Овочева сівозміна на городі, кращі попередники, рослини-сусіди і сидерати

Сівозміна

На невеликих дачних або садово-городніх ділянках роками, а то й десятиліттями на одній і ті ж ділянці висаджуються або одні й ті ж культури, або близькоспоріднені. Таке розміщення культур не тільки виснажує грунт, але й веде до надмірного розповсюдження збудників хвороб і накопичення певних видів шкідників.

Готуємо грунт під посадку картоплі

Як підготувати грунт під картоплю

Дотримання агротехніки вирощування найпоширенішою культури наших городників - картоплі - запорука систематичного отримання рясного врожаю.

Природно, що рік на рік не приходиться, погодні умови і біоритми природи щоліта різняться, і це позначається на кількості зібраних коренеплодів.

Корисне дріжджове підживлення для томатів в період вегетації

рецепт дріжджової підгодівлі для томатів

В період активного цвітіння і формування зав'язей, а також дозрівання плодів томатів потрібна більша, ніж в інші періоди вегетації, кількість поживних сполук з грунту.

Причому сортність культури не важлива. Біологічно активні сполуки потрібні і великоплідним жовтим помідорам, і салатним рожевим, і плідним сливкам і королівському «Чорному принцу».

Як провести аналіз грунту на ділянці самостійно

Як визначити склад грунту самостійно

При освоєнні нової присадибної ділянки або реконструкції старої дуже важливим етапом є вивчення ґрунтових умов наявної території. Цю роботу бажано проводити ще до початку проектування саду, щоб мати можливість поліпшити необхідні показники грунту.

Використання пташиного посліду як добриво і його користь

Пташиний послід як добриво

Найцінніше органічне добриво у садівників - курячий послід. Зміст в ньому корисних речовин не зрівняється з гноєм або перегноєм. На відміну від інших видів добрива, послід більш ефективне і екологічно чисте підживлення. Курячий послід добре засвоюється рослинами. Вносити його можна практично під всі культури.

Як правильно прищепити яблуню весною?

приготування садового вару

Найвдалішою порою року для щеплення фруктових дерев вважається весна. Щеплення яблуні - це хороша можливість не тільки «омолодити» дерево, але й поліпшити смакову якість плодів. В ході проведення прищеплення може бути використано два методи - копуліровка і окулірування. Кожен з методів має свої особливості та переваги.

Яку воду використовувати для поливу городу й саду

Яку воду використовувати для поливу городу

Для поливу рослин на городі чи в саду використовується вода з різних джерел. Це може бути вода з артезіанської свердловини, яка пробурена недалеко від присадибної ділянки. Нерідко використовується і вода з колодязів, а також з відкритих водойм, які знаходяться поблизу. В якості додаткового варіанту для поливу беруть дощову воду.

Якими способами можна поливати рослини

Способи поливу рослин

Вирощування овочевих, плодово-ягідних і декоративних культур на присадибній ділянці неможливе без наявності води.

Полив дуже важливий для рослин, без нього неможливо досягти ні багатого врожаю, ні збереження краси на ділянці.

Як зробити добриво з новорічної ялинки?

Як зробити добриво з ялинки

Вже протягом кількох років я застосовую на своїй ділянці чудове добриво з хвої. А до заготівлі хвойних гілочок я приступаю після новорічних свят, коли народ приймається оберемками викидати ялиночки, що  відслужили свою службу (хоча у деяких полулисою «красуня» прописується на балконі до весни).

Як збирати трави правильно

Як збирати трави

Вранці ми ходили збирати трави. Ті, які використовувалися відразу, бабуся брала разом з росою, а для заготівлі про запас - як тільки сонце їх висушувало.

- Всяка травичка свою силу має, - говорила бабуся. - Вона її від землі отримує, а земля цю силу від сонечка бере.

Натуральне підживлення для рослин: гірчиця біла як добриво

Гірчиця біла як добриво

Гірчиця - одна з найпоширеніших прянощів в європейській кулінарії. Область її застосування зайшла далеко за межі «кухонної справи», і сьогодні широко застосовується в медицині, косметології, агрономії.

Гірчиця здавна застосовувалася в багатьох зарубіжних країнах, для живлення і «оздоровлення» грунту.

Як приготувати ЕМ-препарати своїми руками

Як приготувати ЕМ-препарати своїми руками

Перш ніж почати свою розповідь про те, як приготувати ЕМ-препарати своїми руками, спочатку хочу трохи розповісти про них.

В останні роки ЕМ-добрива, що розшифровується як ефективні мікроорганізми, стають все більш популярними. Щоб розібратися, як же вони працюють, розглянемо грунтовий склад.

Як отримати живці від старого дерева

Як отримати живці від старого дерева

Якщо улюблені дерева, вишня або яблунька після тривалої і холодної зими підмерзли і почали гинути, не турбуйтеся. Вихід знайдеться! Якщо деревце кореневласне, зрізати його необхідно на пеньок.

Як визначити рівень грунтових вод на ділянці: основні способи

Як визначити рівень грунтових вод

При будівництві будинку важливо визначити рівень залягання грунтових вод. З урахуванням цього вибирають тип фундаменту. На грунтові води орієнтуються дачники при посадці сільськогосподарських культур. Цей показник є важливим при виконанні різних робіт на заміській ділянці.

Ніж для окулірування і щеплення: що потрібно знати

ніж для окуліровкиДля розмноження дерев і чагарників застосовують такий метод, як окулірування. Процедура виконується швидко з використанням спеціального окулірувального ножа. Щоб отримати посадковий матеріал високої якості, слід знати, як правильно виконувати окуліровку.

Грядки по Міттлайдеру: їх облаштування, переваги і недоліки

грядки по міттлайдеру

Чистий, доглянутий город, з рівними, ідеальними грядками, — мрія будь-якого власника земельної ділянки. А якщо такий город ще й не вимагає занадто великих зусиль, то багато досвідчених городників просто не повірять в існування такої ділянки.

Що таке аерований компостний чай (АКЧ), приготування та застосування

Що таке АКЧ

Для найпишніших і найгарніших квітів, найурожайніших і ранніх томатів навчіться готувати настій корисних грунтових мікроорганізмів, пізнаючи секрети застосування «цілющого еліксиру» власного виробництва під назвою АКЧ.