Садівник-городник > Корисні поради > Як збирати трави правильно

Як збирати трави правильно

Як збирати трави

Вранці ми ходили збирати трави. Ті, які використовувалися відразу, бабуся брала разом з росою, а для заготівлі про запас - як тільки сонце їх висушувало.

- Всяка травичка свою силу має, - говорила бабуся. - Вона її від землі отримує, а земля цю силу від сонечка бере.


Трави і дерева людині те саме, з них життя на Землі починалося, рослини цю спорідненість пам'ятають і людям допомагають. Ти до травички з добром да любов'ю підійдеш, і вона тебе полюбить, допомогу і підтримку надасть, від зла захистить і від хвороби вилікує. Відчуває рослина душу людську, злому да жадібному від неї шкода одна - "що посієш, те пожнеш".

Збираючи трави, бабуся знімає взуття, вмивається росою і починає говорити: "Травка, мила сестриця, я до тебе в гості прийшла. Від однієї Землі-матері ми народжені, з одного тіста зліплені, однією росою омиті, одним сонечком зігріті. Поділися від надлишку і щедрості своєї, збережи силу в стеблах і кольорах, що зірвуть руки мої. Від щирого серця, за велінням душі хочу людям допомогти. Пробач за біль, що заподію тобі, чи не з користю ходжу до тебе, по необхідності ... "

Весь час, поки говорила, бабуся тримала відкриті долоні простягнутими до лугових травах, і коли мова закінчувалася, трави біля долонь починали злегка хитатися - тягнутися до рук. Вона розповідала, що така розмова називається змовою.

- Змова - це як би прохання. І просиш ти те, що тобі дуже потрібно, чого дуже-дуже хочеться, так хочеться, що аж дух захоплює. Такий стан називається почуттям.
...
Спостерігаючи за справою бабусі, а надалі практикуючи сам, я прийшов до висновку, що зібрані і оброблені за знахарськими методикам заготовки рослин по силі дії не можуть бути поставлені ні в яке порівняння з аптечними. У цьому легко переконатися самостійно.

- Вчений адже що в рослині бачить, - говорила бабуся, - одну хімію, а ті сили, які хімічні елементи до взаємодії призводять, не помічає. Травка, вона в процесі росту всі елементи з землі вчасно візьме і на свої полички розкладе. Ось тут-то і зривати її треба, тільки обережно і по-доброму.

- Рік можна сухі трави зберігати, потім вони вже нікуди не годяться. Тому з розумом їх збирати треба, по необхідності, зайвого не брати. Адже дерево без потреби зрубати не менший гріх, ніж людину погубити, - вчила бабуся.

Збираючи трави, вона дуже уважно відбирає потрібні рослини. З якихось одній їй відомим ознак вибирає їх, сідає навпочіпки, кілька секунд тримається за стеблинку, потім зриває, кладе в кошичок і не поспішаючи йде шукати наступну. Загортаючи різні трави в окремі серветки, вона каже: "Одні трави одна одну люблять, інші ні. Ось придивись, вони і в природі порізно ростуть. Щоб вони між собою не сварилися, ми їх додому окремо понесемо".

На горищі времянки бабуся сушить і зберігає трави і коріння. Вони висять, зв'язані в пучки і розділені полотняними фіранками - кожен вид окремо. На прибитих до стінок поличках акуратними купками складене коріння, кора і розставлені баночки з маслами, покриті клаптями марлі. "Трави та коріння дихати повинні, не можна їх у банках зберігати, але й пил зайвий збирати не варто", - говорить вона.

Як збирати трави

Цікаві матеріали по темі:

Загрузка...

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *