Садівник-городник > Корисні поради > Натуральне підживлення для рослин: гірчиця біла як добриво

Натуральне підживлення для рослин: гірчиця біла як добриво

Гірчиця біла як добриво

Гірчиця - одна з найпоширеніших прянощів в європейській кулінарії. Область її застосування зайшла далеко за межі «кухонної справи», і сьогодні широко застосовується в медицині, косметології, агрономії.

Гірчиця здавна застосовувалася в багатьох зарубіжних країнах, для живлення і «оздоровлення» грунту.


Яку користь в собі таїть біла гірчиця?

Біла гірчиця відноситься до сімейства хрестоцвітних. Sinapis alba - латинська назва рослини, вважається одною з найбільш корисних рослин в області агрономії. Завдяки своїй унікальній властивості - накопичувати і вивільняти фосфати з грунту, вона отримала особливу шану в садівників і городників.

Стебла, листя і коріння цієї дивної рослини «просякнуті» великою кількістю азоту, що дозволяє говорити про білу гірчицю, як про відмінний сидерат.
На жаль, рослини сімейства хрестоцвітних рідко використовують вітчизняні садівники.

На це є цілком обгрунтована причина. Sinapis alba - теплолюбна рослина, і наш клімат не зовсім підходить для її «персони». Аж ніяк це не означає, що від задумки підживлення за допомогою білої гірчиці потрібно відмовитися. Ретельний і грамотний догляд дозволить виростити рослину на лонах вітчизняних полів і городів.

Гірчиця біла як добриво та підживлення

5 фактів про білу гірчицю:

 • У природних зонах гірчиця росте по всій території України.
 • Батьківщиною Sinapis alba є Північна Америка.
 • Білу гірчицю у вигляді добрива почали застосовувати в кінці 19 століття.
 • Швидкий ріст рослини не дає можливості розвиватися бур'янам.
 • Гірчиця вважається відмінним медоносом.

Отже, біла гірчиця - це натуральний, природний сидерат. Садівники й городники використовують Sinapis alba в якості добрива, рослина є прекрасним медоносом і не дозволяє «розмножуватися» городнім бур'янам.

У чому користь білої гірчиці для нашого городу?

В основному білу гірчицю садять для удобрення грунту азотом і фосфором. На початкових етапах засівання городу основними культурами зелену рослину прикопують. Таким чином «зелена маса» білої гірчиці активно віддає корисні мікроелементи молодняку ​​- харчує їх на найважливішому етапі росту і розвитку.

Крім цього, Sinapis alba наділена іншими корисними властивостями:

 • Біла гірчиця «очищає» грунт від різних хвороботворних мікроорганізмів.
 • Рослина бореться з городніми шкідниками - проволочником, слимаком і плодожеркою.
 • Перешкоджає розвитку найпоширеніших городніх бур'янів.
 • Покращує загальну структуру ґрунту.
 • Прекрасно «затримує» азот, що в свою чергу пригальмовує вилуговування грунту.
 • Біла гірчиця - компаньйон для багатьох городніх і садових рослин (картопля, бобові, виноград).

Виростити білу гірчицю в домашніх умовах дуже просто. Вище вже було написано, що це теплолюбна рослина. Однак, навіть при -5 градусів Цельсія натуральне добриво все одно зійде. Sinapis alba не вибаглива до вибору грунту і поливу. Буквально через три тижні після висадки ви зможете побачити перші проростки рослини.

Саме на цьому етапі можете починати зволожувати грунт і хороший «урожай» вам гарантований. Біла гірчиця наділена масою корисних властивостей, які може передати городнім рослинам. Це не тільки природний сидерат, але ще й справжній «борець» з городніми бур'янами і паразитами!

Як правильно застосовувати білу гірчицю для підживлення або добрива?

Як використовувати былу гірчицю для підживлення рослин

Гірчиця - це натуральне зелене добриво, вирощування якого не потребує сильних витрат. Досвідчені городники рекомендують висаджувати білу гірчицю безпосередньо на місце висаджування майбутніх овочів. Так ви заощадите не тільки особистий час, але і власні сили.

Як застосовувати білу гірчицю?

 • Прикопування. Після того, як рослина «дозріла», можна приступити доїї прикопування. Для цього достатньо насипати зверху грунт, не залишаючи листя і коріння рослини зовні.
 • Зрізання. Кращий «вік» білої гірчиці для зрізання - 6-7 тижнів. Саме в цей період її листя максимальне збагачене корисними азотом. Зрізати рослину потрібно під корінь. Потім приступити до перенесення білої гірчиці на місце для посадки майбутніх овочів.

Якщо довгий час грунт, на якому ви плануєте зробити посів не був удобрений, рекомендуємо зробити добриво із застосуванням вермікультивованого компосту, субстрат якого збагачений земляними хробаками.

Безсумнівно, біла гірчиця - це краще натуральне добриво, яке має масу переваг:

 • не містить шкідливих хімічних сполук
 • легко піддається розмноженню
 • вважається відмінним медоносом
 • відмінно уживається в наших кліматичних умовах
 • у процесі вирощування та обробки не зажадає додаткових вкладень

Маленька рада від фахівців: щоб збагатити грунт максимально корисними мікроелементами, рекомендуємо використовувати суміш сідератівних культур. Сьогодні нам вдалося познайомитися з унікальним представником сімейства хрестоцвітних - білої гірчицею.

Відео про те, навіщо сіяти білу гірчицю:

Її дивовижні властивості криються за підвищеним вмістом на листках і коренях фосфату та азоту - речовин, які так необхідні для нормального росту і розвитку городніх рослин.

Цікаві матеріали по темі:

Загрузка...

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *