Садівник-городник > Корисні поради > Використання гною на городі. Особливості свинячого гною як добрива

Використання гною на городі. Особливості свинячого гною як добрива

Тваринний гнійВ якості добрива для городу найчастіше використовують тваринний гній. Він використовується для грунту будь-якого типу. Свіжий гній практично ніколи не використовується, потрібно дочекатися коли він перепріє, в іншому випадку він може обпалити молоді рослини і принести більше шкоди ніж користі.


Тваринний гній як добриво

Якщо немає можливості самостійно запастися гноєм, то придбати його можна в спеціалізованих магазинах. Застосовують:

  • коров'ячий гній
  • кінський гній
  • баранячий гній
  • свинячий гній
  • курячий послід

Досвідчені садівники планують посадки заздалегідь, тому гній потрібно придбати приблизно за рік до його використання. Мішки з добривом залишаються в провітрюваному місці, де на нього не будуть впливати опади. Перед застосуванням не потрібно буде обробляти хімікатами або іншими добавками.

Найчастіше використовують коров'ячий гній, він найбільше насичений поживними речовинами. Він дешево коштує, якщо поряд знаходиться тваринницька ферма, то можна домовитися забирати його навіть безкоштовно. Коров'ячий гній використовують на бідних ґрунтах. Він утримує вологу і може віддавати органічні елементи протягом усього сезону.

Популярним серед садівників є і кінський гній. Дістати його також не складає труднощів. Збір кінського гною проводиться у весняний період. Гній повинен бути чистим, без додавання тирси, оптимальним варіантом буде суміш з соломою або торфом. Використовувати кінський гній потрібно акуратно, подалі від стебел рослин. Чим він свіжіший, тим більше містить поживних речовин.

Щоб кінський гній швидко не перегнив, його викладають на компост або на бетонну поверхню. Використовувати його можна через кілька місяців після збору. Якщо ж у нього потрапили пестициди або гербіциди, то використовувати його можна не раніше, ніж через рік.

Дещо рідше використовують баранячий і свинячий гній. За складом він є менш поживним, але більш холодним і сирим, тому перед його обробкою і застосуванням потрібно запастися теоретичними знаннями. За методикою зберігання баранячий і свинячий гній схожі на кінський.

Курячий послід також застосовується в садівництві. У ньому міститься велика кількість азоту. Його застосовують не ізольовано, а спільно з компостом.

Переваги та недоліки свинячого гною

Переваги та недоліки свинячого гною

Свинячий гній має наступні фізичні характеристики: він кислий, рідкий, повільно розкладається. У ньому міститься мала кількість кальцію, він має слабку тепловіддачу. Свинячий гній доцільно застосовувати на теплих грунтах, але якщо перемішати його з кінським, ця вимога не буде актуальною.

Використовувати свинячий гній можна як і гній будь-якої іншої тварини, хоча він вважається менш поживним. Перед використанням гній великих тварин повинен дозріти, для цього має пройти як мінімум один рік, краще два. Кожен шар гною під час зберігання пересипається вапном-пушонкою. Вапно активує процеси перегорання і розкислення.

Свинячий гній можна використовувати ізольовано, а можна змішувати з іншими видами. У грунт його додають згідно з вимогами, які пред'являє грунт і сама рослина до органічного підживлення.

На одне відро свинячого гною додається 50 грам вапна. Якщо такої можливості немає, то перед використанням півроку його витримують в щільній купі з додаванням на 1 відро матеріалу 100 грамів фосфоритного борошна. Останнє не буде давати випаруватися азоту і активізує мікробіологічні процеси.

Чому свинячий гній як добриво використовується рідше? Свині харчуються не тільки рослинними кормами, але і тваринними. Тому і продукт їх життєдіяльності буде значно відрізнятися за складом. У складі гною можна виявити безліч насіння бур'янів.

Свинячий гній ще не оцінений по достоїнству. З ним неприємно працювати, він має різкий неприємний запах, проте може займати лідируючі позиції серед органічних добрив, оскільки підходить для всіх грунтів і добре взаємодіє з різними рослинами. Грунт не втомлюється від такого виду добрива і з кожним разом стає більш родючим.

Як і коли вносити органічні добрива

Коли і як вносити органічні добрива

Чому не можна удобрювати землю свіжим гноєм? Якщо він потрапить в теплий грунт, то почне активно виділяти гази і тепло, які приведуть до загибелі рослини. Свіжий гній можна розводити у воді і поливати міжряддя дорослих рослин.

Гній, що перепрів, називається перегноєм. Він покращує структуру грунту і робить його більш багатим мікроелементами. У коров'ячому гної міститься велика кількість магнію, кальцію, калію, фосфору й азоту, кінський більш багатий азотом, калієм і фосфором.

Кінський гній правильно використовувати восени. Якщо застосовується свіжий гній, то він не заглиблюється, чим глибше його помістити, тим повільніше він буде розкладатися і менше віддавати поживних речовин. У зимовий період гній встигне розкластися і буде віддавати максимальну кількість поживних речовин в період активного росту рослин навесні.

Перепрілий гній також вноситься восени, тоді взимку він встигне повністю дозріти. Чим більш вологим і теплим буде грунт, тим швидше буде йти процес дозрівання. На один квадратний метр грунту використовується 6-7 кг коров'ячого гною або 4 кг кінського.

Якщо гній взимку ще зопрівав, то його доцільно використовувати для ранніх овочевих культур: гарбуза, огірків, моркви або цибулі. Для даних культур досить використовувати тільки гній. На перший рік урожай може не відрізнятися від урожаю попередніх років, проте вже через рік будуть помітні результати роботи добрива.

Зберігати гній потрібно таким чином. Він укладається шарами на сухій рівній площадці. Матеріал не повинен контактувати із землею. Між шарами укладаються торф або дерен, а зверху все це накривається торфом, соломою, тирсою або дерном. Від вологи гній захистить поліетиленова плівка.

Свинячий гній не часто використовується садівниками. Якщо змішувати його з кінським гноєм, то суміш буде мати найкращі якості.

Відео з приготування рідкого добрива з гною:

Цікаві матеріали по темі:

Загрузка...

Використання гною на городі. Особливості свинячого гною як добрива: Один коментар

  1. Марк on коментує:

    Використовуємо гной на своєму городі вже давно: купуємо недорого в селян. Це природне добриво — запорука нашого гарного, екологічно безпечного врожаю.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *