Садівник-городник > Гриби > Про те, які гриби ростуть на пнях

Про те, які гриби ростуть на пнях

Які гриби ростуть на пнях

Гриби ростуть не тільки в грибниці, яка розташована в грунті, але й на пнях і деревах. На сьогоднішній день в лісі можна знайти велику кількість різноманітних грибів, які відносяться до їстівних і неїстівних, і вибирають собі для «місця проживання» різноманітні ділянки.


У більшості випадків гриби, які ростуть на пнях, входять в категорію грибів - сапрофітів, поживними речовинами для яких служать залишки інших мікроорганізмів.

Які гриби ростуть на пнях?

Які гриби можна виростити на пнях

 1. Всім відомі гриби, які в народі отримали назву опеньків, ростуть на пеньках. Це гриби червоного і жовто - червоного кольору. Ці гриби входять в категорію їстівних грибів, їх без побоювання можна смажити, варити, маринувати. Грибниця опеньків розташовується на досить старих пнях хвойних дерев — це ялина і сосна.
 2. Ще один відомий гриб, який, також зростає на пні — це глива. Найбільш сприятливі умови для розвитку створюють пні таких дерев, як липа, клен, в'яз, осика. Збирати врожай глив можна восени, з середини вересня і до кінця жовтня. Гриби ростуть великими «сім'ями» по кілька десятків штук. Гливу можна вживати в їжу, але тільки, коли гриб молодий. Перезріла глива може стати причиною серйозного отруєння, оскільки в ній починають розвиватися мікроорганізми, отруйні для людини.
 3. Зрілі пні листяних дерев ідеально підходять для активного росту і розмноження таких грибів, як пилолістники тигрові. Кращий час для збору такого грибного врожаю — з середини червня і до кінця жовтня. Молоді гриби мають відмінні смакові якості, їх можна вживати в їжу як у вареному, так і в смаженому вигляді.
 4. Ще один гриб, який росте на пнях - це трутовик. Якщо гриб молодий не надто жорсткий, то його можна обсмажити і вжити в їжу, тому що зрілі і жорсткі гриби будуть небезпечними для організму людини.

Вирощування грибів на пнях

Вирощування грибів на пнях

Сьогодні багато садівників вирощують гриби у себе на ділянці, штучно створюючи умови, найбільш сприятливі для розвитку грибів. Вирощування грибів на пнях — це досить цікавий процес, який таїть у собі велику кількість особливостей і нюансів. Весь необхідний матеріал для посіву, грибниця і плодоношення здійснюється, безпосередньо на самому садовій ділянці, а не в лісі.

 • Для того щоб створити у себе необхідні умови, найкраще використовувати пні молодих листяних дерев, діаметр яких знаходиться в межах від 25 до 70см. Головна умова — пень повинен бути чистим, тобто ніяких сторонніх грибів на ньому рости не повинно. Проводити процес зараження деревини грибним матеріалом можна в будь-який час року, але найбільш підходящий для цього період з квітня по червень.
 • Для процесу створення грибниці найкраще використовувати міцелій.
 • Робити посів грибів необхідно в нижній частині пенька, яка прилягає до самої землі. У випадку, якщо ви використовуєте пеньки великої висоти, то засівати необхідно частину, яка знаходиться на рівні 4-6см від поверхні землі.
 • Найкраще проводити процес засівання у вересні або на початку жовтня, оскільки саме в цей часовий період встановлюється найбільш сприятлива погода для створення грибниці. Для того, щоб якомога швидше з'явилися плодові тіла у таких грибів, як гливи, найбільш сприятливою погодою є денна температура в межах від 12-18 ° С, нічна же температура повинна опускатися до до 4-8 ° С.
 • Один пень може стати хорошою основою для грибниці, яка регулярно буде приносити до 100 зачатків плодових тіл. Залежно від того, які погодні умови зберігатимуться, період плодоношення грибниці може становити 30-50 днів. У суху і жарку погоду необхідно проводити рясний полив пеньків як мінімум двічі на тиждень.
 • Гриби, які були штучним чином висаджені на деревному пні, в середньому можуть плодоносити до 6-8 років до того моменту, як буде повною мірою зруйнований деревний субстрат. Максимальний рівень врожайності грибниці можна спостерігати в другій і третій роки після того, як вона була посаджена на даний деревний пень. Варто відзначити, що крім постійного і гарного грибного врожаю, ви зможете домогтися поступового руйнування пня, в результаті не виникне необхідності в його розкорчуванні.

Багато фахівців радять вирощувати у себе в саду гриби саме таким способом за допомогою пня будь-якого листяного дерева. Ви зможете отримати не тільки гарний врожай, причому впродовж всього літнього періоду, а й отримаєте гриби, які були вирощені в екологічно чистих умовах і відрізняються поживними і лікувальними властивостями.

У природі є ряд грибів, які ростуть не в грунті, а на деревних пнях. Це невелика кількість видів, які відрізняються своїми відмінними смаковими якостями і корисними властивостями. Такі гриби можна штучним методом виростити і на своїй ділянці.

Пізнавальне відео про вирощування грибів глив на пнях:

Цікаві матеріали по темі:

Загрузка...

Про те, які гриби ростуть на пнях: 2 коментарі

 1. Михайло on коментує:

  Вирощувати гриби на пнях непроста справа. Але приклавши зусиль, можна насолоджуватись смаком экологічно чистих, домашніх грибочків.

 2. Всем известные грибы, которые в народе получили название опят, растут на пеньках. Это грибы красного и желто красного цвета. Эти грибы входят в категорию съедобных грибов, их без опаски можно жарить, варить, мариновать. Грибница опят располагается на довольно старых пнях хвойных деревьев это ель и сосна.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *