Садівник-городник > Гриби > Вирощування гливи в домашніх умовах на пеньках і в мішках

Вирощування гливи в домашніх умовах на пеньках і в мішках

Вирощування глив в домашніх умовах

Якщо вирощувати гриби в домашніх умовах, можна збирати урожай круглий рік, який можна використовувати в якості додаткового доходу.

А ось гливи відносять до дорогих делікатесів. Такі гриби також можуть рости вдома. Але як виростити гливи в домашніх умовах?


Зміст:

Способи вирощування глив
Правила вирощування глив в домашніх умовах
Вирощування глив на пеньках
Пересадка в сад

Способи вирощування глив

Вирощування глив можна проводити двома методами:

  • екстенсивним
  • інтенсивним

Перший спосіб має на увазі застосування природних умов, що більш вигідно. Для інтенсивного методу необхідно створити штучне середовище. Ці способи мають деякі мінуси. Якщо вирощувати ukbdb в природних умовах, отримати урожай можна раз на рік, так як це залежить від природного середовища.

Якщо використовувати другий метод, необхідно вкласти більше фінансів, дотримуватися різноманітних організаційних правил. Багато людей займаються вирощуванням гливи в підвальних умовах. Як варіант, можна використовувати обидва методи. Це залежить від особистих переваг і можливостей господаря.

Правила вирощування гливи в домашніх умовах

Вирощування гливи в домашніх умовах

Дані гриби можна виростити у себе вдома. Для цього не потрібно особливих зусиль, досить дотримуватися простих правил. Для вирощування глив необхідно здійснити деякі процедури.

Підготовка субстрату. Для цього використовують солому, соняшникове лушпиння, лушпиння гречки, частини кукурудзи, наприклад, листя або качани. Можна поєднувати ці матеріали з тирсою від дерева. Головне, щоб субстрат не був зіпсований. Всі компоненти подрібнюються і з'єднуються між собою.

Купівля міцелію. Цей матеріал продається в розфасованому вигляді. Існують упаковки ємністю 1-4 кг. Слід знати, що 300 г міцелію потрібно на 10 кг зволоженого субстрату.Якщо в планах висадити кілька мішків, то спочатку необхідно зважити субстрат. Після цього визначається потрібна кількість міцелію.

Термообробка субстрату. Необхідно підготувати об'ємний посуд, в якому буде варитися подрібнений субстрат. Він заливається водою. Її необхідно взяти стільки, щоб рідина покрила поверхню. Впродовж 2 годин здійснюється варіння субстрату. Далі суміш остуджують і видаляється зайва волога.

Підготовка тари. Найкраще обзавестися величезними пакетами, в які б влізло 10 кг зволоженого субстрату. Але це не обов'язкова вимога, так як можна використовувати і менші пакети. Їх необхідно потримати в слабкому розчині хлорного вапна, після цієї процедури їх необхідно промити.

Заповнення тари. Мішки заповнюються шарами: на 5 см насипається субстрат, на 0,5 см - міцелій. Після того, як пакет буде повним, він зав'язується і прорізається навхрест через кожні 10 см.

Інкубація. Заповнені мішки залишаються в чистому приміщенні, температура повітря повинна триматися на протязі 10 днів в діапазоні 18-22 градуси. Рекомендується підвісити тару або помістити її на стелажі. Головне, щоб у приміщенні не було комах, але була можливість його провітрювати. Коли температура субстрату підніметься вище 30 градусів, необхідно здійснити провітрювання. Для цього можна застосувати вентилятор. По закінченню 4 днів з'явиться грибниця в грибному блоці. Вона нагадує наліт. На 10 день пакет обросте міцеліем.

Плодоношення. Коли відбулося обростання мішка міцелієм, показники температури необхідно зменшити до 10-15 градусів. Крім цього, варто висвітлювати мішки не менше 8 годин на день. Вологість повітря повинна бути високою, для цього воложаться стіни і підлога. Головне, щоб вода не потрапляла на блоки. Після деякого часу з'являться гливи. Через 2 тижні їх зрізають.

Повторне плодоношення. Після збору врожаю приміщення необхідно провітрити і очікувати другу хвилю появи глив. Це відбудеться через 2 тижні. Рекомендується стежити, щоб температура повітря трималася 15 градусів. Якщо вирощувати гриби вдома, можна зібрати урожай до 4 разів з одного матеріалу. Після цього необхідно замінити блоки, так як кількість вешанок помітно знизиться.

Вирощування гливи на пеньках

Вирощування гливи на пнях

Даний метод займає більше часу, але для його реалізації необхідно витратити мінімум коштів. Урожай можна отримати тільки в сезон появи грибів, так як це залежить від погодних умов. Ще в зимовий період необхідно готувати пеньки. Вони повинні мати здорову кору, яку не покриває цвіль. Пні варто залишити в сухому місці для зберігання.

Відео про вирощування глив:

Перед тим, як буде внесений посадковий матеріал, здійснюється замочування пеньків на 3 доби. У такій спосіб підвищується рівень вологості, що важливо для майбутніх грибниць. У травні слід винести пеньки з міцелієм на вулицю. У цей час уже знижується ризик появи морозов.

Міцелій сіють різними методами:

  • Пні продірявлюють. Глибина дірок повинна бути до 6 см, а їх діаметр - 10 мм. У ці отвори засипають міцелій, а далі їх закривають скотчем або мохом. Щоб виростити гливи в такий спосіб, необхідно придбати міцелій в зернах.
  • Якщо використовуються палички, тоді вони засовуються в дірки і заклеюються пластиліном.
  • З поліна спилюють диск, який має товщину 3 см. На торець пня кладуть міцелій, а далі накривають цим диском. Щоб він добре зафіксувався, його забивають цвяхами.
  • Деякі люди роблять піраміду з пеньків. На кожен торець накладається шар міцелію в 2 см. Коли здійснився посів, потрібно перенести пні в підвал, в якому повинна бути температура 15 градусів.

Якщо застосовуються перші 2 методи, тоді пеньки укладають в горизонтальному положенні. Після цього їх необхідно закрити плівкою або мішками.

Як виростити гливи на пеньках

 

Якщо використовувався останній спосіб, тоді піраміду ставлять вертикально. Порожнеча, яка утворилася, і верхівка засипається вологою тирсою. Всю цю конструкцію загортають плівкою, щоб утримувалася волога.

Пересадка в сад

Підготовлені пеньки повинні знаходитися в підвальних умовах ще 3 місяці, поки не настане травень. Саме в цей період вже не з'являються заморозки, що дуже важливо. Періодично необхідно провітрювати приміщення, де лежать пні, зволожувати повітря. Переносити поліна на вулицю можна тоді, коли з'явиться білий наліт.

Варто вибрати відповідне місце для пеньків в саду. Для цього необхідно вибирати ділянку, що знаходиться в тіні. З цієї причини часто їх ставлять біля дерев з густим листям, які будуть закривати їх від палючого сонця.

Вирощування глив у саду

Спочатку вириваються ямки, далі в них викладається зволожене листя і ставляться поліна. Вони повинні бути заглиблені в грунт на 15 см. Між кожним пеньком має бути близько 0,5 м. Далі варто здійснювати мінімальний догляд. Систематично необхідно зволожувати грунт біля пеньків. В кінці серпня або у вересні з'являться гливи. Якщо погода буде теплою, тоді урожай збирають до закінчення осені.

З наближенням зими варто захистити поліна від холоду. Для цього вони закриваються листям, соломою. Кілька років на пеньках будуть систематично з'являтися гливи. Найбільше їх буде на 2 і 3 рік. Використовуючи будь-який з методів, можна легко виростити гливи в домашніх умовах. Головне, дотримуватися простих правил.

Цікаві матеріали по темі:

Загрузка...

Вирощування гливи в домашніх умовах на пеньках і в мішках: Один коментар

  1. Поділюсь досвідом вирощування грибів в домашніх умовах! Якщо когось зацікавив процес вирощування шампіньйонів чи гливи - пишіть (mikos.info2016@gmail.com).

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *