Садівник-городник > Дерева і чагарники > Як виростити з насіння яблуню і як за нею доглядати

Як виростити з насіння яблуню і як за нею доглядати

Вирощування яблуні з насіння правильно

Багато людей, коли їли яблуко, замислювалися, чи можна виростити доросле дерево з насіння. Дійсно, таке розмноження використовують деякі садівники. Але це трудомісткий процес. Як виростити з насіння яблуню? Яких правил слід дотримуватися?


Зміст:

Як підготувати насіння і грунт?
Що робити, якщо насіннєвий матеріал проріс?
умови вирощування
Догляд за молодим деревцем

Як підготувати насіння і грунт?

Я виростити яблуню з насіння

Спочатку насіннєвий матеріал варто проростити. Для цього буде потрібно чимало часу. Для даного процесу необхідно дотримуватися певних правил, так як пророщування насіння яблука відбувається не так, як для більшості інших культур. Будь-які помилки спровокують загибель посівного матеріалу. Перед тим, як зайнятися пророщуванням, варто створити особливі умови, які нагадують природні умови. Стратифікація проводиться в такій послідовності:

 • Відбір насіння
 • Посадка в підготовлений грунт
 • Переміщення насіння, які проросли, в найбільш природні умови

З яблука варто обережно витягти насіння, промити їх у холодній воді, щоб видалити частини м'якоті. Посівний матеріал необхідно переглянути і вибрати найміцніші і зрілі насіння. Зрілі насіння мають більш інтенсивний колір. Варто доторкнутися насіннєвий матеріал, м'які насіння не підійдуть для посадки. Існують деякі правила промивання насіння. Для цього варто дотримуватися такої послідовності:

 • Кружка заповнюється водою на третину обсягу
 • У неї висипають насіннєвий матеріал
 • Використовуючи дерев'яну паличку, необхідно помішувати воду протягом 3-5 хвилин
 • Кружка накривається марлею
 • Після цього її перевертають над раковиною
 • Весь насіннєвий матеріал залишиться на марлі, яку кладуть на тарілочку
 • Насіння повинні підсохнути, але тримати їх слід не більше доби.

Після цього варто створити природні умови для розвитку рослини. Найчастіше садівники для цього використовують унікальні методи для пророщування. Перш за все готується грунтова суміш:

 • Робиться прожарювання піску на сковорідці протягом 30 хвилин. До нього додаються деревна тирса, а також активоване вугілля, яке захистить від виникнення цвілі. Тирсу і пісок необхідно взяти в рівних пропорціях. Одна таблетка вугілля потрібна на кожні 2 кубічних сантиметра.
 • Зволожений пісок з торфом. Для цього методу не потрібно прожарювати пісок.
 • Використання моху і деревної тирси. Багато садівників вважають, що дані умови найбільш підходящі для пророщування насіннєвого матеріалу. Але часто в такому середовищі насіння гинуть.

Можна вибрати одну із запропонованих сумішей. У неї садять насіння. Ємності ставляться в кімнаті на тиждень. Після пройденого часу вони переміщаються в місце, де тримається знижена температура. Для цього ідеально підійде нижня поличка в холодильнику. Можна також помістити ємності в підвал, але варто розуміти, що в таких умовах не тримається постійна температура.

Що робити, якщо насіннєвий матеріал проріс?

Яблуня з насіння

Якщо все було зроблено правильно, через кілька місяців з'являються паростки. Це означає, що насіння проросли, і варто приступати до другого етапу. Всі паростки необхідно переглянути і вибрати найміцніші. Їх пересаджують в ємність більшого розміру. Для цього підійде горщик або ящик. Але ось для подальшого розвитку не буде достатньо звичайної землі.

На дно горщика кладеться дренаж. Він захистить паростки від застою води, тому вони не загинуть. Рекомендується для грунту використовувати живильну землю. Її краще придбати в спеціалізованих магазинах. Деякі садівники після пророщування паростки поміщають відразу у відкритий грунт. Але рослина ще не така міцна, тому такі умови для неї ще будуть занадто суворі.

Це може привести до його загибелі. Але якщо саджанець приживеться, в подальшому йому буде легше пережити морози. Якщо людина зважилася відразу помістити паростки у відкритий грунт, тоді варто не забувати про деякі правила. Між кожною рослиною повинно бути близько 20 сантиметрів, а поглиблювати паростки в грунт необхідно на 2 сантиметри.

Але багато садівників не поспішають переміщувати саджанці у відкритий грунт. Вони вирощують їх ще в кімнатних умовах протягом 4 років. Для цього використовуються спеціальні ємності. Щоб рослина нормально розвивалося, варто систематично пересаджувати її.

Як виростити яблуню з насіння

Щоб головний корінь мав гарний розвиток, зміг нормально рости, варто пересадити паростки, що з'явилися, в тару великого разміру. Після цього яблуню не чіпають цілий рік.
Як тільки пройде даний час, деревце знову турбують. Його варто перемістити в інше місце. Для цього вибирається ємність, яка має більший розмір, якщо порівнювати її з попередньою тарою. Коли здійснюється пересадка, головний корінь трохи вкоротшають. Деякі садівники просто згинають його на 90 градусів.

Через 3-4 роки саджанець зміцніє, стане великим. У цей період він готовий переміститися на постійне місце. Пересаджувати у відкритий грунт необхідно обережно, щоб не пошкодити кореневище.

Коли саджанець переміщують у відкритий грунт, необхідно приділити час вибору місця для посадки. Зараз деревце крихке і маленьке, але через деякий час воно виросте до великих розмірів, його кореневище розростеться. Тому варто заздалегідь про це подумати і вибрати відповідне місце для посадки. Ділянка, де буде сідати яблуня, повинен бути просторим.

Не варто ховати саджанці за іншими деревами, так як вони не люблять тінь. Пересаджувати рослину на постійне місце варто в другій половині весни або в першій половині осені. Якщо дерево спочатку було посаджено у відкритому грунті, тоді його пересадкою можна займатися з весни до осені, поки не настануть холоди. Якщо господар запізнився, тоді цю процедуру необхідно відкласти.

Догляд за молодим деревцем

Вирощування яблуні з насіння

Щоб саджанець зміг нормально розвиватися, він потребує корисних мікроелементів, як і доросле дерево. З цієї причини досвідчені садівники радять проводити підгодівлю. Варто пам'ятати, що заборонено удобрювати саджанці, яким виповнився лише рік, за допомогою свіжого гною або посліду птахів. Така активна органіка здатна спровокувати опіки у деревця.

Також така підживлення може викликати бактеріальну інфекцію, що вкрай не бажано для саджанця. У перші роки життя рослина тільки починає розвиватися, тому для нього ідеально підійде настій перегною для підживлення. Щоб дерево краще розвивалося, а поява листя прискорювалася, варто в кінці серпня внести в грунт калійні і фосфорні підживлення.

Після удобрення грунту необхідно не забувати про його розпушування. Далі варто добре полити рослину. Для яблунь, які вирощують з насіння, важлива підгодівля, а також правильний полив. У цей період розвитку рослини кореневище ще не повністю сформувалося, тому воно потребує вологого грунту. Для цього варто здійснювати полив раз в 7-10 днів.

Необхідно стежити, щоб верхній шар землі не всихає навколо деревця. Отже, щоб виростити у себе в саду яблуню, не обов'язково бігти в садові магазини за саджанцями. Для цього можна використовувати звичайні насіння яблука. Але варто знати певні правила вирощування.

Відео про посадку яблуні з насіння:

Цікаві матеріали по темі:

Загрузка...

Як виростити з насіння яблуню і як за нею доглядати: Один коментар

 1. Марічка on коментує:

  Завжди думала, що з насіння виросте тільки дичка. Спробую виростити яблуньку з насіння, зацікавилася.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *