Садівник-городник > Корисні поради > Використання пташиного посліду як добриво і його користь

Використання пташиного посліду як добриво і його користь

Пташиний послід як добриво

Найцінніше органічне добриво у садівників - курячий послід. Зміст в ньому корисних речовин не зрівняється з гноєм або перегноєм. На відміну від інших видів добрива, послід більш ефективне і екологічно чисте підживлення. Курячий послід добре засвоюється рослинами. Вносити його можна практично під всі культури.


зміст:

  • Користь курячого посліду для рослин
  • Як зібрати і де зберігати курячий послід
  • Як правильно вносити курячий послід

Користь курячого посліду для рослин

Вміщені в курячому посліді речовини практично не вимиваються з грунту, прискорюють дозрівання плодів і підвищують врожайність. Коренева система рослин добре вбирає всі необхідні поживні речовини. Основні корисні речовини, що входять до складу курячого посліду:

  • азот
  • калій
  • фосфор
  • Залізо
  • магній
  • кальцій

Використання пташиного посліду як добриво і його користь

Курячий послід активізує циркуляцію води в грунті, допомагає рослинам переносити посуху. Рослини, які підгодовують курячим послідом, менше схильні до грибкових і бактеріальних захворювань. Крім цього, курячий послід покращує склад грунту, забезпечує харчування практично для всіх овочевих і плодово-ягідних культур. Вносять добриво зазвичай один раз в 2-3 роки.

У посліді міститься сечова кислота, яка надає переважну дію на молоду розсаду. Це єдиний недолік добрива. Через деякий час сечова кислота перетворюється в сечовину, а після цього в вуглекислий газ. В результаті в овочах може спостерігатися підвищена концентрація нітратів через внесення високих доз такої підгодівлі. Пташиним послідом рекомендується удобрювати такі культури, як виноград, томати, огірки, картопля, капуста, цибуля і часник.

Як зібрати і де зберігати курячий послід

При зборі цього органічного добрива потрібно знати і дотримуватися запобіжних заходів. Збирати послід необхідно в гумових рукавичках і в робочому костюмі, так як в ньому можуть міститися яйця гельмінтов. Звичайно для утримання птахів використовують підстилки у вигляді торфу, соломи, стрижнів кукурудзи і т.д. Отримання пташиного посліду на будь-який органічній основі дуже цінне для землеробства.

Щоб зберегти поживні речовини в посліді, виконують компостування. Компости готують з різного посліду: сирого, рідкого, напіврідкого, подстилочного.

Щоб приготувати компост, потрібно перемішати послід з будь-яким компонентом (торфом, соломою і ін.) І укласти шарами.
При зберіганні посліду в добриво додають суперфосфат. Цей спосіб зберігання застосовується в тих випадках, коли можливості приготувати компост немає.

Зберігати послід можна в закритій ємності в висушеному вигляді, а потім використовувати за призначенням. При зберіганні добриво не злежується. Якщо немає своїх власних курей, то сухий послід можна придбати в спеціалізованому магазині. Зберігати його слід в ящиках, попередньо перемішати з пухким торфом. У ящиках потрібно зробити невеликі отвори. Приміщення, в якому зберігається добриво, має добре провітрюватися. При зберіганні в ящиках використовувати добриво можна протягом декількох років.

Як правильно вносити пташиний послід

Використання пташиного посліду як добриво

Добриво слід вносити під час осіннього перекопування. Багато садівників виконують цю процедуру навесні, перед тим як садити овочі. Послід слід обов'язково закладати в грунт. Застосовують послід в рідкому вигляді: на 10 літрів води знадобиться 1,5 кг добрива. Залишити приготоване добриво на кілька днів для бродіння. Перед застосуванням слід обов'язково розводити водою. Концентрація розчину і норма поливу для кожної рослини буде відрізнятися. Зазвичай на квадратний метр потрібно 2-3 кг добрива.

При поливі слід уважно стежити, щоб приготований розчин не потрапив на листя рослини, так як це може призвести до опіку. Після процедури всі грядки, які удобрювали послідом, потрібно рясно полити водою. Це зменшить концентрацію добрива і очистить листя від можливого попадання розчину. Слід знати, що вносити пташиний послід на ділянку потрібно рівномірно. Нехтування цим правилом може привести до загибелі рослини.

Для кожної рослини кількість внесення добрива буде відрізнятися. Слід бути уважним при використанні цього органічного добрива для підживлення овочевих і плодових культур. Небажано використовувати свіжий послід особливо під невисокими рослинами. Через великий вміст сечової кислоти це може привести до загибелі рослини. Листові культури удобрюють до початку посадки за кілька місяців. Вносять добриво в пухку землю, а потім злегка прикопують. Якщо послідом підгодовують ягоди, то вносити його рекомендується не менше ніж за 3 місяці до початку посадки.

Концентрація в курячому посліді азоту і фосфору набагато вище, ніж в гної. Для зменшення концентрації даних речовин послід слід залишити на два тижні на відкритому повітрі. Настій на основі курячого посліду краще застосовувати після поливу грядок або дощу. Вносити добриво під цибулю і часник слід акуратно, особливо в період інтенсивного росту. Кращий час для підгодівлі - початок вегетаційного періоду. При використанні курячого посліду як добрива слід обов'язково дотримуватися норм внесення органічного підживлення і правила вирощування овочевих і садово-ягідних культур.

Відео про внесення пташиного посліду як добриво:

Цікаві матеріали по темі:

Загрузка...

Використання пташиного посліду як добриво і його користь: Один коментар

  1. Курячий послід - паличка-виручалочка для всіх городників і садівників, не багато треба за обсягом, а ефект колосальний, та й курей практично всі держать!

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *