Садівник-городник > Фрукти > Груша дюшес: вирощування і використання плодів

Груша дюшес: вирощування і використання плодів

сорт груші дюшес

Англійська груша дюшес здобула добру славу далеко за межами своєї країни. Світову популярність і любов селекціонерів вона отримала завдяки таким якостям, як багатий смак, привабливий вигляд, невибагливість у вирощуванні, великі терміни зберігання і можливість переробки. Її можна вирощувати як на присадибній ділянці, так і у великих промислових масштабах.


Історія виникнення груши Дюшес, опис, сорти і види

Як вже говорилося, родом дюшес з Англії, а вірніше, з Беркшира. Ще в далекому 1796 цей сорт груші вивів селекціонер Вілер. Однак популярністю він зобов'язаний іншій людині на прізвище Вільямс. Завдяки йому цей вид набув поширення по всьому світу.

Існують два види дюшесу:

 • Літній
 • Зимовий

Літній дюшес

літня груша дюшес

Дюшес невибагливий, тому зростає на грунті з будь-яким складом. Однак, щоб домогтися великого врожаю, земля повинна бути родючою і забезпечена рясною вологою. Значною перевагою цього сорту груші є те, що він майже не схильний до парші. Однак він може стати ласим шматочком для попелиці та медяниці. Досить поширеною думкою є те, що плоди цієї груші набувають неповторного солодкого смаку на сухому грунті.

Дюшес — сорт самобезплідний. Тому йому потрібні запилювачі. Для цієї ролі підійдуть такі родичі:

 • Улюблениця Каппа
 • Пасс Крассан
 • Лісова красуня
 • Бере Боск
 • Олів'є де Сер
 • Бере Арданпон

Цвісти починає пізно. Однак період цей триває досить довгий час. Суцвіття зазвичай мають середню величину. Вони мало залежать від несприятливих погодних умов. Урожай дає на п'ятий-шостий рік після посадки.

Не дарма дюшес є еталоном серед інших сортів груш. У нього майже не буває дрібних плодів, тільки середні і великі. Вага їх в середньому коливається від 150 до 200 грамів. А з одного дерева можна зібрати врожаю вагою до 250 кілограм.

Форму літній вид дюшес має трохи довгасту, поверхня його горбиста. Шкірочка зазвичай тонка і блискуча, має запашний аромат. Дозріла вона набуває жовтого кольору з маленькими чорними крапками. М'якоть дуже солодка з характерним мускатним присмаком, вона просто тане в роті.

Збирають врожай зазвичай в середині серпня. Зберігатися плоди можуть до двох тижнів. Тому вони добре переносять транспортування. У холодильнику же груші залишаються свіжими до півтора місяця.

Дюшес широко застосовується для приготування десертів. Його можна використовувати для компотів. Відмінно підійде він і для консервації. Плоди можна сушити. При цьому вони не втратять своїх смакових якостей.

Зимовий дюшес

зимовий дюшес сорт груші

Цей сорт має бельгійське коріння. Він схожий з літнім видом, і в основному відрізняється тільки термінами дозрівання. Про інші відмінності розповімо нижче.

Одною з головних переваг культури є холодостойкость. Хороший урожай вона дає на родючому легкому грунті, на ділянках, добре захищених від вітру. Але в холодне і сире літо дерево може бути вражене паршею. Результатом цього стає те, що плоди втрачають свій смак.

Як і літній дюшес, зимовий самобесплодний. Запилювачами можуть виступати:

 • Олів'є де Серра
 • Вільямс
 • Бере Арданпон

Якщо літній дюшес починає досить рано давати плоди, то зимовий зазвичай приносить урожай на шостий чи сьомий рік. Дозрівають груші теж пізно — під час осіннього листопаду в жовтні. Дозрівають вони аж до грудня. Якщо зірвете раніше, втратите всі смакові якості і корисні властивості. З одного дерева можна зібрати до ста кілограмів урожаю. У прохолодному місці вони можуть зберігатися довго, пережити зиму і залишатися свіжими до квітня і травня.

Зрілі груші зазвичай мають великі розміри. Деякі з них можуть досягати 600 грам. Шкірочка гладенька, має жовтий відтінок і красивий рум'янець. М'якоть солодка, ніжна і тане в роті, має трохи кислуватий присмак.

Як і літній дюшес, зимовий використовується для приготування десертів. З нього варять компоти, варення, джеми. Застосовується він для виготовлення мармеладу, вина і цукатів.
Плоди активно використовуються в народній медицині для лікування різних захворювань. Дюшес є необхідним інгредієнтом при виробництві ліків від ГРЗ, а також бронхіту.

Ми розповіли вам про два види груші Дюшес. Принципових відмінностей між ними немає, обидва вони мають відмінні смакові якості, широкий спектр застосування. Вони невибагливі, вирощувати їх можна як на маленьких присадибних ділянках, так і на землях з великою площею.

Пізнавальне відео про посадку груші:

Цікаві матеріали по темі:

Загрузка...

Груша дюшес: вирощування і використання плодів: Один коментар

 1. Матвій on коментує:

  Груша Дюшес вже давно стала популярною. Вирішили й собі придбати саджанець.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *