Садівник-городник > Корисні поради > Грядки по Міттлайдеру: їх облаштування, переваги і недоліки

Грядки по Міттлайдеру: їх облаштування, переваги і недоліки

грядки по міттлайдеру

Чистий, доглянутий город, з рівними, ідеальними грядками, — мрія будь-якого власника земельної ділянки. А якщо такий город ще й не вимагає занадто великих зусиль, то багато досвідчених городників просто не повірять в існування такої ділянки.


Але, виявляється, була людина, яка своїми ідеями допомогла здійсненню мрії тисяч городників. Звали цю людину Джекоб Міттлайдер. Це американський ботанік, що багато років свого життя захоплено займався вирощуванням рослин на невеликих сімейних ділянках. Багато його ідей, у тому числі облаштування грядок по Міттлайдеру щодня використовуються величезним числом любителів займатися присадибним землеробством.

Городні техніки Д. Міттлайдера

Навіть коли з'явилася можливість не тільки у професіоналів, але і у любителів використовувати різноманітну техніку для обробки землі, американський ботанік Д. Міттлайдер вважав, що невеликі ділянки можна без зайвих фізичних і матеріальних витрат обробляти і підтримувати в гідному стані за допомогою:

 • лопати
 • сапи
 • грабель

Використовуючи з хімічних засобів тільки мінеральні добрива і спираючись на агротехніки Міттлайдера, можна завжди мати багатий врожай і вирощувати овочі згідно із їх сортовими характеристиками. Хто хоч раз побачить городні грядки, влаштовані за Міттлайдеру, то у того зразу виникне бажання влаштувати і свій город у вигляді вузьких рівних грядок. Ширина кожної грядки на городі Міттлайдера дорівнює 45 см, довжина 4,5метра. Грядки розділені доріжками для зручності переміщення і підняті над рівнем землі. Ширина доріжок одно 0,9 м. Це дозволяє не тільки комфортно пересуватися по ділянці, а й створює для рослин повноцінне освітлення.

технологія по міттлайдеру

Крім того, при такому облаштуванні легко організувати полив грядок і внесення в грунт мінеральних добрив. Міттлайдер був противником внесення гною і перегною в грунт невеликих сімейних городів. Ряд переваг міттлайдеровскіх грядок відразу отримали сотні тисяч шанувальників його методів ведення землеробства на невеликих сімейних ділянках.

Ось основні переваги:

 • вирощування рослин не залежить від погоди
 • якість врожаю не залежить від якості грунту
 • відсутність бур'янів без застосування хімікатів
 • максимальний урожай з мінімальною площі
 • мізерні матеріальні витрати
 • економія часу і сил
 • легкий догляд
 • відсутність необхідності перекопування більшої площі, ніж треба для вирощування рослин
 • збереження вологи на вузьких обшитих грядках і економія на поливі

Методи Меттлайдера застосовують не тільки в умовах відкритого грунту, але і при влаштуванні теплиць.

Як влаштувати грядки по Міттлайдеру і посадити рослини

Облаштування грядок за методом доктора Міттлайдера починається з вирівнювання рівня грунту. Якщо ділянка розташована на схилі, то вирівнювання грунту йде горизонтальними терасами, тобто сходинками. Далі проводиться розмітка ділянки на грядки і доріжки. Всі грядки повинні мати фіксовану ширину в 0,45 м. Ширина проходів повинна бути 0,9 м, але в крайньому випадку не менше 0,75м і не більше 1,05 м. При більш вузьких або широких проходах повного ефекту від грядок НЕ БУДЕ . Довжина грядки в залежності від величини ділянки може доходити до 9,0 м.

Відео про метод Міттлайдера при формуванні грядок:

Грядки повинні бути відокремлені від доріжок бортами. Їх можна зробити з будь-якого матеріалу, але переважніше взяти дерев'яні дошки. Якщо грядки за вказаним методом влаштовуються в теплиці, то їх ширина може бути зменшена до 0,3 м, а ширина проходів до 0,5 м. Для тепличних грядок також важливо горизонтальне їх розміщення. Грядки, влаштовані за цим методом, особливо виправдовують себе на дуже низьких і вологих ділянках.

Посадки культур на міттлайдеровскіх грядках

При розміщенні розсади різних культур потрібно домогтися, щоб всі рослини розташовувалися на одній відстані. Це полегшує догляд і збір урожаю. Найзручніше це виготовити самостійно лінійку - маркер. Де кожна відмітка буде розміщена на відстані 17, 5 см від іншої. За допомогою такого маркера легко зробити розмітки для посадки рослин на відстані 35 і 70 см. По ширині грядки дрібні культури, такі як ріпчасту цибулю, садять в два поздовжніх ряди, а такі, як помідори, картопля і огірки, - в один ряд.

Недоліки городу по - міттлайдеровскі

міттлайдер вирощування овочів на грядках

Основним недоліком є ​​необхідність влаштування бортиків з дорогих матеріалів. Враховуючи ціни на дерево, навіть дерев'яна обшивка гряд потребуює грошових вкладень. Крім того, вона вимагатиме регулярної обробки антисептиками, для запобігання і профілактики різних грибкових і гнильних мікроорганізмов.Також слід враховувати, що вирівнювання кожної грядки по горизонталі теж зажадає певних витрат.

Ті городники, які в точності слідують вказівкам доктора Міттлайдера, з роками все ж перейшли на органічне землеробство і стали вносити не тільки мінеральні, але й органічні добрива. Це відразу ж збільшило врожайність багатьох культур.
Крім того, вирощуючи овочі на міттлайдеровскіх грядках в теплицях без використання органіки, багато городників помітили зникнення земляних хробаків, без яких практично неможливо отримати хороший врожай в закритому грунті.

Це було ще одним приводом для відступу від методик відомого американського землероба.Такім чином, приймаючи і використовуючи все краще з міттлайдеровскіх агротехнічних прийомів, їх можна доповнювати своїм досвідом і напрацюваннями та отримати свій чудовий город.

Цікаві матеріали по темі:

Загрузка...

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *