воду.


Кожна вода для поливу городу та саду має свої особливості: біохімічний склад, температуру, кількість домішок. Важливим чинником при виборі є і натиск, з яким подається вода з джерела на ділянку.

Вода з природного водоймища

Вона є найбільш корисною для рослин. По-перше, вода з відкритого водоймища має приблизно ту ж температуру, що і навколишнє повітря. Цей фактор відіграє важливе значення при всмоктуванні вологи коріннями рослин.

По-друге, вода зі ставка, річки або озера містить менше солей, які створюють підвищену жорсткість. Крім того, природні водойми отримують значне підживлення від талих і дощових вод. А вони містять у своєму складі біологічно значущі для рослинного організму сполуки. Це дуже позитивно відбивається на зростанні і розвитку зелених вихованців.

Але у такого різновиду поливальної води є й недолік. Дуже часто вона містить велику кількість рослинних залишків, мулистих часток і механічних домішок. Все це може накопичуватися в грунті і погіршувати її якісні характеристики. Ще одним негативним наслідком може бути відмова водопровідного обладнання, якщо воно використовується для подачі води з водойми. Виходом з такої ситуації може бути лише застосування очисних фільтрів.

Артезіанська і колодязна вода

Включень і домішок у ній набагато менше, ніж у ставкової. Але зате в ній набагато більше неорганічних солей, в тому числі і тих, які обумовлюють жорсткість води. Для садового грунту з нейтральною і лужною реакцією це загрожує поступовим засоленням. Ситуація ускладнюється, якщо кількість опадів за вегетаційний сезон невелика. Кислі грунти страждають від підвищеної мінералізації поливальною грунтовою води в меншій мірі. Надлишок солей кальцію нейтралізується вільними позитивно зарядженими іонами в таких ґрунтових розчинах.

Крім хімічного складу, відмінною рисою артезіанської води є і низька температура. При використанні її без попереднього прогрівання на сонці спостерігається деякий негативний вплив на рослини. Холодна волога гірше всмоктується корінням, тому у рослин може спостерігатися затримка росту і цвітіння, зменшення кількості зав'язей і плодів. Особливо сильно позначається застосування студеної води на теплолюбних гарбузових культурах: огірках, кабачках, патисонах.

Виходом може служити накопичувальний бак або бочки, в яких артезіанська вода відстоюється і нагрівається природним шляхом. Крім того, всі домішки, які, нехай і в невеликій кількості, все-таки є в артезіанській воді, осідають на дні ємності і не засмічують зрошувальні системи.

Дощова вода

Це найкорисніша для рослин вода. Вона пройшла через природний круговорот на Землі і містить оптимальний для живих організмів, у тому числі і рослин, склад неорганічних речовин.

Для накопичення достатнього обсягу дощової води на ділянці можна використовувати ємкості під водостічними трубами і відбирати воду за допомогою насоса з колодязя зливової каналізації.

Бочки та баки для збору та відстоювання атмосферних опадів краще встановлювати в непримітних куточках присадибної ділянки або маскувати декоративними елементами (живоплотом, стінкою з ліан, чагарниками-солітерами).

Якщо вода для поливу городу та саду підбирається грамотно, з цього можна отримати максимум користі для своїх рослин. Джерело води при цьому може бути будь-яке, головне, щоб вода відповідала всім вимогам меліоративних робіт на присадибній ділянці.

Яку воду використовувати для поливу городу

Цікаві матеріали по темі:

Загрузка...

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *