Садівник-городник > Фрукти > Коли і як садити яблуні: час і правила посадки

Коли і як садити яблуні: час і правила посадки

посадка яблунь

Яблуня — одне з найпопулярніших дерев на дачній чи присадибній ділянці. Найчастіше городники-аматори не обходяться одним сортом яблуні, а садять відразу декілька, щоб радіти урожаю максимальний час. Але для того, щоб яблунька дала хороший врожай, необхідно дотримуватися деяких правил, у тому числі і в тимчасових рамках посадки саджанців. Давайте розберемося з часом висадки яблуні.


В принципі, висаджувати яблуню можна в будь-який час, але найбільш вдалими періодами будуть весняний та осінній. У кожного з цих періодів є свої переваги і недоліки. Розглянемо осінню та літню висадку яблунь.

Посадка щепленого саджанця яблуні осінню

Головним плюсом осінньої посадки яблуні є те, щоб за зиму саджанець «освоївся», вріс у грунт, зміцнив коріння і з настанням весняного періоду рослина почне активно рости і розвиватися. Якщо говорити про числа, то найчастіше висадку саджанців починають на початку жовтня, щоб дати корінню достатньо часу добре зміцнитися.

як посадити яблуню восени

Найкраще посадка яблуні восени підійде для південних районів країни, а також для районів, де грунт багатий чорноземом. Грунт для яблуні повинен бути рихлим і добре пропускати воду та повітря.

 • Бажано зайнятися приготуванням ями для посадки яблуні не менше ніж за місяць. Для цього необхідно зробити поглиблення, приблизно в метр діаметром, і глибиною близько 70 см. Не варто забувати про те, що верхній шар землі варто відкладати окремо від решти грунту, так як він більш родючий.
 • У центрі ямки потрібно буде закріпити кол, він повинен виступати над поверхнею землі приблизно на 30-40 см. Не забудьте попередньо обпалити ту сторону кола, яка буде в землі, це вбереже його від загнивання.
 • Далі приготуйте суміш для яблуні з родючого шару грунту, компосту, перегною, гною, торфу та органічного добрива. Цією поживною сумішшю слід засипати яму повністю.
 • Потім в призначений час (в перших числах жовтня) можна висаджувати саджанець яблуні в підготовлене місце. Необхідно зробити невелику лунку, на дно якої слід насипати трохи чорнозему.
 • Опустіть кореневище в лунку, стежте за тим, щоб вбитий кілок виявився в результаті з південної сторони від стовбура деревця. Саджанець варто посадити таким чином, щоб над поверхнею землі на висоті приблизно 5 см височіла коренева шийка стовбура.
 • посадка яблуні восениСаджанець потрібно прив'язати до вбитого кілочка, це робиться, щоб уникнути осадки дерева. Потім лунку заливають водою, приблизно 3-4 відра. Далі лунка засипається землею. Стежте за тим, щоб коріння рівномірно розпределилося по лунці, розпряміть його у напрямках природного зростання.

Посадка щеплених саджанців яблуні весною

Плюсом весняної посадки яблуні є те, що до настання суворої зими деревця вже досить зміцніють, тому впевнено і легко переживають зимівлю. Починають весняну посадку яблунь на початку травня або в самому кінці квітня, коли земля тільки лише відійшла від зими і відтанула.

Характерною рисою весняної посадки яблуні є рясний і частий полив на самому початку, для того, щоб уникнути висихання коренів.

За тиждень до висадки саджанців необхідно підготувати землю і зробити ямку. Якщо грунт хороший, то глибина ями не повинна перевищувати 60 см. Якщо ж грунт не дуже хороший, то слід викопати яму глибиною не менше 70 см. Діаметр ями повинен становити приблизно 60-80 см, в залежності від грунту.

посадка яблунь навесні

Перед посадкою яблуні навесні варто гарненько зволожити коріння саджанців. Для цього на добу слід залишити саджанці яблуні в ємності з звичайною водою. Таким чином, коріння наситяться вологою, це допоможе захистити їх від пересихання.
Решта підготовки і висадки саджанців проводиться аналогічно до правил посадки, описаних вище.

Характерною особливістю весняної посадки однорічної та двурічної яблуні є рясний полив. Молодий саджанець добре заливають водою, поки земля не перестане вбирати вологу. А для того, щоб запобігти випаровуванню рідини і появі бур'янів поверхню грунту покривають сухою травою і перегноєм.

Посадка яблуні літом

як посадити яблуню

Посадка яблуні в літній час трапляється вкрай рідко, найчастіше це вимушений захід пересадки дерева з місця на місце. У цьому випадку варто особливу увагу приділити не тільки підготовці грунту, але і поливу і збільшенню підгодівлі саджанця.

Час посадки саджанців і вік дерева

Від віку деревця також залежить і час посадки яблуні. Наприклад, навесні краще віддати перевагу молодим рослинам, вік яких не перевищує 2 років. Для більш зрілих саджанців підійде осінній час. А якщо говорити про зовсім дорослі дерева, то час для їх пересадки варто вибирати восени або навіть взимку, коли дерево знаходиться в стані повного спокою. У цьому випадку яблуня краще перенесе всі зміни місця положення і не загине.

посадка яблуні навесні

Деякі помилки при посадці яблунь

Яким би не був час посадки яблуні, слід уникати деяких грубих помилок:

 • Не варто гнатися за великим розміром саджанця при покупці, часто великі саджанці на ділі виявляються найгіршими і погано приживаються.
 • Не можна садити молоденькі саджанці в непідготовлену належним чином землю, в іншому випадку ви ризикуєте просто занапастити рослину.
 • Не варто захоплюватися мінеральними добривами при підготовці ями для саджанця, можна «спалити» коріння рослини. Краще добавити в кожну лунку відро перепрілого перегною.
 • Дуже рання висадка саджанців, залишена відкритою коренева система.

посадка яблунь навесні та восени
Яблуні дуже невибагливі у догляді, легкі в висадці і стійкі до різних погодних умов. Завдяки своїм позитивним якостям яблуні давно зміцнилися на дачних ділянках по всій країні, радуючи садівників своїм урожаєм. Для успішного вирощування яблунь на своїй ділянці дачникові-любителю не доведеться прикладати особливих зусиль.

Правила посадки яблунь на відео:

Цікаві матеріали по темі:

Загрузка...

Коли і як садити яблуні: час і правила посадки: 2 коментарі

 1. Нонна on коментує:

  Які красиві і соковиті яблука! А я цього року спробую розмножувати яблуні. Деякі сорти спробую черенкувати, а деякі гілки прикопала. Подивлюсь що вийде восени.

 2. Нонна, я теж цього року хочу розмножити стару яблуню: посаджу її насіння, а на той рік спробую зробити щеплення.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *