Садівник-городник > Корисні поради > Як правильно прищепити яблуню весною?

Як правильно прищепити яблуню весною?

приготування садового вару

Найвдалішою порою року для щеплення фруктових дерев вважається весна. Щеплення яблуні - це хороша можливість не тільки «омолодити» дерево, але й поліпшити смакову якість плодів. В ході проведення прищеплення може бути використано два методи - копуліровка і окулірування. Кожен з методів має свої особливості та переваги.


Зміст:

 1. Копуліровка. Грамотна підготовка - запорука успіху
 2. Переходимо до безпосередньо процесу щеплення яблуні
 3. Основні етапи догляду за деревом. Копуліровка.

Грамотна підготовка - запорука успіху

Під поняттям «копуліровка дерев» слід розуміти метод щеплення за допомогою живця. Відзначимо, що даний спосіб прищеплення дерев ідеально підходить для весняного періоду, оскільки вважається найбільш щадячим. Щеплення нових дерев можна порівняти з операцією. У ході роботи необхідно діяти дуже акуратно, щоб не пошкодити структуру дерева і живця. У сучасному садівництві копулировку використовують не тільки для «омолодження» дерева. Вона служить і для більш серйозних справ: вирощування карликових дерев, загоєння ушкоджень кори, заміни малоцінного сорту на більш прибутковий, і урожайний.

Копуліровка яблуні

Щеплення яблуні весною дозволяє омолодити дерево або замінити сорт на більш продуктивний

Що може знадобитися для копуліровки?

 • Живець. Намагайтеся підібрати найбільш «сильну» гілочку, на ній має бути максимально багато бруньок
 • Садовий вар (приготувати його можна самостійно або купити вже готовий)
 • Садова тонка пилка
 • Професійний прищепний ніж
 • Плівка поліетиленова для обв'язки
 • Тканинний матеріал

Заготовити живець для щеплення потрібно взимку. Саме в зимовий період дерева перебувають у стані спокою. Вибирайте гілочку довжиною 30-50 сантиметрів. Зріз робіть під невеликим кутом. Живець можна зберігати в темному підвалі, заздалегідь поставивши гілочку в посуд з вологою тирсою. Перш ніж приступити до копулировки, вимийте руки та інструменти господарським милом. Так ви зможете уникнути зараження дерева. Не торкайтеся до «відкритої» частини живця руками, таким чином ви уникнете забруднення дерева.

Переходимо до безпосередньо процесу щеплення яблуні

Існує кілька способів копуліровки дерев, у тому числі і яблук: проста, поліпшена, щеплення в розщепів. Якщо ви новачок в садовому справі, то краще віддати перевагу першому варіанту щеплення яблуні. По-перше, проста копуліровка не зажадає від вас професійних навичок, а по-друге, проходить без «зайвих» проблем.

Як проходить щеплення яблуні за допомогою простої копуліровки?

 • Пам'ятайте, що підщепа та прищепа повинні бути рівними і однаковими.
 • Намагайтеся робити зріз під одним і тим же кутом
 • Прикладіть живець до підщепи (робити це потрібно максимально швидко, щоб зрізи не встигли окислитися)
 • Міцно скріпіть між собою підщепу і прищепу (робити це можна за допомогою тканинного або поліетиленового матеріалу)
 • При необхідності нанесіть садовий вар

За допомогою звичайної копуліровки прищеплюють плодові молоді дерева у віці від 1-го до 3-х років. Роботу важливо виконувати у швидкому темпі. Якщо ви допустите окислення зрізів - швидше за все дерева не зростуться, і черешок повністю висохне. Покращена копуліровка дає більш міцне скріплення підщепи та прищепи. Однак, від садівника потрібні деякі знання. Наприклад, вам необхідно буде дізнатися, де у дерева знаходиться камбій. На підщепі робляться глибокі зрізи, туди ж і вставляється живець (метод камбій до камбію обов'язково повинен бути присутнім, інакше щеплення свидеться нанівець).

Відео про весняне щеплення яблуні врозщеп:

Якщо діаметр гілок абсолютно різний, можна скористатися щепленням в розщеп. Підщепу розрізають «хрест на хрест» і поміщають туди відразу кілька живців. Таке щеплення зажадає від садівника особливої ​​уваги, оскільки камбій стикається на підщепі тільки з однією частиною.

Ми виділили всього три методи копулировки яблуні. Кожен з них має свої особливості та переваги. Якщо ви новачок в садівництві - сміливо беріться за звичайну копулировку. Але пам'ятайте, що цей метод підходить тільки для молодих дерев.

Основні етапи догляду за деревом

Як доглядати за прищепленим деревом

Правильний догляд - запорука успішного і плідного щеплення. У перший місяць «життя» дерева, йому потрібно забезпечити оптимальні умови для загоєння. Про що ви повинні пам'ятати?

 • Після щеплення обов'язково змастіть «рану» садовим варом.
 • Мета садового вару - не допустити проникнення зайвої вологи і шкідливих мікроорганізмів.
 • Обов'язково обмотайте «уражене» місце поліетиленовою тканиною.
 • Протягом 20 днів не розмотуйте, і не чіпайте місце живцювання.
  Ніяких добрив і полівок бути не повинно.

Деякі починаючі садівники використовують ізоленту і звичайний поліетиленовий пакет - замість спеціалізованих матеріалів.
Цього категорично не можна робити, оскільки під пакетом створюється «парниковий ефект». Бруньки почнуть розпускатися раніше покладеного, що призведе до загибелі черенка.

Існує досить велика кількість рецептів приготування садового вару в домашніх умовах. Фахівці рекомендують звернути увагу на «Теплорідинний вар», оскільки він відмінно справляється зі своїм основним завданням.

Для приготування вару вам знадобитися:

 • 400 грам каніфолі
 • 150 грам бджолиного воску
 • 100 грам тваринного несолоного жиру
 • Чайна чашка лляної олії

Продукти потрібно перетопити між собою (починаючи від каніфолі закінчуючи лляною олією). Відвар повинен настоятися як мінімум добу, перш ніж він потрапить на відкриті ділянки дерева. Прищеплення дерева - заняття клопітке, і вимагатимуть від вас наявності деяких знань і технік виконання копуліровки. Як вдалося з'ясувати, прищеплення яблуні навесні краще виконувати за допомогою звичайної копуліровки. При правильному прищепленні, яблуня обдарує вас хорошим урожаєм і «омолодженою» корою. Вдалих садових експериментів!

Цікаві матеріали по темі:

Загрузка...

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *